Справа № 909/397/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про затвердження плану реструктуризації боргів боржника
04.02.2025 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндер П.А., секретар судового засідання Попович Л.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за заявою ОСОБА_1 АДРЕСА_1 про неплатоспроможність боржника фізичної особи
за участю
від боржника представник не з`явився
керуюча реструктуризацією боргів арбітражна керуюча Белінська Н.О. не з"явилась
кредитори:
- Акціонерне товариство "Креді агріколь банк" Чорна С.П.
- ТОВ "Бізнес позика" Шкромида Ю.В.встановив:
Фізична особа ОСОБА_1 через підсистему Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний суд" 26.04.2024 звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Господарського суду Івано-Франківської області від 26.04.2024, для розгляду справи призначено суддю Шкіндер П.А.
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 18.06.2024 по справі № 909/397/24 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 АДРЕСА_2 , призначено керуючу реструктуризацією Белінську Наталію Олександрівну.
24.06.2024 року здійснено публікацію на офіційному сайті ВГСУ, номер публікації 73451. Встановлено строк для подання заяв кредиторів з вимогами до боржника.
За наслідками проведення попереднього засідання 27.08.2024 суд постановив ухвалу, якою, зокрема визнано розмір та перелік усіх визнаних вимог для внесення керуючим реструктуризацією боржника до реєстру вимог кредиторів: позачергові вимоги (судовий збір): вимоги АТ Універсал банк - 4844,80 грн; вимоги АТ Креді Агріколь банк" - 4844,80 грн; вимоги другої черги: вимоги АТ Універсал банк - 159166,20 грн.; вимоги АТ Креді Агріколь банк"- 40560,35грн;
Цією ж ухвалою суд призначив засідання суду, на якому буде розглянуто схвалений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі.
13.11.2024 до Господарського суду Івано-Франківської області через систему "Електронний суд" надійшла заява ТОВ "Бізнес позика " про пред`явлення грошових вимог до боржника, у якій заявник просить визнати грошові вимоги до боржника у загальному розмірі 238615,20грн. заборгованості.
Ухвалою суду від 17.12.2024 суд постановив визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ПОЗИКА» (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, офіс 411; код 41084239) частково, в розмірі 142 095,36грн. заборгованості (48620,00грн. борг за кредитом, 90634,00грн. борг за процентами, 2841,36грн. борг по комісії, нарахованої за надання кредиту) та 4 844,80грн. судового збору.
17.01.2025 до суду від арбітражного керуючого Белінської Н.О. надійшло клопотання про її звільнення від виконання повноважень керуючої реструктуризацією по справі № 99/397/24 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 . Подане клопотання прийняте судом та призначено до розгляду у судовому засідання на 04.02.2025.
29.01.2025 до суду від керуючої реструктуризацією Белінської Н.О. надійшло клопотання про приєднання до матеріалів справи копій: протоколу зборів кредиторів № 4 від 25.01.2025; бюлетенів з позиціями щодо голосування з питань порядку денного на зборах кредиторів; плану реструктуризації боргів станом на25.01.2025.
З даних документів слідує, що на зборах кредиторів 25.01.2025 кредитори вирішили схвалювати план реструктуризації боргів боржника .
Також клопотанням керуюча реструктуризацією Белінська Н.О. просить суд залишити без розгляду заяву керуючої реструктуризацією Белінської Н.О. про затвердження плану реструктуризації боргів боржника від 31.10.2024.
В судовому засіданні 04.02.2025, призначеному для розгляду схваленого кредиторами плану реструктуризації боргів або прийняття рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі взяли участь представники кредиторів АТ "Креді агріколь банк" та ТОВ "Бізнес позика". Інші учасники справи не з`явились.
Оскільки всі кредитори, вимоги яких до боржника були визнані судом, взяли участь в голосуванні щодо схвалення плану реструктуризації боргів, і жоден з кредиторів не проголосував проти схвалення такого плану (кредитори або проголосували за або утримались), у суду відсутні підстави для призначення нового засідання суду для затвердження плану реструктуризації боргів за правилами ч. 5 статті 126 КУзПБ.
В судовому засіданні представники кредиторів повідомили, що на загальних зборах кредиторів, які відбулись шляхом письмового опитування, кредитори проголосували "за" схвалення плану реструктуризації боргів боржника, тому вони просили суд затвердити поданий план .
Розглянувши, в засіданні суду, призначеному для розгляду схваленого кредиторами плану реструктуризації боргів або прийняття рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі заяву керуючої реструктуризацією - арбітражного керуючого Белінської Н.О. про затвердження плану реструктуризації боргів у справі № 909/397/23 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 та інші матеріали справи, заслухавши пояснення учасників провадження, суд зазначає наступне.
На зборах кредиторів, результати яких оформлені протоколом № 1 зборів кредиторів від 10.09.2024, прийнято рішення про затвердження плану реструктуризації боргів боржника станом на 10.09.2024 .
З поданих керуючою реструктуризацією документів слідує, що волевиявлення кредиторів боржника зафіксоване у бюлетенях до протоколу № 4 від 25.01.2025 зборів кредиторів. В зазначених зборах кредиторів (шляхом опитування) взяли участь усі кредитори, вимоги яких були визнані судом: АТ "Універсал банк"164,011 голосів який проголосував "ЗА" схвалення плану реструктуризації боргів, АТ "Креді Агріколь Банк" 40,560 голосів який проголосував "ЗА" схвалення плану реструктуризації боргів та ТОВ "Бізнес позика" без права вирішального голосу "проти" - 0 голосів; "утримався" - 0 голосів.
За таких результатів голосування, зборами кредиторів вирішено схвалити план реструктуризації боргів у справі № 909/397/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 станом на 10.01.2025.
Судом встановлено, що рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника було прийнято більшістю голосів кредиторів шляхом опитування.
Таким чином, рішення вважається прийнятим.
Згідно з ч. 5 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства, рішення про схвалення плану реструктуризації боргів приймається конкурсними та забезпеченими кредиторами окремо. План реструктуризації боргів та зміни до нього вважаються схваленими, якщо їх підтримали всі забезпечені кредитори та не менше 50 відсотків конкурсних кредиторів.
Пунктами 1, 2 ч. 8 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: схвалення плану реструктуризації боргів боржника; відмову у схваленні плану реструктуризації боргів та звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та введення процедури погашення боргів боржника або з клопотанням про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Згідно із ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства, план реструктуризації боргів боржника розробляється з метою відновлення платоспроможності боржника. У плані реструктуризації боргів боржника зазначаються: 1) обставини, які спричинили неплатоспроможність боржника; 2) інформація про визнані судом вимоги кредиторів із зазначенням їх розміру та черговості задоволення; 3) інформація про майновий стан боржника за результатами проведених заходів з виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації); 4) інформація про всі доходи боржника, у тому числі доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів; 5) розмір суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів; 6) вимоги кредиторів до боржника, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів; 7) розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб, у розмірі не менше одного прожиткового мінімуму на боржника та на кожну особу, яка перебуває на його утриманні; 8) розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення наявних у боржника обов`язкових періодичних зобов`язань (виплата аліментів тощо).
План реструктуризації боргів боржника може містити положення про: 1) реалізацію в процедурі реструктуризації боргів частини майна боржника, у тому числі того, що є предметом забезпечення, черговість, строки реалізації такого майна та кошти, які планується отримати від його реалізації; 2) зміну способу та порядку виконання зобов`язань, у тому числі розміру та строків погашення боргів; 3) відстрочення чи розстрочення або прощення (списання) боргів чи їх частини; 4) виконання зобов`язань боржника третіми особами, зокрема шляхом укладення договору поруки, гарантії та інших правочинів згідно з цивільним законодавством; 5) інші заходи, спрямовані на покращення майнового стану боржника та задоволення вимог кредиторів (перекваліфікація, працевлаштування тощо).
Строк виконання плану реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність не може перевищувати п`ять років.
Поданий керуючою реструктуризацією Белінською Н.О. на розгляд суду, та попередньо схвалений зборами кредиторів план реструктуризації боргів відповідає вимогам статті 124 КУзПБ. Даний план за змістом передбачає повне погашення ОСОБА_1 визнаних судом вимог кредиторів протягом 60 місяців шляхом внесення коштів на рахунки АТ "Креді агріколь банк", АТ "Універсал банк" та ТОВ "Бізнес позика".
Реструктуризація боргів боржника - судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов`язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника (стаття 1 КУзПБ). Отже, ця судова процедура є першим, обов`язковим та пріоритетним етапом справи про неплатоспроможність фізичної особи, у якій боржник може реалізувати право на зміну способу та порядку сплати боргів з урахуванням його об`єктивних можливостей і прагнення до розрахунку з кредиторами, маючи гарантії залишення частини доходу на задоволення побутових потреб та може отримати прощення (списання) кредиторських вимог чи їх частини. Саме на цьому акцентував Верховний Суд у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у постанові від 22.09.2021 у справі № 910/6639/20, вказавши, що з огляду на мету та цілі КУзПБ інститут неплатоспроможності фізичних осіб призначений для зняття з боржника - фізичної особи тягаря боргів, які мають значний розмір та не можуть бути погашені за рахунок поточних доходів і належного цій особі майна. Правове регулювання відносин, що виникають між боржником та іншими учасниками справи про неплатоспроможність, має на меті поетапно створити для боржника - фізичної особи найбільш сприятливі умови для погашення боргів шляхом їх реструктуризації, а при не результативності таких заходів - забезпечити ефективний механізм продажу активів боржника.
Тому суд вважає що поданий на затвердження план реструктуризації боргів ОСОБА_1 відповідає вимогам статті 124 КУзПБ та є виконуваним з боку боржника.
Відповідно до частини 4 статті 6 КУзПБ, під час здійснення судових процедур щодо боржника з метою зменшення строків провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) господарський суд керується принципом процесуальної економії.
За наслідками процедури реструктуризації боргів суд має прийняти одне із трьох рішень: про затвердження плану реструктуризації боргів; про закриття провадження у справі, або про визнання боржника банкрутом та введення процедури погашення боргів.
Клопотань про закриття провадження у справі про неплатоспроможність до суду не надходило, судом підстав для закриття провадження у справі не виявлено.
Випадків придбання членами сім`ї ОСОБА_1 майна за кошти боржника судом не виявлено, кредитори з такими повідомленнями не звертались. З отриманої судом інформації про доходи боржника та членів його сім`ї, перетин кордону боржником та членами її сім`ї, та задеклароване при перетині кордону майно, таких обставин не вбачається. Відомостей про притягнення ОСОБА_2 до кримінальної або адміністративної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю суд не виявив.
Кредиторами не подавались до суду клопотання про визнання боржника банкрутом та введення процедури погашення боргів. Крім того, кредитори не подавали суду клопотання зборів кредиторів щодо особи керуючого реалізацією, який має бути призначений у разі введення процедури погашення боргів, як це передбачено абзацом другим частини першої статті 28 КУзПБ.
ОСОБА_2 працює у АТ "Креді агріколь банк", отримує дохід у вигляді заробітної плати. Зазначене свідчить про можливість виконання плану реструктуризації боргів, намір боржника добросовісно виконувати такий план.
Розроблення проекту плану реструктуризації має відбуватися відповідно до вимог ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема, щодо форми і змісту проекту плану, це дасть можливість зборам кредиторів оцінити перспективу відновлення платоспроможності боржника та дасть можливості прийняття рішення про його схвалення та подання на затвердження господарському суду або відхилення і прийняття рішення про перехід до процедури погашення боргів. Отже, при поданні до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, обов`язком боржника є складення реального (виконуваного) проекту плану реструктуризації, який після розгляду господарським судом грошових вимог та формування реєстру кредиторів розробляється, уточнюється та погоджується з кредиторами. Відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 16.12.2021р. по справі №910/8306/20.
За змістом ч.3 статті 128 КУзПБ, у разі порушення боржником умов плану реструктуризації боргів, кредитор має право звернутись до суду з клопотанням про закриття провадження у справі чи про введення процедури погашення боргів боржника.
За таких обставин, враховуючи що за умовами плану реструктуризації боргів боржник прийняв зобов`язання щодо кредиторів, які ґрунтуються на реальних можливостях боржника, і умови плану відповідають вимогами Кодексу України з процедур банкрутства, до суду не надійшло жодних клопотань щодо альтернативних рішень, які міг би прийняти суд за наслідками реструктуризації боргів, суд дійшов висновку задоволити заяву керуючого реструктуризацією Белінської Н.О. та затвердити План реструктуризації боргів боржника .
Відповідно до ч. 7 ст. 126 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд зобов`язаний затвердити план реструктуризації боргів боржника, якщо такий план схвалений кредиторами та боржником.
Відповідно до частин першої-четвертої ст. 127 Кодексу України з процедур банкрутства, план реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов`язковим для боржника та кредиторів. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.
Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів, боржник протягом реструктуризації не має права: 1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об`єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника; 3) виступати поручителем за зобов`язаннями інших осіб.
Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник зобов`язаний повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.
Відповідно до ч. 5 ст. 127 Кодексу України з процедур банкрутства з дня затвердження судом плану реструктуризації боргів припиняються повноваження керуючого реструктуризацією, крім випадків, якщо: 1) планом реструктуризації боргів передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди; 2) планом реструктуризації боргів передбачено продаж майна боржника. У такому разі керуючий реструктуризацією продовжує виконувати свої повноваження до завершення продажу майна боржника, розподілу отриманих від реалізації майна коштів, затвердження звіту про такий розподіл зборами кредиторів та подання такого звіту до суду.
Планом реструктуризації не передбачено як подальшої участі керуючої реструктуризацією, так і продажу майна боржника, отже суд дійшов висновку припинити повноваження керуючої реструктуризацією у справі № 909/397/24 про неплатоспроможність ОСОБА_1 арбітражного керуючого Белінської Н.О.
Враховуючи, припинення повноважень керуючої реструктуризацією у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 арбітражного керуючого Белінської Н.О., суд залишає без розгляду клопотання її клопотання про звільнення арбітражного керуючого Белінської Н.О. від виконання повноважень керуючої реструктуризацією у справі.
Відповідно до ч.1 та ч.3 ст.128 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня затвердження плану реструктуризації боргів боржник починає погашення вимог кредиторів згідно з умовами такого плану. У разі порушення боржником плану реструктуризації боргів кредитори, вимоги яких включені до такого плану, мають право звернутися до господарського суду з клопотанням про закриття провадження у справі або про введення процедури погашення боргів боржника.
Відповідно до ч.1 ст. 129 Кодексу України з процедур банкрутства, не пізніше п`яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник зобов`язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів. До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.
За наведеного, керуючись ст. 2, 113, 123-129 Кодексу України з процедур банкрутства; ст. 3, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Затвердити план реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 АДРЕСА_2 ( код НОМЕР_1 ).
2. Припинити повноваження керуючого реструктуризацією боргів фізичної особи ОСОБА_1 арбітражної керуючої Белінської Н.О.
2.1. Залишити без розгляду клопотання арбітражної керуючої Белінської Н.О. про звільнення її від виконання повноважень керуючої реструктуризацією у справі.
3. План реструктуризації боргів ОСОБА_1 набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов`язковим для боржника та кредиторів.
4. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.
5. Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів ОСОБА_1 протягом реструктуризації не має права:
- здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об`єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати;
- укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника;
- виступати поручителем за зобов`язаннями інших осіб.
6. Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник ОСОБА_2 зобов`язаний повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.
7. Не пізніше п`яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник ОСОБА_3 зобов`язана надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів з доданням доказів задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.
Ухвала набрала законної сили 04.02.2025 та може бути оскаржена в порядку ст.ст. 253-259 ГПК України.
Повний текст ухвали складено 04.02.2025
Суддя Шкіндер П.А.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2025 |
Оприлюднено | 06.02.2025 |
Номер документу | 124929773 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Шкіндер П. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні