Ухвала
від 07.02.2025 по справі 727/2771/24
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

07 лютого 2025 року

м. Чернівці

справа № 727/2771/24

провадження № 22-ц/822/164/25

Чернівецький апеляційнийсуд ускладі суддісудової палатиз розглядуцивільних справПоловінкіної Н.Ю.розглянувши клопотанняпредставника Моторно (транспортного) страхового бюро України Висоцької Христини Олегівни про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автокомбінат-1», Моторно (транспортного) страхового бюро України, треті особи: ОСОБА_2 , ПрАТ "Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» про відшкодування матеріальної шкоди за апеляційною скаргою Моторно (транспортного) страхового бюро України на ухвалу Шевченківського районного суду м. Чернівці від 18 грудня 2024 року,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні апеляційного суду знаходиться дана цивільна справа, розгляд якої призначено на 11:00 год. 19 лютого 2025 року.

Представник Моторно (транспортного) страхового бюро України Висоцька Х.О. подала клопотання про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.43 ЦПК України учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

Згідно з ч.1 ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (ч.2 ст.212 ЦПК України).

Приписами ч.3 вказаної статті визначено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Наказом ДСА України від 23 квітня 2020 року №196 затверджений Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, яким, зокрема, передбачено, що головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час); для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою (пункти 1, 7 розділу ІІІ).

Крім того, з урахуванням того, що процесуальне законодавство не містить приписів, які унеможливлювали б звернення до суду з єдиним (одним) клопотанням (заявою) щодо участі у всіх судових засіданнях по справі в режимі відеоконференції або передбачали звернення виключно з окремим клопотанням (заявою) щодо кожного судового засідання.

Аналогічний правовий висновок міститься в постанові ВС від 23 березня 2023 року у справі №905/2371/21.

Чернівецький апеляційний суд має технічну можливість провести судове засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EASYCON» (https://vkz.court.gov.ua).

Суд апеляційної інстанції звертає увагу заявника на те, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (частина п`ята статті 212 ЦПК України, пункт 46 Положення). Крім того, використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (частина одинадцята статті 212 ЦПК України).

Клопотання представника Моторно (транспортного) страхового бюро України Висоцької Х.О. про участьу судовихзасіданнях врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення судуз використаннямвласних технічнихзасобів підлягає задоволенню.

Керуючись ст.212 ЦПК України, апеляційний суд,

УХВАЛИВ:

Задовольнити клопотання представника Моторно (транспортного) страхового бюро України Висоцької Христини Олегівни про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Забезпечити участь ОСОБА_3 у всіх судових засіданнях у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автокомбінат-1», Моторно (транспортного) страхового бюро України, треті особи: ОСОБА_2 , ПрАТ "Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» про відшкодування матеріальної шкоди за апеляційною скаргою Моторно (транспортного) страхового бюро України на ухвалу Шевченківського районного суду м. Чернівці від 18 грудня 2024 року у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Роз`яснити Висоцькій Христині Олегівні, що для участі в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів вона зобов`язана: за 10 хвилин до початку судового засідання авторизуватися у системі відеоконференцзв`язку за допомогою розміщеного за посиланням https://vkz.court.gov.ua програмного забезпечення; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) і перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Копію ухвали надіслати Висоцькій Христині Олегівні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н. Ю. Половінкіна

СудЧернівецький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення07.02.2025
Оприлюднено10.02.2025
Номер документу124996481
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —727/2771/24

Ухвала від 07.02.2025

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 07.02.2025

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Бойко М. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні