ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"07" лютого 2025 р. м. Київ Справа № 911/474/25
Суддя Заєць Д.Г., розглянувши матеріали справи
за позовом Красятицького споживчого товариства, Київська обл., Поліський р-н., смт. Красятичі
до Фізичної особи-підприємця Лишиленко Людмили Михайлівни, Київська обл., Поліський р-н. с. Радинка
про виселення та визнання правовідносин припиненими
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Красятицького споживчого товариства б/н від 31.01.2024 року (вх. №208/25 від 03.02.2025) до Фізичної особи-підприємця Лишиленко Людмили Михайлівни, в якій позивач просить суд:
- зобов`язати Фізичну особу-підприємця Лишиленко Людмилу Михайлівну звільнити та передати (повернути) Красятицькому споживчому товариству шляхом виселення нежитлове приміщення загальною площею 97,7 м2, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 71, с. Радинка, Київська обл., 07024;
- вважати правовідносини за договором оренди від 02 січня 2020 року №12 припиненими.
Позовна заява подана з порушенням вимог Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) і має бути залишена без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Позивачем у позові зазначено місце проживання відповідача: Київська обл., с. Радинка, вул. Центральна, 71, однак, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 04.02.2025 року, місцем проживання відповідача є Київська обл., с. Радинка, вул. Центральна, 22.
Таким чином, зазначене позивачем місце проживання відповідача не збігається з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як зазначено позивачем у позові, ним направлено відповідачу лист-вимогу №40 від 14.11.2024 року, в якому позивач зазначив, що не буде продовжувати з відповідачем строк дії договору оренди від 02 січня 2020 року №12 та буде вважати договір оренди від 02 січня 2020 року таким, що припинив свою дію з 31.12.2024 року.
Разом з тим, позивач просить суд визначити у рішенні такий спосіб захисту його прав, як вважати правовідносини за договором оренди від 02 січня 2020 року №12 припиненими.
На думку суду, суперечливим є зазначення у позові про припинення дії договору оренди від 02 січня 2020 року №12 та пред`явлення позову про визнання правовідносин за договором оренди від 02 січня 2020 року №12 припиненими.
Тому, позивачу необхідно надати суду пояснення щодо того, чому ним обрано такий спосіб захисту свого порушеного права, враховуючи вищевикладене.
Також позивачу необхідно надати правові підстави вимоги про визнання правовідносин за договором оренди від 02 січня 2020 року №12 припиненими з огляду на наступне.
Позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (п. 5 ч. 3 ст. 164 ГПК України).
Суд звертає увагу позивача, що правові підстави позову це посилання на норми права, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги.
Однак, позовна заява не містить правових підстав позовної вимоги про визнання правовідносин припиненими.
Також, як вбачається з доданих до позову матеріалів, на копії Договору оренди від 02 січня 2020 року №12 та копії акту передавання-приймання (повернення) основних засобів по Договору оренди від 02.01.2020 року №12, які додані позивачем до позову, відсутній підпис Фізичної особи-підприємця Лишиленко Людмили Михайлівни.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду пояснення щодо відсутності підпису Фізичної особи-підприємця Лишиленко Людмили Михайлівни на Договорі оренди від 02 січня 2020 року №12 та акті передавання-приймання (повернення) основних засобів по Договору оренди від 02.01.2020 року №12.
Згідно п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Згідно ч. ч. 1,3 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Між тим, у поданій позовній заяві позивач надає розрахунок суми судових витрат, які він поніс. Однак, позивачем фактично не зазначено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які він очікує понести у зв`язку з розглядом цієї справи.
Відповідно до ч. ч.1, 2 ст.124 ГПК України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справ; у разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.
При цьому, як установлено ч. 3 ст. 124 ГПК України, попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Позивачем до позову, як доказ надіслання відповідачу копії позовної заяви, додано фіскальний чек та опис вкладення. З опису вкладення вбачається, що копію позовної заяви з додатками надіслано відповідачу на адресу Київська обл., с. Радинка, вул. Професійна, 34, однак, як вже зазначалося, місцем проживання відповідача, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є Київська обл., с. Радинка, вул. Центральна, 22, тому позивачу потрібно направити позовну заяву та додані до неї документи на вірну адресу відповідача, згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп. 2 п. 2. ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
Судом встановлено, що позивачем заявлено дві немайнові вимоги.
Таким чином, при зверненні до суду з даним позовом, позивач мав сплатити 6056,00 грн. судового збору, однак ним сплачено лише 3028,00 грн. судового збору.
Враховуючи викладене, позивач має доплатити 3028,00 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Красятицького споживчого товариства б/н від 31.01.2024 року (вх. №208/25 від 03.02.2025) до Фізичної особи-підприємця Лишиленко Людмили Михайлівни про виселення та визнання правовідносин припиненими залишити без руху.
2. Зобов`язати позивача усунути недоліки позовної заяви в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом:
- надання пояснень стосовно вірного місця проживання відповідача;
- надання пояснень щодо обраного способу захисту визнання правовідносин припиненими, враховуючи, визнання позивачем припинення дії договору оренди від 02 січня 2020 року №12 з 31.12.2024 року;
- надання пояснень щодо відсутності підпису відповідача на договорі оренди від 02 січня 2020 року №12 та акті передавання-приймання (повернення) основних засобів по договору оренди від 02.01.2020 року №12, копії яких долучені до позовної заяви;
- зазначення правових підстав позовної вимоги про визнання правовідносин припиненими;
- надання попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- надання належних доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами;
- надання суду доказів сплати судового збору в установленому законом порядку та розмірі.
3. Попередити позивача про те, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.Г. Заєць
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 124998917 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі оренди |
Господарське
Господарський суд Київської області
Заєць Д.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні