Справа № 307/4383/24
Провадження №2-о/307/109/24
УХВАЛА
про виклик свідків
10 лютого 2025 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в складі
головуючої судді Сас Л.Р.,
секретар судових засідань Кривошея Д. А.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду у порядку окремогопровадження за правилами ч. 2 ст. 247ЦПКУкраїни (за відсутності учасників справи та нездійсненняфіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу) заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Тячівська державна нотаріальна контора, про встановлення факту постійного проживання заявника із спадкодавцем на час відкриття спадщини,
встановив:
Представник ОСОБА_2 від імені заявника ОСОБА_1 11 жовтня 2024 року подала до суду заяву про встановлення факту постійного проживання заявника ОСОБА_1 із спадкодавцем ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 по АДРЕСА_1 , на час відкриття спадщини.
Згідно ухвали судді Тячівського районного суду Закарпатської області від 15жовтня 2024року відкрито провадження у справі та справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 25 листопада 2024 року, яке відкладено, востаннє на 10 лютого 2025 року.
Представник заявника ОСОБА_1 адвокат Кохман М.В. подала клопотання про виклик свідків ОСОБА_4 , жительки АДРЕСА_2 та ОСОБА_5 , жительки АДРЕСА_3 .
Представник заявника ОСОБА_1 адвокат Кохман М.В. та представник заінтересованої особи Тячівської державної нотаріальної контори, будучи належним чином повідомленими про розгляд справи до суду не з`явилися, без повідомлення причин неявки.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За наведеного суд постановив судове засідання провести за відсутності всіх учасників справи на підставі наявних у суду матеріалів та нездійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ч. 1 та ч. 3ст. 13 ЦПК України,суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Відповідно до положень ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
За змістом ст. 90 ЦПК України, показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.
Статтею 91 ЦПК України визначено, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.
Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі.
В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Ураховуючи наведене, з метою повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, суд дійшов про те, що подане клопотання про виклик свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_6 слід задовольнити.
Керуючись ст. ст.10, 13, 258-261 ЦПК України, суд
постановив:
Задовольнити клопотання представника заявника ОСОБА_1 адвоката Кохман М.В. про виклик свідків.
Викликати та допитати у судовому засіданні свідків: ОСОБА_4 , жительку АДРЕСА_2 та ОСОБА_5 , жительку АДРЕСА_3 .
Відповідно до ч. 4 ст. 91 ЦПК України, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя Л.Р.Сас
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2025 |
Оприлюднено | 13.02.2025 |
Номер документу | 125081090 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Сас Л. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні