Україна
Романівський районнийсуд Житомирської області
У Х В А Л А
6 лютого 2025 року селище Романів
Романівський районнийсудЖитомирськоїобластівскладісуддіКірічука М.М.,зучастюсекретарясудовогозасіданняГрінчук-СтепанюкЗ.А.,представника відповідача ОСОБА_1 ,прирозглядіупідготовчому засіданніцивільноїсправизапозовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про оспорювання батьківства та припинення стягнення аліментів, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Романівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ),-
В С Т А Н О В И В :
В серпні 2024 року ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_3 , в якому просить виключити відомості про нього як батька з актових записів про народження ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на те, що він не є його біологічним батьком.
Водночас позивач просить припинити з нього стягнення аліментів на користь відповідача на утримання ОСОБА_4 , що стягуються на підставі рішення Романівського районного суду Житомирської області від 26 липня 2016 року по справі №290/594/16.
Крім цього, позивачем заявлено клопотання про призначення судово-біологічної експертизи молекулярно-генетичного аналізу ДНК, на вирішення якої поставити наступні питання:
Чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком дитини - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якого є ОСОБА_3 ?
Чи існує кровна спорідненість між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
Проведення експертизи просив доручити експертам Житомирського науково дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
В судове засідання позивач та відповідач не з`явилися. Від позивача до суду надійшла заява про розгляд клопотання про призначення експертизи без його участі.
В судовому засіданні представник відповідача просив відмовити у задоволенні клопотання посилаючись на те, що необхідність проведення експертизи не обґрунтована.
Представник Романівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в судове засідання не з`явився, про час та місце проведення якого повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Вирішуючи клопотання про призначення експертизи суд зазначає наступне.
Відповідно достатті 103Цивільного процесуальногокодексу України(даліЦПКУкраїни)судпризначаєекспертизу усправізасукупностітакихумов: для з`ясуванняобставин,щомаютьзначеннядлясправи,необхідніспеціальнізнанняу сферііншій,ніжправо,безякихвстановитивідповідніобставининеможливо; сторонами (стороною)ненаданівідповідні висновкиекспертівізцихсамихпитаньабовисновки експертіввикликаютьсумнівищодоїхправильності.Уразінеобхідності судможе призначитидекількаекспертиз,додатковучиповторнуекспертизу. При призначенніекспертизисудомекспертабо експертнаустановаобираєтьсясторонами завзаємноюзгодою,аякщотакоїзгодинедосягнутоу встановленийсудом строк,експерта чиекспертну установувизначаєсуд.Судзурахуваннямобставинсправимаєправо визначитиекспертачиекспертнуустановусамостійно.Уразінеобхідностіможе бутипризначенодекілька експертівдляпідготовкиодноговисновку (комісійнаабо комплекснаекспертиза). Питання,з якихмає бутипроведенаекспертиза,щопризначається судом,визначаютьсясудом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Частиною 3 статті 12 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку, що клопотання про призначення судово-біологічної експертизи молекулярно-генетичного аналізу ДНК слід задовольнити. Її проведення суд вважає за необхідне доручити експертам Житомирського науково дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
Суд враховує питання, яке поставлено на вирішення експертизи позивачем. Оплату за проведення експертизи суд покладає на позивача.
Згідно пункту 5 частини 1 статті 252 ЦПК України суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Керуючись статтями 103-104, 197, 259-261 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Клопотання про призначення судово-біологічної експертизи молекулярно-генетичного аналізу ДНК задовольнити.
Призначити усправі запозовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про оспорювання батьківства та припинення стягнення аліментів, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Романівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) судово-біологічну експертизу молекулярно-генетичного аналізу ДНК.
Проведення експертизидоручитиекспертам Житомирського науково дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (10008, м. Житомир вул. Старий Бульвар, 18).
Перед експертами поставити питання:
- Чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком дитини - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якого є ОСОБА_3 ?
- Чи існує кровна спорідненість між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
Питання щодо відібрання відповідних зразків, які необхідні для проведення експертного дослідження покласти на експертну установу (експерт викликає необхідних йому осіб).
Зобов`язати позивача ОСОБА_2 у визначений експертами день та час прибути до експертної установи для відібрання біологічних зразків та проведення експертного дослідження.
Зобов`язативідповідача ОСОБА_3 забезпечити явку в експертну установу дитини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , у визначений експертами день та час для відібрання біологічних зразків та проведення експертного дослідження.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_2 .
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 Кримінального кодексу України.
Для проведення експертизи направити експертам копію ухвали суду про призначення експертизи.
Роз`яснити сторонамположення статті109ЦПК Українипро наслідкиухилення відучасті векспертизі,а саме,що уразі ухиленняучасника справивід поданняекспертам необхіднихматеріалів,документів абовід іншоїучасті векспертизі,якщо безцього провестиекспертизу неможливо,суд залежновід того,хто ізцих осібухиляється,а такожяке дляних цяекспертиза маєзначення,може визнатифакт,для з`ясуванняякого експертизабула призначена,або відмовитиу йоговизнанні. Крім того, у разі ухилення позивача від проведення судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи у справах про визнання батьківства, материнства суд має право постановити ухвалу про примусовий привід на проведення такої експертизи.
Результати проведеної експертизи направити на адресу суду: АДРЕСА_1 .
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвалу може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її постановлення в порядку передбаченому підпунктом 15.5 пункту 1 розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України.
Суддя М.М. Кірічук
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 124969570 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Романівський районний суд Житомирської області
Кірічук М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні