ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
06 лютого 2025 року ЧернігівСправа № 620/15762/24
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Лукашової О.Б., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду питання про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до Військової частини НОМЕР_1 , в якому просить:
визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 , яка полягає у не підготовці та не направленні до комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної в Міністерстві оборони України, довідки про безпосередню участь ОСОБА_1 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, згідно з вимогами додатка 6 до Постанови Кабінету Міністрів України №413 від 20.08.2014 року;
зобов`язати Військову частину НОМЕР_1 видати ОСОБА_1 довідку про безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони України, захисту населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, за формою, встановленою додатком 6 до Постанови Кабінету Міністрів України №413 від 20.08.2014 року.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 06.12.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Ухвалою суду надано термін для подачі відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечень.
За приписами ч. 1.ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частини 4 статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з ч. 3 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Враховуючи положення наведених норм, суд вважає за необхідне витребувати у відповідача належним чином завірені копії доказів направлення позивача для виконання обов`язків служби до Військової частини НОМЕР_2 у період з 01.03.2022 по 31.03.2022.
Крім того, для з`ясування фсіх фактичних обставин справи, суд вважає за потрібне зобов`язати Військову частину НОМЕР_2 подати до суду належно засвідчені копії документів, що підтверджують перебування позивача на службі у вказаній військовій частині в період з 01.03.2022 по 31.03.2022 та участь позивача у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисті безпеки населення та інтересів держави у з`вязку з військовою агресією Російської Федерації проти України у період з 01.03.2022 по 31.03.2022, зокрема, але не виключно довідку про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисті безпеки населення та інтересів держави у з`вязку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Відповідно до частини 7 статті 80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Керуючись статтями 9, 72, 80, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Зобов`язати Військову частину НОМЕР_1 протягом 10-денного строку з дня отримання цієї ухвали подати до суду належно засвідчені копії доказів направлення ОСОБА_1 для виконання обов`язків служби до Військової частини НОМЕР_2 у період з 01.03.2022 по 31.03.2022.
Зобов`язати Військову частину НОМЕР_2 протягом 10-денного строку з дня отримання цієї ухвали подати до суду належно засвідчені копії документи, що підтверджують перебування ОСОБА_1 на службі у військовій частині НОМЕР_2 у період з 01.03.2022 по 31.03.2022 та документи, що підтверджують участь ОСОБА_1 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисті безпеки населення та інтересів держави у з`вязку з військовою агресією Російської Федерації проти України у період з 01.03.2022 по 31.03.2022, зокрема, але не виключно довідку про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисті безпеки населення та інтересів держави у з`вязку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 256 КАС України, з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню відповідно до вимог статей 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Олена ЛУКАШОВА
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 124980335 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Олена ЛУКАШОВА
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні