Справа № 545/204/25
Провадження № 1-в/545/56/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2025 рокум. Полтава
Полтавський районний суд Полтавської області у складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника установи виконання покарань ОСОБА_4 ,
захисника засудженої- адвоката ОСОБА_5 ,
засудженої ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві клопотання засудженої ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про звільнення від відбуття покарання у зв`язку з хворобою, -
ВСТАНОВИВ:
До Полтавського районного суду Полтавської області надійшло клопотання засудженої ОСОБА_6 про звільнення від відбуття покарання, у зв`язку з хворобою, в обґрунтування якого зазначено, що остання захворіла на ряд тяжких хвороб, що підтверджується виписками від 27.08.2024р. № 226, 41, 36/46 від 20.06.2024р. Вказані хвороби перешкоджають її подальшому відбуванню покарання в умовах ДУ «Надержищинська виправна колонія (№ 65)».
В судовому засіданні прокурор заперечував проти задоволення клопотання, зазначивши про відсутність підстав для його задоволення, оскільки не надано суду відповідний висновок лікарсько-консультативної комісії про медичний огляд ОСОБА_6 ..
Захисник засудженої- адвокат ОСОБА_5 просила клопотання задовольнити, оскільки є медичні показники для звільнення.
Засуджена ОСОБА_6 просила клопотання задовольнити.
Представник адміністрації виправної колонії поклалася на розсуд суду.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали подання та особової справи, суд прийшов до наступного висновку.
Пунктом 6 ч. 1 ст.537КПК України передбачено, що під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати такі питання … про звільнення від покарання за хворобою.
Як встановлено судом, що ОСОБА_6 засуджена 21.09.2022 року Приморським районним судом м. Одеси за ст. 185 ч. 4, 70 ч. 4 КК України до 5 років 2 місяців позбавлення волі, зараховано термін з 27.04.2022 року по день набрання вироком законної сили з розрахунку 1 день попереднього ув`язнення за 1 день позбавлення волі. 20.10.2022 року Одеським апеляційним судом вирок від 10.06.2022 року залишено без змін. 01.11.2022 року Приморським районним судом м. Одеси за ст. 15 ч. 2, 185 ч. 2, 70 ч. 4, 72 КК України до 5 років 3 місяців позбавлення волі, зарахувати строк відбування покарання за вироком від 21.09.2022 року. Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 28.10.2024 року вироки приведені у відповідність, та вважати засудженою до 5 років 2 місяців позбавлення волі.
Як зазначає ОСОБА_6 , після винесення вироку, та відбування покарання, вона захворіла на ряд тяжких хвороб, які перешкоджають її подальшому відбуванню покарання в умовах ДУ «Надержищинська виправна колонія (№ 65)». ОСОБА_6 проходила стаціонарне лікування в Стрижанській багатопрофільній лікарні № 81 згідно виписок із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого: № 41 від 20.06.2024р.- з 03.02.2023р. по 22.02.2023р., № 226 від20.06.2024р.- з 09.11.2023р. по 29.11.2023р., № 36/49 від20.06.2024р.- з 07.02.2024р. по 11.04.2054р. Згідно виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого 27.08.2024 р. ОСОБА_6 перебуває під динамічним наглядом медичної частини, повний діагноз: В22.0. Клінічна стадія ІV. Хронічний гепатит змішаного генезу (токсичний+HCV-інфекція) з мінімальною активністю запального процесу. Хронічний вірусний гепатит С поза фазою реплікації. Діастаз прямих м`язів живота в ділянці п/о рубця. F11.21.
Частиною 2 ст.84КК України передбачено, що, особа, яка після вчинення кримінального правопорушення або постановлення вироку захворіла на іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання, може бути звільнена від покарання або від подальшого його відбування. При вирішенні цього питання суд враховує тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, характер захворювання, особу засудженого та інші обставини справи.
Відповідно до ст.152Кримінально виконавчогоКодексу України підставами звільнення від відбування покарання є … хвороба.
Так, Розділом VI «Порядок підготовки та подання до суду матеріалів для вирішення питання про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання за хворобою» Порядку організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров`я України та Міністерства юстиції України від 15 серпня 2014 року № 1348/5/572:
1.Медичному обстеженню з метою підготовки та подання до суду матеріалів для вирішення питання про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання підлягають засуджені, які захворіли в УВП, а також особи, які захворіли до засудження, але їх хвороби внаслідок прогресування набули характеру, зазначеного в переліку хвороб, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, згідно з додатком 13 до цього Порядку (далі - Перелік хвороб).
2.Медичний огляд засуджених осіб проводиться лікарсько-консультативними комісіями закладів охорони здоров`я ДКВС, у разі неможливості перенаправлення хворого засудженого до закладу охорони здоров`я. ДКВС медичний огляд засуджених осіб проводиться лікарсько-консультативними комісіями закладів охорони здоров`я державної або комунальної форм власності після обов`язкового лікування і обстеження хворого в стаціонарних умовах закладів охорони здоров`я ДКВС або закладів охорони здоров`я державної або комунальної форм власності з урахуванням результатів його медичного обстеження, проведеного лікування та заключного діагнозу.
3.У закладах охорони здоров`я ДКВС склад лікарсько-консультативної комісії визначається та затверджується директором ЦОЗ ДКВС, у закладах охорони здоров`я державної або комунальної форм власності- керівником цього закладу.
4.До складу лікарсько-консультативної комісії входять голова комісії- керівник закладу охорони здоров`я ДКВС та не менше трьох лікарів.
6.За наявності у засудженого ознак хвороби, визначеної Переліком хвороб, лікуючий лікар невідкладно складає медичний висновок, який погоджує завідувач відповідного закладу охорони здоров`я ДКВС.
Завідувач закладу охорони здоров`я спільно з лікуючим лікарем забезпечують направлення хворого засудженого, а також необхідної медичної документації на найближче засідання лікарсько-консультативної комісії.
З урахуванням результатів особистого медичного огляду хворого засудженого, вивчення даних медичної облікової документації щодо обстеження, лікування, надання рекомендацій тощо лікарсько-консультативна комісія негайно складає висновок лікарсько-консультативної комісії про медичний огляд засудженого щодо наявності захворювання, визначеного Переліком хвороб, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, за формою, наведеною в додатку 14 до цього Порядку (далі - висновок щодо наявності захворювання, визначеного Переліком хвороб).
Суду висновок лікарсько-консультативної комісії про медичний огляд засудженого щодо наявності захворювання, визначеного Переліком хвороб, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання за формою, наведеною в додатку 14 до вищенаведеного Порядку, стороною захисту не надано.
В обґрунтування наявності у ОСОБА_6 хвороб, які є підставою для звільнення останньої від подальшого відбування покарання, остання посилається на виписки з медичних карт амбулаторного (стаціонарного) хворого.
При цьому,Перелік хвороб,які єпідставою дляподання досуду матеріалівпро звільненнязасуджених відподальшого відбуванняпокарання,наведений удодатку 13до вищенаведеногоПоложення.
З огляду на викладене, оскільки висновок лікарсько-консультативної комісії про медичний огляд ОСОБА_6 щодо наявності захворювання, визначеного Переліком хвороб, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання за формою, наведеною в додатку 14 до вищенаведеного Порядку суду не надано.
За відсутністю передбачених ч. 2 ст.84КК України підстав, ОСОБА_6 не може бути звільнений від покарання за хворобою і відповідне клопотання сторони захисту з цих підстав задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 84 КК України, ст. 152 КВК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання засудженої ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про звільнення від відбуття покарання у зв`язку з хворобою- відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом 7 днів з моменту її проголошення.
Повний текст ухвали складений 10.02.2025 року.
СуддяОСОБА_7
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2025 |
Оприлюднено | 13.02.2025 |
Номер документу | 125067537 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від покарання або від подальшого його відбування за хворобою |
Кримінальне
Полтавський районний суд Полтавської області
Зуб Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні