05.02.2025
ЄУН №389/374/25
Провадження 2-о/389/11/25
У Х В А Л А
05 лютого 2025 року місто Знам`янка
Суддя Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області Український В.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 та служба у справах дітей Кропивницької районної державної адміністрації Кіровоградської області, про усиновлення дитини,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду із заявою, в якій просить оголосити його усиновлювачем дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Внести зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_3 , змінивши її прізвище та по батькові. При цьому, відповідно до тексту заяви, заявник має намір бути усиновлювачем іншої дитини, а саме ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка є донькою ОСОБА_2 . Відомості про ОСОБА_3 взагалі відсутні. Тому заявнику слід уточнити свої вимоги.
Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Об`єктом захисту в окремому провадженні є охоронюваний законом інтерес, а предметом судової діяльності, в цьому випадку, є встановлення визначених фактів з метою подальшого здійснення особою своїх суб`єктивних прав.
Відповідно до ч.1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб. Подана заява не відповідає вимогам ст.175,318 ЦПК України за наступних підстав.
За нормою частин 1 та 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, а також документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою, дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Вивчивши матеріали заяви встановлено, що позивачем не сплачений судовий збір, не надано документу, підтверджуючого його сплату та не вказано достатніх підстав для звільнення від його сплати відповідно до закону, якщо таке мається.
Наслідком недотримання зазначених умов є залишення позовної заяви без руху, а у разі, якщо цей недолік не буде усунуто у строк, установлений судом, - визнання заяви неподаною та її повернення позивачеві (стаття 185 ЦПК).
Також суд вважає за необхідне роз`яснити наступне.
Частинами першою та третьою статті 136 ЦПК України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З положень статті 12 ЦПК України випливає, що заявник повинен навести доводи і подати докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Враховуючи наведене, за наявності підстав передбачених законом, заявник не позбавлений можливості звернутися з відповідним клопотанням про відстрочення/ розстрочення або звільнення від сплати сплату судового збору із наведеними доводами та подати докази на їх підтвердження.
Крім того, заявник вказує, що він разом із родиною проживає в с. Іванківці Кропивницького району Кіровоградської області, яка відноситься до території Дмитрівської територіальної громади. При цьому заінтересованою особою ставить службу у справах дітей Кропивницької районної державної адміністрації Кіровоградської області, до територіального підпорядкування якої не відноситься с. Іванківці Кропивницького району Кіровоградської області. Таким чином, доцільно визначити заінтересованою особою орган опіки та піклування Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.
Суддя вважає, що за вказаних обставин справу неможливо призначити до розгляду, а тому заяву необхідно залишити без руху і надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. 175, 177, 185, 259, 260, 293, 294 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 та служба у справах дітей Кропивницької районної державної адміністрації Кіровоградської області, про усиновлення дитини, залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали.
Запропонувати заявнику сплатити судовий збір в розмірі 605,60 грн. та надати квитанцію про сплату, уточнити вимоги за заявою та визначитися із колом заінтересованих осіб.
Банківські реквізити для зарахування судового збору до державного бюджету за звернення до Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./тг м.Знам`ян/22030101
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:
UA098999980313141206000011557
КОД класифікації доходів бюджету: 22030101
Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання вказаних вимог у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.В.Український
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2025 |
Оприлюднено | 06.02.2025 |
Номер документу | 124926291 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Український В. В.
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Український В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні