Ухвала
від 11.02.2025 по справі 918/27/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

"11" лютого 2025 р. Справа № 918/27/25

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Войтюка В.Р., при секретарі судового засідання Мамчур А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сі Пі Ес Факторинг" (04071, м. Київ, вул. Ярославська, 6, код. 40923082)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Райтвейт" (33009, м. Рівне, пров. Робітничий, 5, код. 40402262)

про відкриття провадження у справі про банкрутство.

В засіданні приймали участь:

Від боржника: Хоменко Андрій Петрович (в залі суду);

Від заявника: Сядро олексій Валентинович (в залі суду).

ВСТАНОВИВ:

15 січня 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сі Пі Ес Факторинг" звернулося до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Райтвейт".

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 20 січня 2025 року, зокрема: прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сі Пі Ес Факторинг" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Райтвейт" та заяву арбітражного керуючого Сокотуна В.А. про участь у справі про банкрутство до розгляду у підготовчому засіданні на 10 лютого 2025 року; вжито заходи для забезпечення вимог кредиторів: заборонити власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби; зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сі Пі Ес Факторинг" та Товариство з обмеженою відповідальністю "Райтвейт" надати у підготовче засідання додаткові відомості (за їх наявності), необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство; зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сі Пі Ес Факторинг" надати у підготовче засідання оригінали документів, копії яких приєднано до поданої заяви, для їх огляду судом.

22 січня 2025 року до відділу канцелярії та документального забезпечення суду від представника ініціюючого кредитора надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи.

04 лютого 2025 року до відділу канцелярії та документального забезпечення суду від представника боржника на виконання вимог ухвали суду 20 січня 2025 року надійшов відзив.

В судовому засіданні 10 лютого 2025 року представник заявника підтримав подану заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство. Представник боржник в судовому засіданні 10 лютого 2025 року не заперечив проти відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до п. 2 ч. 1 статті 39 Кодексу України з питань банкрутства неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Згідно з частинами 1, 6 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником. Боржник зобов`язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов`язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності).

Так, з матеріалів справи судом встановлено, що станом на момент порушення провадження у справі про банкрутство боржник має кредиторську заборгованість перед Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сі Пі Ес Факторинг" на загальну суму 400 000 грн. 00 коп., яка не погашена.

Про вказані обставини свідчить наданий заявником правочин про надання безвідсоткової фінансової допомоги № 22-1/11-24 від 22 листопада 2024 року на суму 400 000 грн. 00 коп., який останнім не виконаний, заборгованість залишається не погашеною.

Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду в підготовчому засіданні 10 лютого 2025 року заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сі Пі Ес Факторинг" про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд не встановив підстав для відмови у відкритті провадження, перелічених у пункті 6 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства.

Дослідивши надані матеріали, суд робить висновок, що вищевказані факти свідчать про наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Украгроімпекс".

За таких обставин суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Райтвейт", ввести процедуру розпорядження майном, мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначити розпорядника майна боржника.

З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство на веб-порталі судової влади України.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сі Пі Ес Факторинг" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Райтвейт" містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна, а саме Сокотуна В.А.

До заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сі Пі Ес Факторинг" про відкриття про провадження у справі про банкрутство додано заяву арбітражного керуючого Сокотуна В.А. про згоду на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Райтвейт".

Оскільки, кандидатуру арбітражного керуючого Сокотуна В.А., визначено заявником та останній надав згоду та усі необхідні документи, відтак, суд дійшов висновку призначити розпорядником майна Сокотуна В.А.

Частиною 8 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.

Відповідно до частини 2 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства, розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Суд вважає за необхідне встановити основну грошову винагороду розпоряднику майна у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень за рахунок коштів, авансованих боржником на депозитний рахунок Господарського суду Рівненської області.

Керуючись статтями 2, 30, 34, 39, 41 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ :

1. Відкрити провадження у справі № 918/27/25 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Райтвейт" (33009, м. Рівне, пров. Робітничий, 5, код. 40402262).

2. Визнати вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сі Пі Ес Факторинг" (04071, м. Київ, вул. Ярославська, 6, код. 40923082) у розмірі 400 000 (чотириста тисяч) грн. 00 коп. поворотної фінансової допомоги (вимоги 4 черги).

3. Включити до 1 черги витрати, пов`язані з провадження у справі про банкрутство, витрати на оплату судового збору в розмірі 24 224 грн. 00 коп.

4. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:

- забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах;

- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;

- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;

- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;

- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

5. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Райтвейт" (33009, м. Рівне, пров. Робітничий, 5, код. 40402262) до 27 липня 2024 року.

6. Розпорядником майна призначити Сокотуна Віталія Аполлінарійовича (свідоцтво № 247 від 02 квітня 2013 року, адреса: 33015, м. Рівне, вул. Різдвяна, 2а/11).

7. Встановити грошову винагороду розпоряднику майна арбітражному керуючому Сокотуна Віталія Аполлінарійовича у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Райтвейт" за рахунок коштів, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Рівненської області.

8. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

9. З метою виявлення кредиторів, здійснити оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Райтвейт" на офіційному веб-порталі судової влади України.

10. Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 19 травня 2025 року.

11. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 28 лютого 2024 року.

12. Проведення попереднього засідання суду призначити на "26" травня 2025 р. об 11:00 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області (за адресою 33013 , м. Рівне, вул. Давидюка Тараса, 26А) в залі судових засідань № 15.

13. Зобов`язати розпорядника майна боржника у наступному засіданні надати cуду звіт про поведену роботу.

Ухвала набирає законної сили порядку визначеному частиною 4 статті 9 Кодексу України з процедур банкрутства, статтею 235 ГПК України та може бути оскаржена у відповідності до статей 254, 255 ГПК України .

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/sud5019/.

Суддя Войтюк В.Р.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення11.02.2025
Оприлюднено13.02.2025
Номер документу125094383
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —918/27/25

Ухвала від 11.02.2025

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Войтюк В.Р.

Ухвала від 11.02.2025

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Войтюк В.Р.

Ухвала від 20.01.2025

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Войтюк В.Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні