ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
04 лютого 2025 рокум. Ужгород№ 260/286/25
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Маєцька Н.Д., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України у Закарпатській області, Державного підприємства Документ в особі відокремленого підрозділу філії в Польщі м. Вроцлав, третя особа - Державна міграційна служба України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Державної міграційної служби України у Закарпатській області, Державного підприємства Документ в особі відокремленого підрозділу філії в Польщі м. Вроцлав, третя особа - Державна міграційна служба України , в якому просить: 1) Визнати протиправною бездіяльність Державної міграційної служби України, Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області, Державного підприємства Документ та його відокремленого підрозділу - філії в Польщі, яка розташована в м. Вроцлав, щодо не передачі, доставці та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , оформлені на ім`я ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ; 2) Зобов`язати Головне управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області передати оформлений на ім`я ОСОБА_1 паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , разом з копіями заяви, заяви-анкети та актом-приймання передачі (у 2 примірниках) до Державного підприємства Документ; 3) Зобов`язати Державне підприємство Документ здійснити доставку оформленого на ім`я ОСОБА_1 паспорта громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , разом з копіями заяви, заяви-анкети та актом-приймання передачі (у 2 примірниках) до його відокремленого підрозділу - філії в Польщі м. Вроцлав; 4) Зобов`язати Державне підприємство Документ в особі відокремленого підрозділу - філії в Польщі м. Вроцлав видати ОСОБА_1 паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 в порядку та на підставі законодавства України, яке було чинне на момент звернення з заявою про його оформлення - 22.04.2024 року, тобто без пред`явлення будь-яких військово-облікових документів.
Ухвалою судді від 27 січня 2025 року вказану позовну заяву залишено без руху з підстав невідповідності останньої вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.
У відповідності до ч.2 ст.14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 4 КАС України судове рішення - рішення, постанова, ухвала суду будь-якої інстанції;
Ухвала про залишення позовної заяви без руху від 27 січня 2025 року набрала законної сили з моменту її підписання та є обов`язковою для виконання.
Відповідно до вимог вказаної ухвали позивачу для усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду: позовну заяву у новій редакції, уточнивши або зміст позовних вимог або склад відповідачів та третіх осіб.
31 січня 2025 до суду надійшла заява представника позивача про усунення недоліків, в якій зазначив, що в позовній вимозі 2 помилково включено Державну міграційну службу України, відтак виклав позовну вимогу 2 в наступній редакції: «Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області, Державного підприємства Документ та його відокремленого підрозділу - філії в Польщі, яка розташована в м. Вроцлав, щодо не передачі, доставці та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , оформлені на ім`я ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Також зазначив, що Державна міграційна служба України залучена позивачем у якості третьої особи на стороні відповідача, Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області без самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до ч. 2 ст. 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Як вже зазначалося судом, ухвалою судді від 27 січня 2025 року про залишення позовної заяви без руху, визначено спосіб усунення недоліків позовної заяви та вказано позивачу про необхідність подання до суду позовної заяви у новій редакції, уточнивши або зміст позовних вимог або склад відповідачів та третіх осіб.
Суддя зазначає, що на етапі відкриття провадження у справі належним способом визначення складу учасників справи, формулювання та зазначення змісту позовних вимог, викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини, а також зазначенням переліку документів, що додаються до позовної заяви є лише надання до суду позовної заяви.
В той же час, позивач на виконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху не надав суду позовну заяву, яка відповідає вимогам ст. 160 КАС, а надав заяву про усунення недоліків, що свідчить про невиконання вимог ухвали від 27 січня 2025 року.
Відтак, перевіряючи повноту усунення позивачем недоліків позовної заяви, суддя вважає, що такі недоліки позивачем не усунуті.
Відповідно до п. 1 ч.4 с.169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч.5 ст.169 КАС України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
З огляду на викладене і беручи до уваги те, що позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, позовну заяву належить повернути ОСОБА_1 на підставі вищезазначених положень КАС України.
Згідно ч.8 ст.169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст.169, 243, 248 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України у Закарпатській області, Державного підприємства Документ в особі відокремленого підрозділу філії в Польщі м. Вроцлав, третя особа - Державна міграційна служба України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії повернути позивачеві.
2. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.Д. Маєцька
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2025 |
Оприлюднено | 06.02.2025 |
Номер документу | 124912175 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Маєцька Н.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні