Справа № 302/184/25
Провадження № 2-о/302/36/25
4
УХВАЛА
про призначення судової психіатричної експертизи
(у повному обсязі)
12.02.2025 селище Міжгір`я Закарпатської області
Міжгірський районний суд Закарпатської області
в складі: головуючий суддя Кривка В.П.,
присяжні: Шкирта С.І., Іваницька Т.І.,
з участю: секретар судового засідання Липей В.В.,
представник заявника-адвокат Гренджа В.Ю.,
адвоката особи, щодо якої розглядається справа про продовження строку дії рішення про визнання недієздатною - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за клопотанням ОСОБА_2 , в інтересах якої діє адвокат Гренджа В.Ю., заінтересована особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,-
- в частині розгляду клопотання представника заявника про призначення в справі судової психіатричної експертизи,-
В С Т А Н О В И В:
06.02.2025 року представник заявника-адвокат Гренджа В.Ю., яка діє в інтересах ОСОБА_2 , звернулася до суду із клопотанням про продовження строку дії рішення Міжгірського районного суду Закарпатської області від 08.03.2023 року про визнання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним.
Ухвалою Міжгірського районного суду Закарпатської області від 07.02.2025 року прийнято клопотання ОСОБА_2 до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено у справі підготовче судове засідання.
У поданому клопотанні сторона заявника клопоче про призначення в справі судової психіатричної експертизи з метою визначення психічного стану ОСОБА_3 та його здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
У підготовчому судовому засіданні представник заявника-адвокат Гренджа В.Ю. клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи у вказаній справі підтримала, просила задоволити таке в повному обсязі. Крім того, зважаючи на закінчення дії рішення у справі №302/1081/22 про визнання ОСОБА_3 недієздатним у квітні 2025 року просить встановити строк проведення експертизи не більше 30 робочих днів з дня отримання експертною установою ухвали суду про призначення експертизи.
Представник заінтересованої особи, Орган опіки та піклування виконавчого комітету Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області, у підготовче судове засідання не з`явилася, проте подала заяву про розгляд справи за її відсутності з позицією відсутності заперечень щодо задоволення клопотання.
Адвокат особи, щодо якої розглядається справа про продовження строку дії рішення про визнання недієздатною, ОСОБА_1 у підготовчому судовому засіданні клопотання про призначення експертизи підтримав.
Заслухавши думку учасників справи, розглянувши клопотання представника заявника про призначення судово-психіатричної експертизи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Судом встановлено, що рішенням Міжгірського районного суду Закарпатської області 08.03.2023 року у справі № 302/1081/22 (пр.2-о/302/2/23) визнано недієздатним ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та призначено ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , опікуном ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Представник заявника у клопотанні зазначає, що ОСОБА_3 і надалі страждає стійким хронічним психічним розладом.
Відповідно до ч.8 ст.300 ЦПК України клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Беручи до уваги, що для вирішення питання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною необхідне обов`язкове призначення експертизи та спеціальні знання, тому суд приходить до висновку, що у цій справі необхідно призначити судово-психіатричну експертизу.
Зважаючи на положення ч.9 ст.300 ЦПК України, п.20 Порядку проведення судово-психіатричної експертизи суд вважає за необхідне встановити строк проведення експертизи не більше 30 робочих днів з дати отримання цієї ухвали суду.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі, у разі призначення судом експертизи.
Оскільки, для проведення судово-психіатричної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись статтями 198, 300, 252 ч.1 п.5, 253 ч.1 п.9 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання представника заявника задовольнити.
Призначити у справі судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити такі питання:
1. Чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання?
2.Чи є захворювання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним і стійким?
3.Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
4. Чи може ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , брати участь у судовому засіданні розгляду справи та відповідати на запитання суду?
Проведення експертизи доручити експертам Закарпатської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», яка розташована за адресою: 90202, Закарпатська область, м.Берегове, вул.Мужайська, 41; тел. НОМЕР_1; е-mail: ndips@ukr.net, specberegovo@gmail.com.
Встановити строк проведення експертизи не більше 30 робочих днів з дати отримання цієї ухвали суду.
Роз`яснити експертам права і обов`язки, передбачені ст.ст.71, 102 ЦПК України, а також попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Для проведення експертизи надіслати в експертну установу копію цієї ухвали, матеріали цивільних справ №302/184/25 та №302/1081/22, медичну картку амбулаторного хворого ОСОБА_3 .
Зобов`язати заявника ОСОБА_2 забезпечити доставку ОСОБА_3 в експертну установу.
На час проведення експертизи провадження в справі зупинити.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано учасниками справи безпосередньо в Закарпатський апеляційний суд або через Міжгірський районний суд Закарпатської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала у повному обсязі складена 12.02.2025 року.
Суддя : В. П. Кривка
Присяжні : Т. І. Іваницька
С. І. Шкирта
Суд | Міжгірський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2025 |
Оприлюднено | 14.02.2025 |
Номер документу | 125101536 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Міжгірський районний суд Закарпатської області
Кривка В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні