ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58601, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 52-47-40, inbox@cv.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
04 лютого 2025 року Справа № 926/2776/24
За позовом Комунального підприємства Чернівецьке тролейбусне управління
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю АЙК`Ю ТІКЕТ
про стягнення заборгованості в сумі 242 976,75 грн
Суддя Проскурняк О.Г.
Секретар судового засідання Гончар А.Ю.
Представники сторін:
від позивача Подгорецька О.В.
від відповідача не з`явився.
СУТЬ СПОРУ: Комунальне підприємство Чернівецьке тролейбусне управління звернулось до Господарського суду Чернівецької області із позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю АЙК`Ю ТІКЕТ про стягнення заборгованості в сумі 242 976,75 грн.
Позов обґрунтований тим, що 01 лютого 2024 року між Комунальним підприємством Чернівецьке тролейбусне управління (Передавач) та Товариством з обмеженою відповідальністю АЙКЮ ДИРЕКТ УКРАЇНА (Отримувач) (в подальшому - Товариство з обмеженою відповідальністю АЙК`Ю ТІКЕТ) укладено Договір про передачу активного балансу транспортних карток № 2 (далі Договір).
Відповідно до умов Договору, Отримувач на підставі підтверджуючих документів оплачує Передавачу витрати, пов`язані із поповненням активного балансу транспортних карт платіжними системами за період здійснення повної передачі.
Позивач зазначає, що відповідач не виконав взяті на себе зобов`язання за Договором щодо оплати Передавачу витрат, пов`язаних із поповненням активного балансу транспортних карт платіжними системами за період здійснення повної передачі, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 242 976,75 грн.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31 жовтня 2024 року, судову справу № 926/2776/24 передано на розгляд судді Проскурняку О.Г.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 04 листопада 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; підготовче судове засідання призначено на 26 листопада 2024 року.
Ухвалою суду від 26 листопада 2024 року відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні на 30 грудня 2024 року.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 30 грудня 2024 року продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів; відкладено підготовче судове засідання по справі № 926/2776/24 на 15 січня 2025 року.
Ухвалою суду від 15 січня 2025 року закрито підготовче провадження у справі № 926/2776/24; призначено справу до розгляду по суті на 04 лютого 2025 року.
Відповідач явку належного представника в судове засідання 04 лютого 2025 року не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про час, дату та місце судового засідання.
Відповідно до частини 3 статті 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.
З огляду на повторну неявку представника позивача в судове засідання без поважних причин, суд дійшов висновку здійснювати розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про направлення матеріалів справи № 926/2776/24 за територіальною підсудністю до Господарського суду м. Києва, з огляду на наступне.
Згідно частини 1 статті 125 Конституції України, судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Так, за загальним правилом та приписами частини 1 статті 27 Господарського процесуального кодексу України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до частини 2 статті 27 Господарського процесуального кодексу України, для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Як вбачається з витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстрованим місцезнаходженням відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю АЙК`Ю ТІКЕТ є м. Київ, вул. Коноплянська, буд. 12, оф. 12.
Доводи позивача, що справа підсудна Господарському суду Чернівецької області оскільки Договором про передачу активного балансу транспортних карток № 2 від 01 лютого 2024 року, визначено місце виконання договору - офіс Отримувача: місто Чернівці, вулиця Головна, будинок 89, офіс 10, суд оцінює критично, з огляду на наступне.
01 лютого 2024 року між Комунальним підприємством Чернівецьке тролейбусне управління (Передавач) та Товариством з обмеженою відповідальністю АЙКЮ ДИРЕКТ УКРАЇНА (Отримувач) (в подальшому - Товариство з обмеженою відповідальністю АЙК`Ю ТІКЕТ) укладено Договір про передачу активного балансу транспортних карток № 2 (далі Договір).
Статтею 509 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до правової позиції викладеної в постанові Великої Палати Верховного суду України від 22 вересня 2020 року у справі № 918/631/19, за змістом статей 509, 524, 533-535 і 625 ЦК України грошовим є зобов`язання, виражене у грошових одиницях, що передбачає обов`язок боржника сплатити гроші на користь кредитора, який має право вимагати від боржника виконання цього обов`язку. Тобто грошовим є будь-яке зобов`язання, в якому праву кредитора вимагати від боржника сплати коштів кореспондує обов`язок боржника з такої сплати. Ці висновки узгоджуються з правовими висновками Великої Палати Верховного Суду, висловленими у постановах від 11 квітня 2018 року у справі № 758/1303/15-ц (провадження № 14-68цс18) та від 16 травня 2018 року у справі № 686/21962/15-ц (провадження № 14-16цс18).
Відповідно до пункту 1.1. Договору, предметом Договору є передача активного балансу транспортних карток від Передавача Отримувачу шляхом щомісячного списання вартості наданих послуг перевезення пасажирів на користь Передавача згідно Договору № 01/24 про надання послуг з організації та забезпечення реєстрації оплати проїзду у пасажирському транспорті на території Чернівецької міської територіальної громади від 01 лютого 2024 року.
Проаналізувавши укладений між Сторонами Договір № 2 про передачу активного балансу транспортних карток від 01 лютого 2024 року, суд дійшов висновку, що передача активного балансу транспортних карток є фактично перерахуванням коштів. Зарахування, списання та розрахунки здійснюються на рахунок юридичної особи (відповідача) місце знаходження реєстрації знаходиться в Києві.
Таким чином, діяльність особи щодо перерахування коштів здійснюються за місцем її державної реєстрації. Отже, визначення у договорі місце виконання договору не відповідає фактичній діяльності відповідача з проведення розрахунків по Договору.
Крім, цього предметом даного позову є стягнення заборгованості Відповідача за грошовим зобов`язанням за Договором про передачу активного балансу транспортних карток № 2.
Враховуючи вище викладене, з огляду на фактичну діяльність щодо здійснення розрахунків яка можлива тільки за зареєстрованою юридичною адресою, суд вважає за доцільне справу № 926/2776/24 передати на розгляд до Господарського суду міста Києва за територіальною юрисдикцією (підсудністю).
Згідно пункту 1 частини 1 статті 31 Господарського процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 3 статті 31 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись статтями 4, 20, 27, 41, 45, 176, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Справу № 926/2776/24 передати на розгляд Господарському суду м. Києва за підсудністю.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 254-257 ГПК України.
Суддя О.Г. Проскурняк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2025 |
Оприлюднено | 06.02.2025 |
Номер документу | 124930929 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Проскурняк Олег Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні