ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88605, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"05" лютого 2025 р. м. Ужгород Справа № 5/219-6-10-8-К (907/62/25)
Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши матеріали заяви про усунення недоліків
за позовом Ужгородське комунальне підприємство теплових мереж «Ужгородтеплокомуненерго», м. Ужгород,
до відповідача Ужгородська міська територіальна громада, в особі Ужгородської міської ради, м. Ужгород,
про визнання права повного господарського відання
ВСТАНОВИВ:
Ліквідатор Ужгородського комунального підприємства теплових мереж "Ужгородтеплокомуненерго" звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовною заявою до Ужгородської міської територіальної громади, в особі Ужгородської міської ради про визнання права повного господарського відання за Ужгородським комунальним підприємством теплових мереж «Ужгородтеплокомуненерго» (юридична адреса: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Квітів,53А; код ЄДРПОУ 19109716) на нежитлову будівлю, власником якої є Територіальна громада м. Ужгород в особі Ужгородської міської ради (88000, Закарпатська обл., м. Ужгород, пл.. Поштова, 3, код ЄДРПОУ 33868924), а саме об`єкт нерухомого майна - будівлю центрального теплового пункту літера «А» площею 316,16 м.кв, розташованого в м. Ужгороді по вул. Сільвая, 3а
Позов заявлено з посиланням на статті 7, 61, 62 КзПБ, ст. 392 Цивільного кодексу України, статті 29, 162, 171, 176 ГПК України.
Ухвалою суду від 28.01.2025 у задоволенні клопотання Ужгородського комунального підприємства теплових мереж Ужгородтеплокомуненерго про відстрочення сплати судового збору відмовлено, позовну заяву Ужгородського комунального підприємства теплових мереж «Ужгородтеплокомуненерго» від 21.01.2025 (Вх. № 02.3.1-05/71/25) залишено без руху та встановлено строк для усунення виявлених у ній недоліків.
На адресу Господарського суду Закарпатської області надійшла заява позивача вх. №02.3.1-02/996/25 про усунення недоліків позовної заяви.
Суд зазначає, що відповідно до положень ч. 2 ст. 7 КУзПБ, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Статтею 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали заяви позивача вх. №02.3.1-02/996/25 про усунення недоліків позовної заяви суд встановив, що позовна заява підлягає залишенню без руху відповідно до приписів ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, оскільки така подана без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Положеннями ч. 1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Законом України Про судовий збір врегульовано умови і порядок сплати судового збору.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру належна до сплати ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору від 03.03.2025 року та зазначає, що враховуючи факт подання позовної заяви у даній справі через систему Електронний суд, застосуванню підлягає коефіцієнт 0,8 для пониження розміру судового збори, а саме: 3 186 329,00 грн. (вартість об`єкта) * 1,5% * 0,8 (понижуючий коефіцієнт, передбачений ч.3 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір») = 38 235,95 грн.
На підтвердження вирахуваної суми судового збору посилається на звіт про оцінку нерухомого майна, згідно якого вартість об`єкта нерухомості будівлі центрального теплового пункту по вул. Сільвая 3а в м. Ужгороді становить 3 186 329,00 грн. з ПДВ.
Водночас вищенаведений звіт про оцінку не долучений позивачем до повної заяви та заяви про усунення недоліків позовної заяви, що унеможливлює встановлення та вирахування судом суму судового збору, що підлягає до сплати за подання даного позову.
Наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення вказаних недоліків у відповідності до вимог ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України.
При цьому, суд звертає увагу заявника, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись статтями 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Закарпатської області
З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву Ужгородського комунального підприємства теплових мереж «Ужгородтеплокомуненерго» від 21.01.2025 (Вх. № 02.3.1-05/71/25) - залишити без руху.
2.Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до господарського суду Закарпатської області зазначених в мотивувальній частині даної ухвали доказів у строк не пізніше п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що:
- в разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
- в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Андрейчук
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2025 |
Оприлюднено | 06.02.2025 |
Номер документу | 124929655 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Андрейчук Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні