Справа № 156/884/24 Провадження №22-ц/802/197/25 Головуючий у 1 інстанції: Бахаєв І. М. Доповідач: Федонюк С. Ю.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
06 лютого 2025 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Федонюк С. Ю., перевіривши заяву представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до Литовезької сільської ради, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом року,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Волинського апеляційного суду перебуває дана цивільна справа.
Ухвалою суду від 21 січня 2025 року справу призначенодо судового розглядуна 15 год 30 хв 13 лютого 2025 року в приміщенні апеляційного суду.
04 лютого 2025 року представник ОСОБА_1 адвокат Матвійчук Г. М. подала клопотання про участь у всіх судових засіданнях, зокрема, 13 лютого 2025 року о 15 год 30 хв у цій справі в режимі відеоконференції поза межами суду, з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до статті 212 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частина третя статті 212 ЦПК України передбачає, що суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Згідно з частиною сьомою статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Рішенням від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 Вища рада правосуддя затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі Положення).
Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
З огляду на відповідність заяви представника позивача ОСОБА_1 Матвійчук Г. М. вимогам статті 212 ЦПК України та з метою дотримання прав усіх учасників справи, у тому числі на участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні, призначеному на 13 лютого 2025 року о 15 год 30 хв, та у всіх інших судових засіданнях у даній справі, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст. 212, ч. 2 ст. 381 ЦПК України, апеляційний суд
У Х В А Л И В:
Заяву представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференці в даній справі задовольнити.
Повідомити ОСОБА_2 про технічну можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції та забезпечення участі у судовому засіданні, призначеному на 13 лютого 2025 року о 15 год 30 хв, у режимі відеоконференції, відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Роз`яснити учасникам справи, що Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представникам необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Довести до відома учасників справи, що відповідно до частини четвертої статті 212 ЦПК України, пункту 46 Положення ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.Ю.Федонюк
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2025 |
Оприлюднено | 07.02.2025 |
Номер документу | 124961443 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Федонюк С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні