Справа № 215/589/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2025 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Камбул М.О. ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 (місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ) до депутата голови Тернівської районної умісті КривомуРозі ради КушніраСергія Івановича (місцезнаходження за адресою: 50079, м. Кривий Ріг, вул. Короленка, 1А) про визнання незаконною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
28.01.2025 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до депутата голови Тернівської районної у місті Кривому Розі ради Кушніра С.І., якою просить визнати незаконною бездіяльність відповідача при отриманні скарги від 22.11.2024 вх С-425-П щодо безпідставного невиконання наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 29 липня 1993 р. № 58 і Міністерства юстиції України від 08.06.2001 р. № 259/34/5,та зобов`язати укласти трудовий договір і виконувати умови п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, які підлягають державному соціальному страхуванню.
Розглянувши матеріали заяви, суд приходить до висновку про необхідність відмови у відкритті провадження по справі.
При вирішенні питання про відкриття провадження судом встановлено, що позивач просить визнати незаконною бездіяльність відповідача при отриманні скарги від 22.11.2024 вх С-425-П щодо безпідставного невиконання наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 29 липня 1993 р. № 58 і Міністерства юстиції України від 08.06.2001 р. № 259/34/5,та зобов`язати укластитрудовий договірі виконуватиумови п.1.1Інструкції пропорядок веденнятрудових книжокпрацівників,які підлягаютьдержавному соціальномустрахуванню.
Вимогами ч. 1 ст. Цивільного кодексу України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Водночас, за приписами ч. 1 ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до ст. 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
Згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (1950 року) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Частиною 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 р. № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» роз`яснено, що відповідно до статей 55, 124Конституції України та статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
За змістом п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - це спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Суб`єктом владних повноважень на підставі п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України є орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Згідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Пунктом 1 частини 1статті 186 ЦПК Українипередбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Аналізуючи вищевикладені норми права, враховуючи, що вирішення заявлених вимог не належить до цивільної юрисдикції, а підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід відмовити у відкритті провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 186, 258-259 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
У відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до депутата голови Тернівської районної умісті КривомуРозі ради КушніраСергія Івановича про визнання незаконною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії відмовити.
Ухвалу складено та підписано суддею 06 лютого 2025 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя:
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 124984877 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Камбул М. О.