Ухвала
від 06.02.2025 по справі 420/3355/25
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/3355/25

УХВАЛА

06 лютого 2025 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бабенко Д.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до 18 регіональної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, третя особа Центральна військово-лікарська комісія Збройних Сил України та Військово-лікарська комісія при ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови та затвердження рішення,-

ВСТАНОВИВ:

03 лютого 2025 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до 18 регіональної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, третя особа Центральна військово-лікарська комісія Збройних Сил України та Військово-лікарська комісія при ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій позивач просить суд:

- скасувати постанову 18 регіональної військово-лікарської комісії №13734 від 05 грудня 2024 року про не затвердження рішення військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 №2/190 від 25.10.2024 року;

- затвердити рішення військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 №2/190 від 25.10.2024 року щодо непридатності ОСОБА_1 до військової служби з виключенням його з військового обліку.

Відповідно до п.п.3, 5, 6 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши позовну заяву, суд вважає, що вона не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Як встановлено суддею, представник позивача у змісті позовної заяви не зазначає адреси електронної пошти відповідача та третьої особи - Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України. Також у змісті позовної заяви не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету усіх учасників справи.

Отже, позивачу необхідно надати до суду інформацію про наявність або відсутність електронного кабінету та адреси електронної пошти учасників справи.

Суддя зазначає, що Рішенням Ради суддів України від 05.08.2022 року №26 визначено, що відповідно до пункту 113 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року №1845/0/15-21 (зі змінами), забезпечення початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи розглядаються (формуються та зберігаються) в паперовій формі. Документи, що надійшли до суду в електронній формі, роздруковуються за наявності такої можливості в суді та приєднуються до матеріалів паперової справи.

За таких умов, Рада суддів України закликала усіх учасників судових проваджень при подачі значного обсягу документів до суду в електронній формі (понад 30 аркушів) додатково подавати їх суду в паперовій формі.

Суддя вказує, що поданий позивачем через систему «Електронний суд» адміністративний позов разом з додатками мають загальну кількість більше 30 сторінок, що унеможливлює їх роздрукування та приєднання до матеріалів справи.

Відтак, позивачу необхідно надати до суду додатки до позовної заяви у паперовому вигляді.

Окрім того, згідно з п. 2, 3, 4 ч.1ст.5 КАС України,кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

- визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

- визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;

- визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Так, у позовній заяві позивач просить суд скасувати постанову 18 регіональної військово-лікарської комісії №13734 від 05 грудня 2024 року про не затвердження рішення військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 №2/190 від 25.10.2024 року, без заявлення вимоги щодо визнання протиправним такої постанови, що не узгоджується із ст. 5 КАС України.

Отже, позивачу необхідно привести позовні вимоги у відповідність до приписів ст.5 КАС України, надавши до суду відповідне уточнення до позовної заяви (з копією для відповідача).

Відповідно до п.23 ч.1 ст.4 КАС України, похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Вимога позивача про зобов`язання вчинити певні дії у розумінні ст.4, ст.5 КАС України має похідних характер, від вимоги яка має бути основною (щодо визнання протиправними рішення, дій, бездіяльності).

Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить суд затвердити рішення військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 №2/190 від 25.10.2024 року щодо непридатності ОСОБА_1 до військової служби з виключенням його з військового обліку.

Проте, така вимога не є вимогою про зобов`язання вчинити певні дії у розумінні ст.4, ст.5 КАС України.

Отже, позивачу необхідно привести позовні вимоги у відповідність до приписів ст.5 КАС України, надавши до суду відповідне уточнення (з копією для відповідача).

Згідно зі ст.49 КАС України, треті особи поділяються на два види: треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору та треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача.

Як встановлено суддею, позивач в якості третіх осіб зазначає Центральну військово-лікарську комісію Збройних Сил України та Військово-лікарську комісію при ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Предметом оскарження у цій справі є скасування постанови 18 регіональної військово-лікарської комісії №13734 від 05 грудня 2024 року про незатвердження рішення військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 №2/190 від 25.10.2024 року.

При цьому, позивач не наводить жодного обґрунтування того, яким чином рішення суду може вплинути на права і обов`язки вказаних осіб.

Відтак, позивачу необхідно уточнити коло учасників процесу шляхом надання уточненої позовної заяви та обґрунтованої заяви щодо залучення до участі у справі в якості третіх осіб - Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України та Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 4 ст. 49 КАС України, у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Відтак, суддя зазначає, що позивачу необхідно зазначити у заяві щодо залучення третіх осіб підстави та обґрунтування їх залучення до участі у справі та зазначити на стороні позивача або відповідача належить залучити третіх осіб.

Згідно з ч. 1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 1 ст. 120 КАС України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Згідно з ч. 6 ст. 120 КАС України, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:

- уточненої позовної заяви із зазначенням усіх відомостей та інформації стосовно усіх сторін справи у відповідності до вимог до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, приведенням позовних вимог у відповідність до приписів ст.5 КАС України (з кількістю копії відповідно до кількості учасників справи);

- роздрукованих додатків до позовної заяви;

- обґрунтованої заяви щодо залучення до участі у справі в якості третіх осіб Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України та Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 із зазначенням про їх залучення на стороні позивача або відповідача, а також обґрунтуванням яким чином рішення суду може вплинути на права і обов`язки вказаних осіб.

Керуючись ст. 49, 160,161, 169 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до 18 регіональної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, третя особа Центральна військово-лікарська комісія Збройних Сил України та Військово-лікарська комісія при ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови та затвердження рішення залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз`яснити, що у разі не усунення у визначений судом строк недоліків, позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала набирає законної сили у строки, визначені ст.256 КАС України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Дмитро БАБЕНКО

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.02.2025
Оприлюднено10.02.2025
Номер документу124978604
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо

Судовий реєстр по справі —420/3355/25

Ухвала від 06.02.2025

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Бабeнко Д.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні