Справа №: 398/519/25
провадження №: 1-кс/398/172/25
УХВАЛА
Іменем України
"07" лютого 2025 р. Слідчий суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні суду в м. Олександрія клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025121060000124 від 22.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшло клопотання слідчого СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області про надання тимчасового доступу до письмових відомостей, що становлять таємницю, з можливістю їх вилучення у письмовій, або електронній, формі, які знаходяться у володінні операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ".
Учасники кримінального провадження, належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явилися.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Статтею 40-1 КПК України встановлено, що дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Дізнавач, зокрема, уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.
За змістом глави 15 розділу ІІ КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
За змістом ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Пунктом 7 ч. 1 ст.162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Інформація, на тимчасовий доступ до якої наполягає дізнавач, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України належить до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Встановлено, що потерпіла ОСОБА_3 з 2002 року являється ФОП « ОСОБА_3 ». З 2022 року має інтернет магазин на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_4 », де займається продажем товарів, пов`язаних з мобільними обладнаннями.
Пів року тому виставила в інтернет магазині на продаж мобільний телефон марки «TECNOSPARK 10 Pro 8/128» чорного кольору, серійний номер НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 , ціна на продаж даного телефону була 6499 гривень.
15.01.2025 року через сайт даний телефон замовив з оплатою при отриманні ОСОБА_5 , його мобільний телефон НОМЕР_3 , адреса: смт. Новопокровка Чугуївський район, Харківська область.
15.01.2025 через сайт « ІНФОРМАЦІЯ_5 » о 09.34 год. потерпіла створила накладну для відправки телефону, номер накладної 20451084267619. Цього ж дня, через ІНФОРМАЦІЯ_6 відділення 4 в м. Олександрія відправила мобільний телефон «TECNOSPARK 10 Pro 8/128» чорного кольору на адресу ОСОБА_6 .
16.01.2025 о 17.57 годин через додаток « ІНФОРМАЦІЯ_6 » побачила, що ОСОБА_6 отримав відправлений мобільний телефон та побачила, що грошових коштів в сумі 6499 гривень за вартість цього мобільного телефону їй не відправлено.
Зайшовши до додатку « ІНФОРМАЦІЯ_6 » побачила, що в накладній зроблені зміни 15.01.2025 об 09.59 годин, проте ніяких змін ОСОБА_3 не робила. Зателефонувала на мобільний номер отримувача, проте номер вже не обслуговувався.
На даний час у органу досудового розслідування для виконання покладених завдань ст.2 КПК України, для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, та обов`язків передбачених ч.1 ст.92 КПК України, в частині доказування обставин, передбачених ст.91 КПК України (події, часу, місця, способу вчинення злочину, і особи яка його вчинила, її винуватість в цьому, тощо), має необхідність у вивченні обставини: деталізації з`єднань, які здійснювались з мобільного терміналу, в якому знаходиться СІМ№ НОМЕР_4 в період часу з 00 години 00 хвилин 01.12.2024 по 00 годин 00 хвилин 27.01.2025, а саме щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор, та прив`язку до базових станцій, із зазначенням адреси місцеперебування абонента А та Б (азимут та адреса розташування базової станції абонентів А і Б) у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання (в тому числі і не тарифіковані дзвінки, коли абонент, який викликався, не відповів) та відомостей про власників абонентських номерів А і Б (якщо абонентські номери використовуються за умовами контракту), PIN та PUK кодів SIM-карток зазначених абонентських номерів, ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ), вхідних та вихідних SMS - повідомлень (без розкриття їх змісту), інформацію про GPRS - трафіки, з урахуванням нульових з`єднань вказаних абонентів.
Відомості, що цікавлять орган досудового розслідування стосуються надання послуг телефонного зв`язку товариствами: ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_1 ; ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_2 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ), що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_3 , у зв`язку з чим є усі підстави вважати, що необхідні органу досудового розслідування відомості перебувають у володінні вказаних товариств.
Слід зазначити, що відомості про деталізацію з`єднань з 00 години 00 хвилин 01.12.2024 по 00 годин 00 хвилин 27.01.2025 допоможе в подальшому встановити осіб з якими спілкувалися до, під час скоєння злочину, а також встановлення напрямку (маршруту) пересування осіб, підтвердити знаходження осіб на конкретній території, сприяти встановленню інших обставин в кримінальному провадженні.
Між тим чинний КПК України визначає вичерпний перелік речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, і доступ до яких є не можливим, а ніж як лише за рішенням суду.
Так, відповідно п.7 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Таким чином відомості необхідні органу досудового розслідування є, інформацією, яка відноситься до охоронюваної законом таємниці.
Викладене свідчить, що іншими способам отримати необхідні органу досудового розслідування відомості, а ніж як лише за рішенням суду є неможливим.
Слідчий суддя дійшов висновку про наявність достатніх підстав вважати, що отримання зазначеної у клопотанні інформації, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, так як вичерпані всі інші можливості отримати інформацію про осіб, які вчинили дане кримінальне правопорушення. Крім того, дізнавачем доведено можливість використання як доказів зазначеної інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації.
За таких обставин, слідчий суддя вважає за можливе задовольнити клопотання щодо надання тимчасового доступу до письмових відомостей, що становлять таємницю, з можливістю їх вилучення у письмовій, або електронній, формі, які знаходяться у володінні операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Керуючись ст. ст. 159, 160, п. 7 ч. 1 ст. 162, ст. ст. 163, 164, 166, 372 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025121060000124 від 22.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України, задовольнити.
Надати дозвіл слідчим СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області: старшому слідчому СВ капітану поліції ОСОБА_8 та/або слідчому СВ старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 ; та/або старшому слідчому СВ капітану поліції ОСОБА_10 ; та/або слідчому СВ лейтенанту поліції ОСОБА_11 ; та/або слідчому СВ лейтенанту поліції ОСОБА_12 ; та/або слідчому СВ лейтенанту поліції ОСОБА_13 ; та/або слідчому СВ капітану поліції ОСОБА_14 ; та/або старшому слідчому СВ старшому капітану поліції ОСОБА_15 ; та/або заступнику начальника СВ майору поліції ОСОБА_16 ; та/або старшому слідчому СВ капітану поліції ОСОБА_17 тимчасовий доступ до письмових відомостей, що становлять таємницю, з можливістю їх вилучення у письмовій, або електронній, формі, які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_1 ; ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_2 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ), що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_3 , та містять інформацію про деталізацію з`єднань, які здійснювались з мобільного терміналу, в якому знаходиться СІМ № НОМЕР_4 щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор, та прив`язку до базових станцій, із зазначенням адреси місцеперебування абонента А та Б (азимут та адреса розташування базової станції абонентів А і Б) у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання (в тому числі і не тарифіковані дзвінки, коли абонент, який викликався, не відповів) та відомостей про власників абонентських номерів А і Б (якщо абонентські номери використовуються за умовами контракту), PIN та PUK кодів SIM-карток зазначених абонентських номерів, ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ), вхідних та вихідних SMS - повідомлень (без розкриття їх змісту), інформацію про GPRS - трафіки, з урахуванням нульових з`єднань вказаних абонентів за період з 00 години 00 хвилин 01.12.2024 по 00 годин 00 хвилин 27.01.2025.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2025 |
Оприлюднено | 12.02.2025 |
Номер документу | 125014988 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Москалик В. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Москалик В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні