КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 лютого 2025 року м. Київ № 320/5744/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Сас Є.В., розглянувши матеріали справи:
за позовною заявою ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрмедсерт»</a>,
третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «АТЗТ Компанія «Сатурн Дейта Інтернешенл»
про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду надійшла вказана справа, в якій позивач просив суд:
Визнати протиправними дії Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрмедсерт»</a> в частині видачі сертифікату про відповідність вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів № UA.MD.548-23 від 05 липня 2023 року відносно приладів Drager AlcotestR 6820 та Drager AlcotestR 7000.
Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрмедсерт»</a> анулювати сертифікат про відповідність вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів № UA.MD.548-23 від 05 липня 2023 року.
Вивчивши матеріали позовної заяви, варто зазначити, що вона не відповідає вимогам статті 160 КАС України, тому залишається без руху для усунення недоліків.
Адміністративне судочинство спрямоване на захист порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно до п. 4 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Згідно з п. 9 частини 5 статті 160 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Великою Палатою Верховного Суду у справі № 640/7310/19 (ЄДРСР 94394125) зазначено: особа, яка вважає, що порушені її права, свободи чи інтереси, і яка у зв`язку із цим звертається за їх захистом до адміністративного суду, має зазначити в позовній заяві: хто, який саме суб`єкт владних повноважень порушив її права чи інтереси, яким чином, якими діями (рішенням, бездіяльністю) відбулося втручання в права.
Згідно з частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право кожної особи в порядку, встановленому цим Кодексом, на звернення до адміністративного суду, якщо особа вважає, що суб`єктом владних повноважень порушені права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача і анулювати сертифікат про відповідність вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів № UA.MD.548-23 від 05 липня 2023 року, проте не обґрунтовує яким чином такі дії відповідача порушують його права чи охоронювані законом інтереси і у зв`язку з чим позивач звертається за їх захистом, тобто відсутнє обґрунтування причинно-наслідкового зв`язку у часі між оскаржуваними діями (у контексті розмежування способу захисту згідно п. 3 (короткий зміст позовної заяви про дії) і п. 4 (сформульовані вимоги щодо дій) ч. 1 ст. 5 КАС України) суб`єкта владних повноважень та порушенням конкретних (індивідуальних) прав позивача.
Поряд з цим, в позовній заяві відсутні відомості про дату коли позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод та законних інтересів оскаржуваними діями відповідача, що має значення для розгляду питання щодо дотримання строку на звернення до адміністративного суду.
Відповідно до статті 169 КАС, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду примірників уточненої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи з приведенням її у відповідність до вимог процесуального закону з зазначенням:
1)обґрунтування порушення прав, свобод та інтересів позивача діями відповідача;
2)письмових пояснення щодо дати коли позивачу стало відомо про вчинення відповідачем оскаржуваних дій з наданням відповідних доказів;
Керуючись статтями 122, 123, 160 - 162, 169, 241-243, 248 КАС, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Сас Є.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 125013015 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Сас Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні