Ухвала
від 06.02.2025 по справі 591/8431/21
ЗАРІЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа №591/8431/21

Провадження № 2-ві/591/5/25

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 лютого 2025 року Зарічний районний суд м. Суми в особі головуючого судді Ковтуна О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Клименко А.Я. по цивільній справі №591/8431/21 провадження №6/591/14/25 за заявою Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну сторони виконавчого провадження,

в с т а н о в и в:

У провадженні Зарічного районного суду м. Суми перебуває справа за заявою Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну сторони виконавчого провадження. у справі за позовом ОСОБА_1 до ПрАТ «Страхова компанія «Ван Клік» про захист прав споживачів.

30 січня 2025 року від ОСОБА_1 надійшла заява про відвід судді Клименко А.Я. у вказаній справі.

Заяву мотивує тим, що на розгляді у судді перебуває заява позивача ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження (провадження №6/591/10/24) та подану заяву державним виконавцем про заміну сторони виконавчого провадження не було об`єднано в одне провадження, також зазначає, що заява державного виконавця не відповідає вимогам ЦПК. Тому вважає, що суддя не має права повторно брати участь у даній справі.

Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 30 січня 2025 року заяву ОСОБА_1 про відвід судді Клименко А.Я. передано у канцелярію суду для визначення судді у порядку, встановленому ч. 1 ст. 33 ЦПК України.

Після проведення автоматизованого розподілу справи та відповідно до ч. ч. 3, 8 ст. 40 ЦПК України розгляд питання про відвід здійснюється суддею Ковтуном О.М., який не входить до складу суду, що розглядає справу, без повідомлення учасників справи.

Відповідно до ч. 8 ст.40 ЦПК України питання про відвід судді вирішується судом без повідомлення учасників справи, окрім тих випадків, коли суд визнає за потрібне заслухати учасників справи.

Суд, вививши заяву та матеріали цивільної справи не вважає за необхідне здійснювати виклик учасників справи для вирішення відводу, у зв`язку з чим, відповідно до ч. 13 ст. 7 ЦПК України, розгляд заяви про відвід здійснюється в порядку письмового провадження.

Підстави для відводу (самовідводу) судді визначені ст. 36 ЦПК України, згідно якої суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;

2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;

3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;

5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.

Відповідно до частини 3 статті 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 1 статті 37 ЦПК України суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, а так само у новому розгляді справи судом першої інстанції після скасування рішення суду або ухвали про закриття провадження у справі.

Згідно з п.19 Постанови Пленум Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» від 12 червня 2009 року за № 2, за правилами частини першої статті 21 ЦПК суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції, не може брати участь в розгляді цієї справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, у перегляді справи у зв`язку з винятковими обставинами, а так само у новому розгляді її судом першої інстанції після скасування попереднього рішення або ухвали про закриття провадження у справі.

Відповідно до Засад використання автоматизованої системи документообігу Зарічного районного суду м.Суми, які затверджені рішенням зборів суддів від 09.06.2015 р. №35 ( із подальшими змінами та доповненнями), раніше визначеному судді, слідчому судді, колегії суддів передаються судові справи (матеріали кримінального провадження), зокрема, щодо: заяв та клопотань з процесуальних питань, пов`язаних з виконанням судових рішень, поданих до суду, що розглядав справу.

Згідно з ч.4 ст. 10 ЦПК України суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

У рішенні Європейського суду з прав людини «Олександр Волков проти України» від 09 квітня 2013 року (Заява № 21722/11), зазначається, що як правило, безсторонність означає відсутність упередженості та необ`єктивності. Згідно з усталеною практикою Суду існування безсторонності для цілей п. 1 ст. 6 Конвенції повинно встановлюватися згідно з: суб`єктивним критерієм, врахувавши особисті переконання та поведінку конкретного судді, тобто чи мав суддя особисту упередженість або чи був він об`єктивним у цій справі, та об`єктивним критерієм, іншими словами, шляхом встановлення того, чи забезпечував сам суд та, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у його безсторонності (п. 104 Рішення).

Розглядаючи вказані доводи суд виходить із того, що при визначенні існування у даній справі законних підстав сумніватися в неупередженості судді вирішальне значення має можливість вважати такі сумніви об`єктивно обґрунтованими. Сумнів у неупередженості судді повинен бути розумним, інакше будь-який судовий процес можна було б перетворити у безкінечну недовіру до суду та відповідно зміну його складу.

Відповідно до ч. 4 ст. 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Викладені у заяві обставини зводяться до незгоди заявника з процесуальними рішеннями судді, а також з тим, що справу розглядає той самий суддя, який виніс рішення по суті справи, що було скасовано судом апеляційної інстанції. Проте, вказані обставини не свідчать про упередженість судді під час розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження.

Таким чином, під час розгляду заяви про відвід судді Клименко А.Я. не встановлено підстав, які б свідчили про її упереджене ставлення до справи чи учасників судового розгляду.

З огляду на вказане, заява про відвід судді Ніколаєнко О.О. задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 36, 40, 258, 260 ЦПК України,

у х в а л и в:

Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Клименко А.Я. по цивільній справі №591/8431/21 провадження №6/591/14/25 за заявою Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну сторони виконавчого провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.М. Ковтун

СудЗарічний районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення06.02.2025
Оприлюднено10.02.2025
Номер документу124974461
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —591/8431/21

Ухвала від 06.02.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ковтун О. М.

Ухвала від 30.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Клименко А. Я.

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сибільов О. В.

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Клімашевська І. В.

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Клименко А. Я.

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Клименко А. Я.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Клименко А. Я.

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Клименко А. Я.

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні