УХВАЛА
Іменем України
Справа № 546/875/17
Провадження № 1-кп/542/30/25
10 лютого 2025 року селище Нові Санжари
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання прокурора Карлівського відділу Решетилівської окружної прокуратури ОСОБА_3 та захисника - адвоката ОСОБА_4 про проведення підготовчого судового засідання у режимі відеоконференції у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 185 КК України та частиною 3 статті 185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В Новосанжарському районному суді Полтавської області знаходиться вказане кримінальне провадження.
В матеріалах справи наявні клопотання захисника - адвоката ОСОБА_4 про проведення судового засідання у вказаному кримінальному провадженні у режимі відеоконференції із Карлівським районним судом Полтавської області за його участю та клопотання прокурора Карлівського відділу Решетилівської окружної прокуратури ОСОБА_3 про проведення судового засідання за його участю у режимі відеоконференції з власних технічних засобів.
Надаючи оцінку поданим клопотанням, суд дійшов такого висновку.
За статтею 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до частин 1, 2, 7 статті 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану. Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Відповідно до частини 3 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи.
Відповідно до частини 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Враховуючи необхідність вжиття заходів для забезпечення оперативності судового провадження, приймаючи до уваги наявну технічну можливість, суд приходить до висновку про необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції з Карлівським районним судом Полтавської області за участю захисника - адвоката ОСОБА_4 та за допомогою системи ВКЗ, де зареєстрований прокурор ОСОБА_3 .
На підставі викладеного, керуючись статтею 336 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції - задовольнити.
Проведення підготовчого судового засідання у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 185 КК України та частиною 3 статті 185 КК України, призначене на 10 лютого 2025 року на 11 год 30 хв, здійснювати у режимі відеоконференції між Новосанжарським районним судом Полтавської області та Карлівським районним судом Полтавської областіза участю захисника - адвоката ОСОБА_4 .
Доручити Карлівському районному суду Полтавської областіздійснити дії, передбачені частиною 4 статті 336 КПК України, щодо організації проведення відеоконференції о 11 год 30 хв 10 лютого 2025 року.
Допустити до участі у судовому засіданні, призначеному на 10 лютого 2025 року на 11 год 30 хв прокурора ОСОБА_3 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів ВКЗ https://vkz.court.gov.ua.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.
Копію ухвали направити до Карлівського районного суду Полтавської області та учасникам судового провадження.
Роз`яснити учасникам судового провадження, що здійснення дистанційного провадження не є перешкодою для їх прибуття до Новосанжарського районного суду Полтавської області для участі у судовому засіданні.
Ухвала є обов`язковою для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Новосанжарського районного суду
Полтавської області ОСОБА_1
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2025 |
Оприлюднено | 11.02.2025 |
Номер документу | 125021659 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Кашуба М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні