Ухвала
від 11.02.2025 по справі 910/12957/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА

м. Київ

11.02.2025Справа № 910/12957/24Господарський суд міста Києва у складі судді Павленка Є.В., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Техно-Груп" від 7 лютого 2025 року про стягнення судових витрат у справі № 910/12957/24 за позовом засновника (учасника) Товариства з обмеженою відповідальністю "Техно-Груп" ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техно-Груп", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, - Приватного підприємства "Інформаудит", про зобов`язання вчинити дії,

без виклику представників сторін (без проведення судового засідання),

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2024 року засновник (учасник) Товариства з обмеженою відповідальністю "Техно-Груп" (далі - Товариство) ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду міста Києва з вказаним позовом про зобов`язання Товариства забезпечити аудитору Приватного підприємства "Інформаудит" (далі - Підприємство) в особі директора та аудитора Прокопчука Костянтина Юрійовича можливість проведення аудиторської перевірки фінансової звітності Товариства за період з 2007 року по 2023 рік на замовлення позивача та протягом 10 днів з дати набрання судовим рішенням законної сили надати аудитору доступ до інформації, оформленої у письмовому вигляді, та завірених належним чином уповноваженою особою Товариства копій документів, які є необхідними для проведення аудиторської перевірки фінансової звітності.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28 жовтня 2024 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення її недоліків.

5 листопада 2024 року на адресу суду від позивача на виконання вимог вказаної ухвали надійшли документи для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11 листопада 2024 року відкрито провадження в справі № 910/12957/24, вирішено здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження, залучено Підприємство до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, та призначено підготовче засідання.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24 січня 2025 року заяву позивача про залишення його позову без розгляду в справі № 910/12957/24 задоволено, позов засновника (учасника) Товариства ОСОБА_1 до Товариства, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, - Підприємства, про зобов`язання вчинити дії, залишено без розгляду.

10 лютого 2025 року через систему "Електронний суд" від відповідача надійшло клопотання від 7 лютого 2025 року, у якому останній просив суд стягнути з позивача 30 000,00 грн витрат Товариства на професійну правничу допомогу.

Відповідно до частин 5 та 6 статті 130 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у разі закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду відповідач має право заявити вимоги про компенсацію здійснених ним витрат, пов`язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача. Суд може вирішити питання про розподіл судових витрат протягом п`ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду, рішення про задоволення позову у зв`язку з його визнанням, за умови дотримання відповідною стороною вимог частини 8 статті 129 цього Кодексу.

Отже, чинним процесуальним законодавством встановлене право відповідача на компенсацію понесених ним судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача, за умови дотримання порядку, встановленого нормою частини 8 статті 129 ГПК України.

У свою чергу, згідно з частиною 8 статті 129 ГПК України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Відтак, заява відповідача про компенсацію за рахунок позивача понесених судових витрат з відповідними доказами повинна бути подана у п`ятиденний строк з дня залишення судом відповідного позову без розгляду.

З матеріалів справи вбачається, що ухвала про залишення без розгляду позову засновника (учасника) Товариства ОСОБА_1 в справі № 910/12957/24 постановлена судом 24 січня 2025 року.

Відтак, останнім днем для подачі відповідачем відповідної заяви про компенсацію судових витрат з доданими до неї доказами понесення таких витрат було 29 січня 2025 року.

Проте, з вказаним клопотанням позивач звернувся до суду лише 7 лютого 2025 року, тобто з пропуском встановленого п`ятиденного строку, передбаченого частиною 8 статті 128 ГПК України.

Згідно з частиною 8 статті 129 ГПК України, у разі неподання протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду доказів, які підтверджують розмір понесених судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, відповідна заява залишається без розгляду.

Враховуючи вищенаведені обставини, беручи до уваги, те що докази на підтвердження понесених судових витрат подані відповідачем з пропуском встановленого законом строку, і останній не навів жодних поважних причин пропуску строку для їх подачі, суд дійшов висновку про залишення без розгляду клопотання Товариства від 7 лютого 2025 року.

Керуючись статтями 129, 130, 233-234, 244 ГПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Техно-Груп" від 7 лютого 2025 року про стягнення судових витрат у справі № 910/12957/24 залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-257 ГПК України.

Дата підписання: 11 лютого 2025 року.

СуддяЄ.В. Павленко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.02.2025
Оприлюднено12.02.2025
Номер документу125059203
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —910/12957/24

Ухвала від 11.02.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 24.01.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 23.01.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 23.01.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 12.12.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 12.12.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні