Ухвала
від 05.02.2025 по справі 913/50/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61612, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 лютого 2025 року м.Харків Справа № 913/50/25

Провадження №8/913/50/25

Суддя Господарського суду Луганської області Іванов А.В., розглянувши матеріали позовної заяви від 31.01.2025 у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» (вул. Шолуденка, б. 1, м. Київ, 04116)

до відповідача - Новопсковської школи мистецтв (вул. Українська, б. 36, смт Новопсков Луганської області, 92303)

про стягнення 51906,76 грн

В С Т А Н О В И В:

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Новопсковської школи мистецтв, в якій просить стягнути з відповідача 51906,76 грн з яких: основний борг в сумі 33223,85 грн, пеня в сумі 7017,97 грн, три проценти річних у сумі 2452,87 грн; інфляційні втрати в сумі 9212,07 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 05.11.2021 між сторонами було укладено Договір № 11-1060/21-БО-Т постачання природного газу, відповідно до умов якого позивач зобов`язався поставити відповідачу природний газ, а останній зобов`язався прийняти його та оплатити на умовах цього Договору.

Як зазначає позивач, у період з листопад 2021 року по лютий 2022 року він передав у власність відповідачу природний газ загальну на суму 146363,81 грн.

В свою чергу, відповідач за поставлений природний газ розрахувався частково в сумі 113 139,96 грн, в зв`язку з чим у нього виникла заборгованість в сумі 33223,85 грн.

Позивач вказує, що у зв`язку з невиконанням відповідачем умов Договору щодо оплати отриманого природного газу, останній зобов`язаний сплатити не лише суму боргу, а й пеню, три проценти річних та інфляційні втрати, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

Позивач у позовній заяві просив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.01.2025 справу № 913/50/25 передано на розгляд судді Іванову А.В.

Дослідивши позовні матеріали, суд дійшов висновку, що вони не відповідають вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) з наступних підстав.

У відповідності до вимог п. 5, п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Крім того, ч. 2 ст. 164 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ст.91 ГПК України).

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Як вбачається зі змісту позову, позивач посилається на належне виконання ним зобов`язань за договором та здійснення поставки природного газу відповідачу протягом листопада 2021 року - лютого 2022 року, натомість ухилення відповідача від документального оформлення спожитих обсягів природного газу за вказаний період.

Позивач в тексті позовної заяви зазначає, що сторонами в пп.3.5.2-3.5.4 п.3.5. договору було погоджено, що на підставі отриманих від споживача даних та даних щодо остаточної алокації відборів споживача на Інформаційній платформі Оператора ГТС постачальник готує та надає споживачу два примірники акту приймання-передачі за відповідний розрахунковий період, підписані уповноваженим представником постачальника. Споживач протягом 2-х (двох) робочих днів з дати одержання акту зобов`язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акту, підписаний уповноваженим представником споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від його підписання.

Однак, в порушення пп.3.5.1. п.3.5. договору відповідач акти розподілу природного газу позивачу не надав, акти приймання-передачі природного газу за період поставки природного газу за січень 2022 року та лютий 2022 року не підписав.

Разом з тим, посилаючись на зазначені обставини, позивач до матеріалів позовної заяви не долучив докази направлення/вручення відповідачу актів приймання-передачі природного газу за період поставки природного газу за січень 2022 року та лютий 2022 року.

Пунктом 1 ч.1 ст.164 ГПК України визначено, що до позовної заяви подаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Наразі позивач відповідних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками до матеріалів не долучив, послався на положення абз. 2 ч. 7 ст. 42 ГПК України.

Відповідно до абз. 2 ч. 7 ст. 42 ГПК України якщо інший учасник справи відповідно до ч. 6 ст. 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Надаючи оцінку вказаній обставині, суд враховує наступне.

Матеріали справи свідчать про те, що позивач звернувся до суду із відповідним позовом через підсистему «Електронний суд», маючи зареєстрований електронний кабінет.

Натомість, відповідач хоча у відповідності до вимог ч. 6 ст. 6 ГПК України зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, однак, як було з`ясовано судом та самим позивачем, на час звернення останнього до суду відповідач не має зареєстрованого електронного кабінету в ЄСІТС.

Разом з цим, суд враховує, що позивач звертається до суду із відповідним позовом під час дії в країні воєнного стану. У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, було введено в Україні воєнний стан з 24 лютого 2022 року, який неодноразово продовжувався та триває на даний час.

Зареєстрованою адресою місцезнаходження відповідача є: вул. Українська, б. 36, смт Новопсков Луганської області, 92303.

Однак, згідно даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 Новопсковський район Луганської області є тимчасово окупованою Російською Федерацією територією України.

Поштові відділення в смт. Новопсков Луганської області тимчасово припинили свою роботу згідно з інформацією Акціонерного товариства «Укрпошта», розміщеній на офіційному вебсайті (https://offices.ukrposhta.ua), а тому направлення поштової кореспонденції на адресу реєстрації місцезнаходження відповідача наразі не є можливим.

Тому згідно положень ст.12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», відповідача, остання відома адреса місцезнаходження якого знаходиться на тимчасово окупованій території та який не має зареєстрованого електронного кабінету, про розгляд справи суд повідомляє через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

Разом з цим, судом було з`ясовано, що у пункті 14 договору постачання природного газу № 11-1060/21-БО-Т від 05.11.2021, укладеного між сторонами, в розділі «Адреса та реквізити сторін», вказано адресу електронної пошти відповідача: muz_shool@i.ua.

За вказаних обставин, з метою належного і своєчасного повідомлення відповідача, який знаходиться на тимчасово окупованій РФ території України, та забезпечення права останнього бути ознайомленим із поданою позовною заявою та доказами, суд дійшов висновку про необхідність вжиття всіх можливих засобів для повідомлення учасника справи, а тому позивачу слід направити копію поданої позовної заяви з додатками відповідачу на вказану адресу електронної пошти, що міститься в договорі, а суду надати докази відправлення.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи виявлені недоліки позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, встановити заявнику строк для усунення недоліків позовного матеріалу.

Запропонувати позивачу у встановлений судом строк усунути недоліки позовного матеріалу, подавши заяву про усунення недоліків з доказами її направлення на зазначену вище адресу електронної пошти відповідача, до якої: 1) долучити належним чином оформлені копії доказів направлення/вручення відповідачу для підписання актів приймання-передачі природного газу за період поставки природного газу за січень 2022 року та лютий 2022 року, або зазначити підстави не можливості їх подання суду; 2) долучити докази надсилання копії позовної заяви з додатками та заяви про усунення недоліків позовної заяви на адресу електронної пошти відповідача - muz_shool@i.ua.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» від 31.01.2025 до Новопсковської школи мистецтв про стягнення 51906,76 грн, залишити без руху.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» строк для усунення недоліків позовного матеріалу - протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали суду.

3. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви усунуті у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (ч. 3 ст. 174 ГПК України); у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала підписана 05.02.2025 та оскарженню не підлягає.

Суддя Антон ІВАНОВ

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення05.02.2025
Оприлюднено06.02.2025
Номер документу124930219
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі

Судовий реєстр по справі —913/50/25

Ухвала від 20.03.2025

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 03.03.2025

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 12.02.2025

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 05.02.2025

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні