Рішення
від 04.02.2025 по справі 585/200/25
РОМЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 585/200/25

Номер провадження 2/585/265/25

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2025 року м.Ромни

Роменський міськрайонний суд Сумської області у складі: головуючого судді Євлах О.О., за участі: секретаря - Безручко О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ромни у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу

за позовом ОСОБА_1 ,

до

відповідачів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

третя особа: Служба у справах дітей Роменської міської ради,

вимоги заявника: про стягнення аліментів на утримання дитини ,

учасники справи: не з`явилися,

негайно після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, ухвалив рішення про наступне:

В С Т А Н О В И В :

І. Стислий виклад позиції сторін.

1. 15 січня 2025 року ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся в суд з позовною заявою про стягнення аліментів на утримання дитини.

2. Позовну заяву обґрунтував тим, що рішенням виконавчого комітету Роменської міської ради Сумської області № 55 від 15.03.2023 року його призначено опікуном над малолітньою дитиною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Батьками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . Однак, останні не надають допомоги на утримання своєї доньки ОСОБА_4 . Тому просить стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на його користь аліменти на утримання дитини ОСОБА_4 у розмірі 1 / 4 частини його заробітку ( доходу), але не менш ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з моменту пред`явлення позову до досягнення дитиною повноліття.

3. Відповідачі відзиву на позов не надали.

ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи.

4. Позивач в судове засідання не з`явився, належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, заяву про розгляд справи за його обовязкової участі суду не надав, проти винесення заочного рішення не заперечував.

5. Відповідачі в судове засідання не з`явилися, про деньі часрозгляду справиповідомлені,через оголошення,розміщене наофіційному веб-порталісайту «Судовавлада», заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи суду не надали, заперечень проти позову від них не надходило.

ІІІ. Інші процесуальні дії у справі.

6. Ухвалою суду від 16 січня 2025 року (а. с. 12) було постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

Оскільки відповідачі повідомлені про дату, час та місце судового засідання (стаття 128Цивільного процесуальногокодексу України (далі ЦПК)), в судове засідання не з`явилася без поважних причин, а позивач не заперечував проти проведення заочного розгляду справи, Судом постановлено ухвалу про заочний розгляд справи, що відповідає вимогам статей 280-281 ЦПК.

7. Судом на підставі частини другої статті 247 ЦПК України, у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

ІV. Фактичні обставини, встановлені Судом, та зміст спірних правовідносин.

8. Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого Роменським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області, ІНФОРМАЦІЯ_3 народилася ОСОБА_4 , її батьками вказані сторони по справі (а. с. 6).

9. Згідно з рішенням виконавчого комітету Роменської міської ради Сумської області № 55 від 15.03.2023 року ОСОБА_1 призначено опікуном над малолітньою дитиною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. с. 4).

10. Згідно довідки голови квартального комітету Роменської міської ради Сумської області від 20.12.2024 року, ОСОБА_1 з дружиною ОСОБА_5 виховують ОСОБА_4 , 2019 року народження, проживають всі за адресою: АДРЕСА_1 (а. с. 5).

V. Норми права.

11. Згідно ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

12. Відповідно до ч.1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

13. Статтею 274 ЦПК України передбачено, що у порядку спрощеного провадження розглядаються малозначні справи, та справи, що виникають з трудових відносин. Частиною другою зазначеної статті передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. За вимогами п.1 ч.4 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя.

14. Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

15. Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

16.Статтею 182Сімейного кодексуУкраїни передбачено,що привизначенні розміруаліментів судвраховує:стан здоров`ята матеріальнестановище дитини;стан здоров`ята матеріальнестановище платникааліментів;наявність уплатника аліментівінших дітей,непрацездатних чоловіка,дружини,батьків,дочки,сина;наявність направі власності,володіння та/абокористування уплатника аліментівмайна тамайнових прав,у томучислі рухомогота нерухомогомайна,грошових коштів,виключних правна результатиінтелектуальної діяльності,корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення. Відповідно до ч. 2 цієї статті розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

17. За приписами ст. 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

18. Згідно ч.1 ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

19. За приписами ст. ст. 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

VI. Оцінка суду.

20. Суд оцінив докази за власним переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та безпосередньому їх дослідженні, давши їм оцінку в цілому, так і кожному окремо, враховує всі надані докази і вважає, що існують підстави для задоволення позову. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 являються батьками дитини і мають обов`язок по її утриманню, отже, є належними відповідачами по даному позову. Донька проживає разом з опікуном ОСОБА_1 , тому останній має право на отримання аліментів на утримання малолітньої дитини - ОСОБА_4 від відповідачів.

21. З урахуванням обставин справи, положення чинного законодавства, що регулюють правовідносини пов`язані зі сплатою аліментів, обов`язку відповідачів утримувати дитину до досягнення нею повноліття, принципу законності та, враховуючи, що обов`язок матеріально утримувати дитину є як у матері, так і у батька, суд приходить до висновку, що з відповідачів підлягають стягненню аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітньої дитини ОСОБА_4 у розмірі 1/ 4 частини його заробітку (доходу), але не менше, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи стягнення з дня звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття.

22. Такий розмір аліментів є розумним і необхідним для забезпечення мінімальних потреб, необхідних для виховання і утримання дитини. Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню.

VІІ. Розподіл судових витрат.

23. Згідно п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору, тому судовий збір у розмірі по 1211 грн. 20 коп. підлягає стягненню з кожного з відповідачів на підставі п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 5, 12, 13, 76-81, 141, 259, 263-265, 268 Цивільного процесуального кодексу України, Суд,

У Х В А Л И В :

1. Позовну заяву ОСОБА_6 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: Служб у справах дітей Роменської міської ради про стягнення аліментів на утримання дитини, - задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , на користь ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , аліменти на утримання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/ 4 частини його заробітку (доходу), але не менше, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з дня звернення до суду, тобто з 15 січня 2025 року, і до досягнення дитиною повноліття.

3. Стягнути з ОСОБА_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , на користь ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , аліменти на утримання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/ 4 частини його заробітку (доходу), але не менше, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з дня звернення до суду, тобто з 15 січня 2025 року, і до досягнення дитиною повноліття.

4. Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 1211 гривні 20 копійок.

5. Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 1211 гривні 20 копійок.

Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільного процесуальним кодексом України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.

Рішення може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду.

До дня початку функціонування єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Роменський міськрайонний суд Сумської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ; місце проживання - невідоме, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 .

Відповідач: ОСОБА_3 , місце проживання невідоме, ідентифікаційний номер НОМЕР_4 .

Третя особа: Служба в справах дітей Роменської міської ради, місце знаходження: б-р Шевченка, 11, м. Ромни, Сумська область, 42000, код ЄДРПОУ 44114386.

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ О. О. Євлах

СудРоменський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення04.02.2025
Оприлюднено07.02.2025
Номер документу124941585
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —585/200/25

Рішення від 04.02.2025

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Євлах О. О.

Ухвала від 16.01.2025

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Євлах О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні