1Справа № 335/13586/24 2/335/766/2025
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2025 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Гашук К.В., за участю секретаря судового засідання Куян О.С., розглянувши цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авікон груп» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ТОВ «Авікон груп», в особі свого представника Поддубної І.В., звернулось до суду з вищевказаним позовом, у якому просив стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованість за надані послуги з управління багатоквартирним будинком, які надавались за адресою: АДРЕСА_1 , у розмірі 6620,86 грн., а також витрати зі сплати судового збору.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 01.11.2022 між співвласниками багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 та ТОВ «АВІКОН ГРУП» укладено договір № 031/у про надання послуги з управління вказаним будинком.
За умовами Договору позивач зобов`язався надавати співвласникам послуги з управління Будинком згідно з визначеним в договорі переліком, а співвласники зобов`язались оплачувати такі послуги за узгодженим сторонами тарифом.
Згідно із пунктом 3.1 Договору ціна послуги з управління на момент його укладення становила 5,65 грн за 1 кв. м. загальної площі квартири. Згідно з Наказом № 205-А/23 від 31.05.2023 про індексацію вартості послуги з управління багатоквартирним будинком з 01.06.2023 ціну послуги збільшено до 5,81 грн. за 1 кв.м. загальної площі квартири. На підставі Наказу № 216-А/24 від 31.01.2024 про індексацію вартості послуги з управління багатоквартирним будинком з 01.02.2024 ціну послуги було збільшено до 6,39 грн за 1 кв.м.
Відповідач, будучи власником квартири за адресою: АДРЕСА_1 , своєчасно не оплачувала надані їй послуги з управління багатоквартирним будинком, у зв`язку з чим станом на 01.12.2024 у неї утворилась заборгованість на суму 6620,86 грн., що спонукало позивача звернутися до суду з відповідним позовом.
Ухвалою судді від 17.12.2024 позовну заяву ТОВ «Авікон груп» прийнято до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, призначено розгляд справи у судовому засіданні на 16.01.2025, яке було відкладено на 10.02.2025, у зв`язку із першою неявкою відповідача у судове засідання.
Представник позивача у судове засідання не з`явився. У позові представник позивача Поддубна І.В. просила розглянути справу без її участі.
16.01.2025 та 10.02.2025 на адресу суду надійшли заяви ОСОБА_2 , який, як зазначено у заявах є представником позивача, про розгляд справи за відсутності представник позивача.
Разом з тим, суд не приймає до уваги вказані заяви, оскільки до них не долучено документів, які підтверджують повноваження ОСОБА_2 на представлення інтересів ТОВ «Авікон Груп» у даній справі, як того вимагає ст. 62 ЦПК України.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання двічі не з`явилась, про причини неявки суд не повідомила, заяв про розгляд справи у її відсутність чи відзив на позов не подавала, про день, час та місце судового засідання повідомлялась у встановленому законом порядку, відповідно до положеньч. 11 ст. 128 ЦПК України, шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Враховуючи, що від відповідача відзиву на позов, заяв про розгляд справи за її відсутності не надходило, представник позивача у позові просила про розгляд справи за її відсутності, заперечень проти заочного розгляду справи не вказала, суд вважає можливим провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення за відсутності учасників справи, на підставі доказів, які є в матеріалах справи, без фіксування судового засідання технічними засобами, що відповідає положенням ч. 4 ст. 223, ч. 2 ст. 247, ч. 1 ст. 280 ЦПК України.
На підставі досліджених письмових доказів судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.
01.11.2022 між співвласниками багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Авікон Груп» укладено договір № 031/у про надання послуги з управління вказаним багатоквартирним будинком.
За умовами Договору позивач зобов`язався надавати співвласникам послуги з управління будинком згідно з визначеним в договорі переліком, а співвласники зобов`язались оплачувати такі послуги за узгодженим сторонами тарифом.
Згідно із пунктом 3.1 Договору, ціна послуги з управління на момент його укладення становила 5,65 грн за 1 кв. м. загальної площі квартири.
Згідно з Наказом № 205-А/23 від 31.05.2023 про індексацію вартості послуги з управління багатоквартирним будинком з 01.06.2023 ціну послуги збільшено до 5,81 грн. за 1 кв.м. загальної площі квартири.
На підставі Наказу № 216-А/24 від 31.01.2024 про індексацію вартості послуги з управління багатоквартирним будинком з 01.02.2024 ціну послуги було збільшено до 6,39 грн за 1 кв.м.
Пунктом 3.2 Договору визначено, що плата за послугу з управління нараховується щомісячно управителем та вноситься кожним співвласником не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.
Договір набрав чинності 01.11.2022 та за відсутності письмової заяви від жодної із сторін про відмову від нього за два місяця до закінчення річного строку дії, наразі продовжує діяти.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 25.06.2018 по теперішній час є власником квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна.
Згідно з ч. 1 ст. 322 ЦК України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст.509ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Зобов`язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 ЦК України, відповідно до якої цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Таким чином, ОСОБА_1 , як власник нерухомого майна, була та є споживачем послуг з управління багатоквартирного будинку, які надавались ТОВ «Авікон Груп» у період з 01.11.2022 по 01.12.2024, за адресою: АДРЕСА_3 .
Згідно із довідкою щодо заборгованості за надані послуги з управління багатоквартирним будинком, відповідач, має заборгованість за надані у період з 01.11.2022 по 01.12.2024 послуги у розмірі 6620,86 грн.
Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг регламентуються Законом України «Про житлово-комунальні послуги».
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавець комунальної послуги - суб`єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору. Житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належить житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком, яка включає забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо.
Частиною 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що споживач має право: одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів (п. 1); без додаткової оплати одержувати від виконавця житлово-комунальних послуг інформацію про ціни/тарифи, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання та порядок надання відповідної послуги, а також про її споживчі властивості (п. 2); на усунення протягом строку, встановленого договорами про надання житлово-комунальних послуг або законодавством, виявлених недоліків у наданні житлово-комунальних послуг (п. 4);на зменшення у встановленому законодавством порядку розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їхньої якості (п. 5); складати та підписувати акти-претензії у зв`язку з порушенням порядку надання житлово-комунальних послуг, зміною їхніх споживчих властивостей та перевищенням строків проведення аварійно-відновних робіт (п. 9).
Споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором (ч. 1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Згідно із приписамистатті 12 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»за рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації.
Відповідно до приписівстатті 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладається згідно з типовим договором.
Статтею 629 ЦК Українизакріплено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно вимог ст.ст. 526, 530, 611, 612ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог закону, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаї в ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором.
Відповідно до положень ст.525ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно зі ст.ст. 12, 13 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється виключно на засадах змагальності сторін, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог та на підставі доказів поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом, тобто тягар доказування лежить на сторонах цивільно-правового спору, доказування по цивільній справі, як і судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Приймаючи до уваги, що відповідачем не було жодним чином доведено, що у неї відсутній борг перед позивачем за вказаний період, при цьому, позивачем на підтвердження своїх вимог надано відповідні докази, які відповідачем також не спростовано, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості з оплати послуг з управління багатоквартирним будинком є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору у розмірі 2422, 40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 76-82, 89, 141, 223 ч. 4, 263-265, 259, 263-265, 268, 280-282 ЦПК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст.322, 509, 526, 610, 611, 625 ЦК України,
УХВАЛИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Авікон груп» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Авікон груп» (код ЄДРПОУ 40653787, юридична адреса: 69006, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, буд. 2) заборгованість за послуги з управління багатоквартирним будинком, які надавались за адресою: АДРЕСА_3 , у період з 01.11.2022 по 01.12.2024, у розмірі 6620 (шість тисяч шістсот двадцять) грн. 86 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Авікон груп» (код ЄДРПОУ 40653787, юридична адреса: 69006, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, буд. 2) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.
Заочне рішенняможе бутипереглянуте судом,що йогоухвалив,за письмовоюзаявою відповідача,поданою протягомтридцятиднів здня йогопроголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач маєправо оскаржитизаочне рішеннядо Запорізькогоапеляційного суду,шляхом поданняапеляційної скаргипротягомтридцятиднів здня йогопроголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя Гашук К.В.
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2025 |
Оприлюднено | 13.02.2025 |
Номер документу | 125083865 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Гашук К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні