Справа №127/3685/25
Провадження №1-кс/127/1651/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2025 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СУ ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СУ ГУНП у Вінницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів.
Клопотання мотивовано тим, що відділом розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СУ ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024020000000161 від 19.02.2024 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 311, ч. 1 ст. 309 КК України, в ході здійснення якого виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , маючи умисел на незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту, психотропних речовин та наркотичних засобів, переслідуючи корисливу мету, діючи умисно всупереч Законам України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», з метою особистого збагачення, шляхом забезпечення незаконного обігу на території Вінницької області психотропних речовин та наркотичних засобів в невстановлений досудовим розслідуванням час та у невстановленому місці, але не пізніше квітня 2024 року, придбали віднесений до психотропних речовин, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю, прекурсор фенілнітропропен, який згідно Таблиці IV Списку № 1 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770, віднесено до прекурсорів, обіг яких обмежено та хімічно-лабораторний посуд, для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP, яку згідно Таблиці II Списку № 2 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770, віднесено до особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено, психотропної речовини амфетамін, який згідно Таблиці II Списку № 2 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770, наркотичного засобу, обіг який обмежений метадона, який згідно Таблиці II Списку № 1 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770 віднесено до наркотичних засобів, обіг яких обмежений та зберігали за місцем здійснення незаконної діяльності у кухонній кімнаті в приміщенні домогосподарства, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Так за результатами розслідування ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України - тобто у незаконному зберіганні з метою збуту особливо небезпечних психотропних речовин та наркотичних засобів, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб та ч. 2 ст. 311 КК України, тобто у незаконному придбані, зберіганні прекурсорів з метою його використання для виготовлення психотропних речовин, вчинених за попередньою змовою групою осіб.
В ході виконання доручення оперативними працівниками ДВБ ГУНП у Вінницькій області встановлено, що гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженка смт. Копайгород Барського району Вінницької області, проживаюча за адресою: АДРЕСА_2 , користується абонентським номером: НОМЕР_2 , використовувала у своїй злочинній діяльності банківські картки та рахунки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » з яких здійснювались перекази та надходження невідомому користувачеві під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_8 », який користується абонентським номером телефону НОМЕР_3 , окрім цього, має банківські картки та рахунки, а саме: АБ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » № НОМЕР_4 , ІНФОРМАЦІЯ_10 № НОМЕР_5 , JOINT STOCK COMPANY ІНФОРМАЦІЯ_11 № НОМЕР_6 , АБ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » № НОМЕР_7 , АБ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » № НОМЕР_8 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_9 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_10 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_11 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_12 , ІНФОРМАЦІЯ_12 НОМЕР_13 № НОМЕР_14 , АБ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » № НОМЕР_15 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_16 , ІНФОРМАЦІЯ_12 НОМЕР_13 № НОМЕР_17 , АБ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » № НОМЕР_18 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_19 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_20 , АБ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » № НОМЕР_21 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_22 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_23 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_24 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »№ НОМЕР_23 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_22 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_24 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_25 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_25 .
Окрім того, гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_26 уродженець м. Вінниця, проживаючий за адресою: АДРЕСА_3 , користується мобільним телефоном з абонентським номером: НОМЕР_27 , гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , РНОКПП НОМЕР_28 , уродженець м. Вінниця, який проживає: АДРЕСА_4 , користується абонентським номером: НОМЕР_29 , гр. ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_15 , РНОКПП НОМЕР_30 , уродженець м. Молодогвардійськ Луганської області, який проживає за адресою: АДРЕСА_5 , користується абонентським номером: НОМЕР_31 , використовували у своїй злочинній діяльності банківські картки та рахунки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », АБ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » на які надходили грошові кошти отриманні злочинним шляхом.
Із метою з`ясування усіх обставин зазначеного кримінального правопорушення, виникла необхідність у розкритті банківської таємниці та вилученні документів.
Відомості, що містяться у цих документах, як самостійно так і в сукупності з іншими доказами, здобутими під час досудового розслідування, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, зокрема, щодо юридичної справи, тобто документів, що стали підставою для відкриття картки та рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_32 , МФО банк НОМЕР_33 , юридична адреса особи: АДРЕСА_6 ), нададуть змогу отримати докази та перевірити факти отримання грошових коштів за продаж наркотичних засобів.
Іншими способами встановити дані обставини у кримінальному провадженні, окрім тимчасового доступу до вказаної інформації, яка містить охоронювану законом банківську таємницю і знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_32 , МФО банк НОМЕР_33 , юридична адреса особи: АДРЕСА_6 ), неможливо.
На підставі викладеного, задля всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин вищевказаного кримінального провадження, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних, обґрунтованих і неупереджених процесуальних рішень слідчий просив клопотання задовольнити.
Слідча ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась. На адресу суду подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, вимоги клопотання підтримала у повному обсязі, попередньо суду було надано матеріали кримінального провадження та копії документів на обґрунтування клопотання.
АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечило, однак про дату, час та місце розгляду клопотання були повідомленні завчасно та належним чином, шляхом направлення судової повістки на електронну адресу.
Відповідно до частини четвертої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Аналіз наведеної норми дає підстави для висновку про те, що саме по собі неприбуття слідчого, дізнавача чи прокурора у судове засідання для розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів не є перешкодою для розгляду даного клопотання, а тому суд вважає за можливе здійснювати розгляд клопотання без участі слідчого. Неприбуття ж за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття також не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії в судове засідання не з`явилися, слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Дослідивши клопотання слідчого та додані до нього матеріали слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, враховуючи наступне.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, відділом розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СУ ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024020000000161 від 19.02.2024 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 311, ч. 1 ст. 309 КК України.
Вищевказані обставини підтверджуються витягом з ЄРДР №12024020000000161 від 19.02.2024 та іншими документами доданими на обґрунтування клопотання.
Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до статті 160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Пунктами 1 та 2 частини п`ятої статті 163КПК України передбачено, що ухвала про надання тимчасового доступу до речей і документів постановляється, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Приймаючи до уваги вищевикладене, слідчий суддя вважає, що на час розгляду клопотання наявні достатні підстави для надання дозволу слідчому на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки слідчим було доведено, що вказані документи самі по собі або в сукупності із іншими речами і документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 159 - 164, 309, 310, 372 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_9 , старшому слідчому в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області підполковнику поліції ОСОБА_10 , старшому слідчому в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_11 , старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області підполковнику поліції ОСОБА_12 , старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_13 , старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_14 на тимчасовийдоступ до документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_32 , МФО банк НОМЕР_33 , юридична адреса особи: АДРЕСА_6 ), з можливістю ознайомитись та вилучити належним чином завірені копії документі, інформації, щодо банківських рахунків та руху коштів по рахунках, які ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_26 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , РНОКПП НОМЕР_28 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_15 , РНОКПП НОМЕР_30 , відкривали у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зокрема інформації в період часу з 19.02.2024 по дату винесення ухвали, а саме: платіжних доручень; роздруківку руху коштів по рахункам ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 в прибутковій і видатковій частині із зазначенням дати, повною розшифровкою контрагентів (з зазначенням повних анкетних та контактних даних контрагентів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та призначенням платежів); інформацію щодо встановлення, зміни фінансових номерів, способів зміни, програмних комплексів за допомогою яких такі зміни були внесені (з зазначенням дати, часу та ІР-адрес); інформацію щодо встановлення, зміни паролів входу до системи інтернет-банкінгу, входів у системи інтернет-банкінгу (з зазначенням дати, часу, ІР-адрес, пристроїв з яких було здійснено входи, геолокаційних даних), здійснених операцій у системі інтернет-банкінгу, в тому числі з зазначенням дати та часу, всіх змін здійснених в системі інтернет-банкінгу, СМС-повідомлень між користувачем та банком, в тому числі системних; інформацію про картки на які проводилися перерахунки у період часу з 19.02.2024 по дату винесення ухвали із вказанням повної інформації про власників карток із зразками підпису, заяв на відкриття та обслуговування рахунку, наявних матеріалів фото/відео зйомки у відділеннях, філіях банку чи банкоматах, де здійснювалось зняття готівкових коштів, а також повного пакету документів на таких осіб.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 125014055 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Волошин С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні