Справа № 203/6465/24
провадження № 2/208/2111/25
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 січня 2025 р. м. Кам`янське
Суддя Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області Гречана В.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Донецької міської ради про визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ:
11листопада 2024року адвокат Забродній Є.О., який діє в інтересах позивача ОСОБА_2 , звернувся до Кіровського районного суду міста Дніпропетровська із позовом до Донецької міської ради про визнання права власності.
Згідно позовних вимог просить:
-Визнати за ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , право власності на частину двокімнатної квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 70,2 кв.м., житловою площею 36,4 кв.м., у тому числі: 1-а кімната -21,2 кв.м., 2-а кімната 15,2 кв.м., кухні 9,3 кв.м., ванна кімната- 2,6 кв.м., вбиральня 1,2 кв.м., коридор 7,2 кв.м., передпокій 8,5 кв.м., вбудована шафа 2,0 кв.м., лоджія 3,0 кв.м.;
-Визнати за ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , право власності на частину двокімнатної квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 70,2 кв.м., житловою площею 36,4 кв.м., у тому числі: 1-а кімната -21,2 кв.м., 2-а кімната 15,2 кв.м., кухні 9,3 кв.м., ванна кімната- 2,6 кв.м., вбиральня 1,2 кв.м., коридор 7,2 кв.м., передпокій 8,5 кв.м., вбудована шафа 2,0 кв.м., лоджія 3,0 кв.м.;
-Визнати за ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , право власності на частину двокімнатної квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 70,2 кв.м., житловою площею 36,4 кв.м., у тому числі: 1-а кімната -21,2 кв.м., 2-а кімната 15,2 кв.м., кухні 9,3 кв.м., ванна кімната- 2,6 кв.м., вбиральня 1,2 кв.м., коридор 7,2 кв.м., передпокій 8,5 кв.м., вбудована шафа 2,0 кв.м., лоджія 3,0 кв.м.
Ухвалою судді Кіровського районного суду міста Дніпропетровська від 13 листопада 2024 року цивільну справу №203/6465/24 передано за підсудністю до Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.01.2025 року цивільну справу №203/6465/25 передано до провадження судді Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області Гречаній В.Г.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про залишення позову без руху з наступних підстав.
Згідно до матеріалів позовної заяви зазначено, що позивачем заявлено ОСОБА_1 . Проте згідно до позовних вимог вбачається, що вони стосуються також майнових прав ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які не зазначені сторонами у даній справі.
Згідно п.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Окрім того, позивачем ОСОБА_1 у позовній заяві зазначено, що 24.07.2024 року вона отримала рішення про відмову у проведенні реєстраційних дій 19.07.2024 року № 74185962, мотивоване неотриманням державним реєстратором відомостей щодо зареєстрованого права власності на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Також у переліку додатків до позовної заяви, у п.13 також зазначено копію рішення про відмову у проведенні реєстраційних дій від 19.07.2024 року №74185962.
Проте у матеріалах позовної заяви даний додаток відсутній.
Відповідно до ч. 1 та 5 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.Позивачзобов`язанийдодати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивачем, ОСОБА_1 , не надано належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками, як це передбачено ч. 1 ст. 177 ЦПК України.
Суд бере до уваги, що відповідно до ст. 177 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження направлення копій заяви та додатків до неї всім учасникам справи. Ненадання таких доказів є порушенням процесуальних норм, що регламентують порядок подання позовних заяв.
Також суд враховує висновки, викладені у постанові Верховного Суду від 11 вересня 2024 року у справі № 317/1645/24, у якій зазначено, що невиконання позивачем вимог ухвали про залишення позову без руху в частині підтвердження направлення копії заяви відповідачу є підставою для застосування наслідків, передбачених ст. 185 ЦПК України. Відповідно до цієї статті, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху не буде виконана у встановлений строк, така заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Отже, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом пяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху; в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частини 1, 2 статті 185 ЦПК України).
Оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених цивільно процесуальним законодавством, заява підлягає залишенню без руху та наданню позивачу терміну для усунення недоліків.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 175, 177, 185, 258-261 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Донецької міської ради про визнання права власності - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків строк - (5) п`ять днів з дня отримання позивачем ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до ст.185 ЦПК України позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Г.Гречана
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 125006147 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Гречана В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні