САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІВЦІ
Справа № 726/190/25
Провадження №1-кс/726/93/25
Категорія
УХВАЛА
06.02.2025 м. Чернівці
Слідчий суддя Садгірського районного суду м. Чернівці ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання детектива відділу Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_3 яке погоджене з прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні за №72024261010000003, внесеного до ЄРДР 29.04.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212, ч. 1 ст. 365-2, ч. 1 ст. 222 КК України,-
ВСТАНОВИВ :
До слідчого судді звернувся детектив з клопотанням, яке погоджено із прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_5 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів.
В клопотанні посилається на те, що протягом 2019-2024 років фізична особа-підприємець ОСОБА_6 (і.п.н. НОМЕР_1 ), діючи спільно із свою донькою ОСОБА_7 , (і.п.н. НОМЕР_2 ) та дружиною ОСОБА_8 (і.п.н. НОМЕР_3 ) та іншими невстановленими особами, організували стійке злочине угрупування, для спільного заняття злочинною діяльністю, яка спрямована на незаконне збагачення, сформувавши схему по ухиленню від сплати податків, зборів, шляхом організації будівництва багатоквартирної забудови та комплексів зблокованих будинків типу «таунхаус», спрямованої на досягнення плану вчинення злочинів, приймали активну в ній участь, розробили злочинний план, щодо реалізації нерухомого майна на ринку нерухомості Чернівецької області за готівку без сплати відповідно до норм чинного законодавства податків та зборів з продажу нерухомого майна, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до договорів купівлі-продажу щодо фактичної вартості об`єкту умисно занизуючи їх фактичну вартість, та в повідомлення про початок будівельних робіт та декларацій про здачу об`єктів в експлуатацію.
Крім цього, вказані вище особи, діючи умисно, усвідомлюючи свої протиправні діяння націлені на незаконне збагачення, розробили план організації будівництва багатоквартирної забудови та комплексів зблокованих будинків типу «таунхаус», який полягав та полягає у будівництві на земельних ділянка житлової нерухомості та в подальшому здійснення її продажу за готівку, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до офіційних документів про розміщення на земельних ділянках нерухомого майна, зокрема відображення у офіційних документах про відсутність такої житлової нерухомості (квартири/будинку/таунхаусу) на земельній ділянці, та у подальшому за попередньою змовою та за сприянням у незаконній діяльності приватними нотаріусами Чернівецького нотаріального округу оформлюють договори-купівлі продажу виключно земельної ділянки без урахування наявності на ній збудованого будинку/таунхаусу, а через деякий час документально оформляють здачу об`єкту будівництва (будинку/таунхаусу) на власника земельної ділянки, який нібито самостійно здійснював його будівництво.
Таким чином, вказані незаконні дії призвели до умисно ухилення від сплати податків, зборів на суму понад 9 млн. грн., що є у великих розмірах.
Під час досудового розслідування встановлено, що до вказаної незаконної діяльності ОСОБА_6 залучив свою дочку ОСОБА_7 , дружину ОСОБА_8 та ряд інших афілійованих йому осіб: ОСОБА_9 (і.п.н. НОМЕР_4 ), ОСОБА_10 (і.п.н. НОМЕР_5 ), ОСОБА_11 (і.п.н. НОМЕР_6 ), ОСОБА_12 (і.п.н. НОМЕР_7 ), ОСОБА_13 (і.п.н. НОМЕР_8 ), на яких фактично було зареєстровано право власності на земельні ділянки на яких здійснювалося будівництво та в подальшому за вказівкою ОСОБА_6 здійснювалася реалізація таунхаусів/будинків різним фізичним особам.
З метою отримання доказів та проведення об`єктивного досудового розслідування у кримінальному провадженні, а саме встановлення факту реалізації об`єктів нерухомості, земельних ділянок від попередніх до нових власників та персональних даних залучених до цього осіб, виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів документів з можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні приватного нотаріуса Чернівецького міського нотаріального округу Чернівецької області ОСОБА_14 (свідоцтво №7783, АДРЕСА_1 ), а саме до документів із вище переліченими кадастровими номерами, а саме: договори купівлі-продажу, договори дарування, довіреності, заяви, платіжні документи, акти-прийому передачі; копії паспортних даних та інші документи, які стали підставою та були подані сторонами для здійснення даного правочину.
Оригінали документів, до яких планується отримати тимчасовий доступ слугуватимуть доказами у кримінальному провадженні, тобто фактичними даними, які будуть встановлювати хто їх фактично виготовляв та підписував з можливістю подальшого проведення відповідних досліджень та судових експертиз.
У матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин справи, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у власності приватного нотаріуса ОСОБА_14 .
Також слідчий просить розглянути подане клопотання про надання тимчасового доступу до документів без виклику представників особи, у володінні, якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Враховуючи підстави і мотиви клопотання, слідчий суддя вважає за необхідне розглядати клопотання про надання тимчасового доступу до документів в порядку частини 2 ст.163 КПК України без виклику представників особи, у володінні якої знаходяться такі документи, оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, тимчасовий доступ до яких має намір отримати орган досудового розслідування.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя доходить висновку про необхідність задоволення клопотання враховуючи таке.
Відповідно до ч.1,2 ст. 131 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заході забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з ч.1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Статтею 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Вирішуючи питання про надання тимчасового доступу, слідчий суддя враховує, що стороною обвинувачення надано достатній обсяг доказів на підтвердження викладеного у клопотанні, існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що доводить існування підстав для застосування обраного заходу забезпечення кримінального провадження.
Встановлено, що інформація, стосовно якої слідством порушується питання про надання тимчасового доступу, що перебувають у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_14 .
На переконання слідчого судді, потреби досудового розслідування в даному випадку, виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи юридичної особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, оскільки із отриманих слідством документів, що перебувають у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_14 , необхідно для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, для проведення економічної, будівельно-технічної, товарознавчої, почеркознавчої та інших судових експертиз, а також для виявлення осіб причетних до вчинення вказаних кримінальних правопорушень і їх допиту за матеріалами провадження.
У свою чергу, встановлення тих чи інших обставин кримінального провадження без застосування такого заходу забезпечення, унеможливить доведення обставин, які передбачається довести за допомогою цих документів та/чи інформації у інакший спосіб, що обґрунтовує необхідність його застосування, враховуючи потреби досудового розслідування. Крім того, суд вважає за необхідне надати дозвіл на вилучення необхідної інформації на паперовому або електронному носії, враховуючи при цьому, що здобуті, на підставі даної ухвали докази, можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, що забезпечить виконання його завдань та мети, зокрема швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду.
Відтак, враховуючи положення ст.ст. 160, 163, 131 КПК України, слідчий суддя доходить висновку, що заявлене клопотання є обґрунтованим, відповідає встановленим вимогам щодо форми, змісту та суті, а захід забезпечення, який просить застосувати слідство, в даному випадку відповідає критеріям законності, переслідує легітимну мету, є виправданим, доречним, достатнім, пропорційним у демократичному суспільстві, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 131-132, 160, 163-165, 166, 309, 532 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ :
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Садгірський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2025 |
Оприлюднено | 07.02.2025 |
Номер документу | 124958083 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Садгірський районний суд м. Чернівців
Проскурняк І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні