Ухвала
від 10.02.2025 по справі 361/1476/25
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 361/1476/25

Провадження № 1-кс/361/242/25

10.02.2025

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 лютого 2025 року м. Бровари

Слідчий суддя Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

підозрюваного ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бровари Київської області клопотання слідчого СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене прокурором Згурівського відділу Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_6 , за матеріалами кримінального провадження №12025111130000249 від 08 лютого 2025 року, про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту підозрюваного

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

10 лютого 2025 слідчий СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_7 за погодженням прокурора звернувся до слідчого судді Броварського міськрайонного суду Київської області з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту у кримінальному провадженні за №12025111130000249від 08лютого 2025року відносно ОСОБА_4 .

Із клопотання вбачається, що СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12025111130000249 від 08 лютого 2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, в якому ОСОБА_4 є підозрюваним.

У клопотанні слідчий просить застосувати до ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем його проживання з огляду на обґрунтовану підозру та наявність ризиків, передбачених п. п. 1, 3, 4 ч. 1 ст.177КПК України, які полягають у ймовірності переховування від органів досудового розслідування й суду, можливості незаконного впливу на свідків з метою зміни тими показань для уникнення кримінальної відповідальності, може перешкоджати провадженню іншим чином.

У судовому засіданні прокурор підтримала клопотання, просила його задовольнити.

Підозрюваний обґрунтованість підозри не заперечив, як і не заперечив проти клопотання прокурора.

Ознайомившись з матеріалами клопотання, заслухавши думку учасників судового провадження, слідчий суддя дійшов до такого.

08 лютого 2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості у кримінальному провадженні за №12025111130000249. СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області розпочато досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч. 1ст. 286-1 КК України, в якому 09 лютого 2025 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру.

Підозра ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, обґрунтовується наступними доказами: протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди; висновком щодо результатів медичного огляду; протоколом допиту свідка ОСОБА_8 ; протоколом затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину.

З урахуванням відсутності у слідчого судді права на даному етапі досудового розслідування вирішувати питання, які належать до компетенції суду під час розгляду кримінального провадження по суті, в тому числі оцінювати докази з точки зору їх достатності й допустимості для підтвердження чи спростування винуватості особи у вчиненні злочину та кваліфікації її дій, обов`язку судді на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити вірогідність та достатність причетності певної особи до вчинення злочину для застосування щодо неї обмежувального заходу, надані стороною обвинувачення фактичні дані, що містяться в долучених до клопотання матеріалах, є достатніми для висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні злочину, з чим закон пов`язує можливість застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків. Згідно з ч. 1, 2 ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному залишати житло цілодобово або у певний період доби та може бути застосований до особи, що підозрюється у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

При розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту слідчий суддя враховує вимоги пунктів 3, 4 статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження прав особи на свободу можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою, оцінює підстави для застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з урахуванням конкретних обставин справи, а також, у відповідності до ч. 1 ст. 178 КПК України, приймає до уваги характер і тяжкість передбачуваного злочину, обґрунтованість доказів вчинення його саме ОСОБА_4 , покарання, яке може бути призначене в результаті засудження, характер, минуле, особисті та соціальні обставини життя підозрюваного, його зв`язки із суспільством.

Слідчим СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області з урахуванням покарання, яке загрожуватиме ОСОБА_4 в разі доведення вини за ч. 1 ст. 286-1 КК України та прокурором в ході розгляду клопотання достатньо доведено існування відносно підозрюваного ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Ризики, передбачені п. п. 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, є недоведеними.

Викладене в сукупності з потребами досудового розслідування виправдовує такий спосіб втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні, при цьому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в певний період доби, а не цілодобовий домашній арешт, достатньо забезпечить запобігання ризику, передбаченому п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, і дотримання підозрюваним процесуальних обов`язків під час досудового розслідування, надасть можливість останньому працювати для забезпечення себе та своєї сім`ї.

На виконання вимог ч. ч. 4, 5 ст. 181 КПК України орган поліції за місцем проживання повинен негайно поставити на облік особу, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, і повідомити про це слідчому; працівники відділу поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї обов`язків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 181, 194, 196, 376 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в період часу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня за адресою його проживання: АДРЕСА_1 , без застосування електронних засобів контролю, з покладенням на ОСОБА_4 обов`язків, а саме:

- не залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 в період часу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- прибувати за викликом слідчого, прокурора, суду, за першою вимогою залежно від стадії кримінального провадження до визначеного місця.

Ухвалу про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту передати для виконання до Броварського РУП ГУНП в Київській області.

Роз`яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст.181 КПК Українипрацівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.

У разі не виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків, до нього може бути застосовано більш жорсткий запобіжний захід і накладено грошове стягнення.

Встановити строк дії ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в межах строку досудового розслідування, тобто до 09 квітня 2025року.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її отримання.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Повний текст проголошено о 08 год. 35 хв. 11 лютого 2025 року в залі Броварського міськрайонного суду Київської області.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.02.2025
Оприлюднено12.02.2025
Номер документу125054225
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт

Судовий реєстр по справі —361/1476/25

Ухвала від 09.04.2025

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василенко Т. К.

Ухвала від 09.04.2025

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василенко Т. К.

Ухвала від 12.02.2025

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Скрипка О. В.

Ухвала від 10.02.2025

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василенко Т. К.

Ухвала від 10.02.2025

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василенко Т. К.

Ухвала від 10.02.2025

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василенко Т. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні