Єдиний унікальнийномер 148/12/25
Номер провадження 2/142/210/25
У Х В А Л А
(про відкриття провадження)
05 лютого 2025 року смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Нестерук В.В., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 , яка проживає в АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 ,яка зареєстрованав АДРЕСА_2 ,Піщанської селищноїради Вінницькоїобласті,що знаходитьсяв смт.Піщанка Тульчинськогорайону Вінницькоїобласті,вул.Центральна,36, провизнання прававласності упорядку спадкування,з доданимидо неїматеріалами,-
В С Т А Н О В И В:
28 січня 2025 року до Піщанського районного суду Вінницької області з Тульчинського районного суду Вінницької області на підставі ухвали суду від 06 січня 2025 року про направлення справи за підсудністю надійшла позовназаяваОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Піщанської селищної ради Вінницької області, про визнання права власності у порядку спадкування, в якій позивач просить суд визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 - на житловий будинок та господарські будівлі згідно технічного паспорту, розташований за адресою: АДРЕСА_3 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_3 , що підтверджується Витягом ДРАЦС про державну реєстрацію смерті. Після її смерті у встановлені законом строки вона звернулася до приватного нотаріуса Богодухівського районного нотаріального округу Харківської області, де була відкрита спадкова справа № 19/2024 від 26.04.2024 р. Позивач вказує, що до кола спадкоємців, окрім неї, відноситься її сестра - ОСОБА_2 , яка до нотаріальної контори не зверталася, спадщину не прийняла. Їхній батько - ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 . Позивач зазначає, що 19.11.2023 року постановою нотаріуса їй було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії у зв`язку з тим, що нею «не надані у повному обсязі - відомості (інформацію) та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії», а саме - документи, що посвідчують право власності спадкодавця на майно, яке розташоване за адресою - АДРЕСА_3 . Позивач зазначає, що вказаний житловий будинок був побудований в 1967 році (згідно технічного паспорту). Реєстрація права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 05 серпня 1992 року, регулюються Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року № 1952- IV та Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127. Позивач зазначає, що якби ОСОБА_4 чи ОСОБА_3 були живі, вони мали би можливість, як особи, що вказані в погосподарській книзі та зареєстровані за адресою домогосподарства звернутися для того, щоб зареєструвати право власності на житловий будинок до суб`єктів державної реєстрації прав чи до державних реєстраторів прав на нерухоме майно, але оскільки вони померли - це не можливо. Позивач вказує, що вона як спадкоємець, що прийняла спадщину, не може оформити своє право на спадщину в нотаріальній конторі з причин відсутності правовстановлюючих документів на спадкове майно на ім`я спадкодавця та відсутності державної реєстрації нерухомого майна спадкодавцем. Разом з тим, право власності на житловий будинок за спадкодавцем підтверджується записом в погосподарській книзі сільської ради, технічним паспортом БТІ, тривалим фактом володіння цим майном особою, яка померла. А тому, посилаючись на ст.ст. 321, 391 ЦК України, позивач просить суд визнати за нею права власності на спадкове майно в судовому порядку.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28 січня 2025 року дану позовну заяву було передано для розгляду судді Нестеруку В.В.
Відповідно до положень ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, враховуючи, що відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, судом 28 січня 2025 року було направлено запит до Піщанської селищної ради Вінницької області щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача ОСОБА_5
04 лютого 2025 року на адресу суду від Піщанської селищної ради Вінницької області надійшла відповідь за вих. № 207 від 31 січня 2025 року, відповідно до якої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована в АДРЕСА_2 .
Частиною 1 ст. 187 ЦПК України передбачено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу. Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
Беручи до уваги, що дана справа підсудна Піщанському районному суду Вінницької області, а позовна заява та додані до неї документи оформлені з дотриманням вимог ст. 175, ст. 177 ЦПК України, суд не вбачає підстав, які б перешкоджали прийняттю позовної заяви до розгляду та відкриттю провадження у справі.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Частиною 4 ст. 19 ЦПК України передбачено, що для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Враховуючи, що відповідно до п.2 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування, вказана справа має розглядатися в порядку загального позовного провадження.
На виконання вимог, викладених в ч. 1 ст. 196 ЦПК України, де зазначено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання, в даній справі слід призначити підготовче судове засідання, про дату і час якого повідомити учасників справи.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 196 ЦПК України, дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. 11, ч. 8 ст. 43, ст. ст. 44, 49, 53, 71, 83, 84, 85, 86, 91, 93, 95, 183, 185, 187, 189, 190-193, 196, 199, 257, ч. 2 ст. 261, ст. ст. 272, 353-355 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Піщанської селищної ради Вінницької області, про визнання права власності у порядку спадкування.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Розпочати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.
Проведення підготовчого засідання призначити на 10 год. 30 хв. 04 березня 2025 року в залі № 1 Піщанського районного суду Вінницької області (смт. Піщанка Вінницької області, вул. Вишнева, 5).
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідачам разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Встановити відповідачам строк для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Зобов`язати відповідачів одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У строк для подання відзиву відповідач має право подати зустрічний позов.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на веб-сторінці Піщанського районного суду на веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud0219
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2025 |
Оприлюднено | 07.02.2025 |
Номер документу | 124933617 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Нестерук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні