Ухвала
від 12.02.2025 по справі 579/1403/24
КРОЛЕВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 579/1403/24

2-о/579/3/25

У Х В А Л А

12 лютого 2025 року м. Кролевець

Кролевецький районний суд Сумської області у складі головуючого судді Придатка В.М., присяжних Данильченко Л.В., Іващенко М.І., з участю секретаря судового засідання Клишкової Ю.В., представника ОСОБА_1 адвоката Вернигора В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Кролевецького районного суду Сумської області цивільну справу за заявою

ОСОБА_2 , заінтересована особа орган опіки та піклування виконавчий комітет Кролевецької міської ради Конотопського району Сумської області, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,

установив:

19.06.2024 заявник ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаною заявою, відповідно до якої просить суд визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною, встановити над нею опіку, з тихпричин,що ОСОБА_1 не усвідомлюєнаслідків своєїповедінки,потребує постійногостороннього догляду, та призначити його, ОСОБА_2 , опікуном на недієздатною ОСОБА_1 ; для встановлення психічного стану ОСОБА_1 призначити судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи страждає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-яке психічне захворювання? Чи є таке захворювання ОСОБА_1 хронічним та стійким?

- чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_1 розуміти значення своїх дій та (або) керувати ними?

Ухвалою суду від 27.06.2024 заяву прийнято до розгляду. Призначено судове засідання у справі на 29.07.2024. Клопотання заявника про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи постановлено розглянути у судовому засіданні 29.07.2024.

Листом №30/02/48 від 14.01.2025 Сумська філія судових експертиз Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України" повернула матеріали цивільної справи без виконання судово-психіатричної експертизи через неявку до експертної установи (а.с.40).

Заявник в судовому засіданні 12.02.2025 клопотання про призначення експертизи заявив повторно, просив задовольнити. Представник ОСОБА_1 з клопотанням погодився, просив задовольнити та призначити судово-психіатричну експертизу по справі.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне клопотання про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи задовольнити з наступних підстав.

Згідно вимог ст.105ЦПК України призначення експертизи є обов`язковим, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Відповідно до ст.298ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Згідно ст.21Закону України«Про психіатричнудопомогу» судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.

Відповідно до ч. 3 ст.7Закону України«Про судовуекспертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.

Згідно з п. 5 ч.1 ст. 252 та п. 9 ч. 1 ст. 253ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку, зокрема, призначення експертизи. У випадку призначення експертизи провадження зупиняється на час проведення експертизи.

Оскільки вирішення питання встановлення психічного стану ОСОБА_1 потребує спеціальних знань в галузі психіатрії, суд задовольняє клопотання заявника та призначає у справі судово-психіатричну експертизу (амбулаторну).

Враховуючи, що для проведення експертизи потрібний значний період часу, експертиза буде проводитись поза межами суду, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до отримання висновку експерта.

Керуючись статтями 103, 104, 252, 253, 260-261, 298 Цивільного процесуального кодексу України, суд

постановив:

Клопотання ОСОБА_2 про призначення судово-психіатричної експертизи (амбулаторної) задовольнити.

Призначити у справі судово-психіатричну експертизу (амбулаторну), проведення якої доручити експертам Сумської філії судових експертиз Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України", пр-т М.Лушпи, буд. 54, м. Суми, попередивши їх про кримінальну відповідальність згідно ст.ст. 384, 385 КК України.

Роз`яснити експертам їх права, передбачені ст. 13 Закону України «Про судову експертизу», у відповідності до якої експерт має право:

- ознайомлюватись з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи і подавати клопотання про надання додаткових матеріалів,

- вказувати в акті експертизи на виявлені в ході її проведення факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання,

- з дозволу суду бути присутньою під час проведення судових дій і заявляти клопотання, що стосуються предмета судової експертизи,

- подавати скарги на дії осіб, якщо ці дії порушують права судового експерта.

На вирішення судово-психіатричної експертизи (амбулаторної) поставити наступні питання:

1) Чи страждає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-яке хронічне або стійке психічне захворювання, або інше захворювання, яке впливає на можливість усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

2) Якщо так, то чи може ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

3) Чи потребує ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , опіки та стороннього догляду у зв`язку із захворюванням?

4) Чи дозволяє стан здоров`я та психічний стан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прибути у судове засідання та особисто надавати пояснення по справі?

Матеріали справи № 579/1403/24 направити експерту.

Строк проведення експертизи встановити протягом місяця з дня отримання копії ухвали суду.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя: В. М. Придатко

Присяжні: Л.В.Данильченко

М.І.Іващенко

СудКролевецький районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення12.02.2025
Оприлюднено14.02.2025
Номер документу125104599
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —579/1403/24

Ухвала від 12.02.2025

Цивільне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

Ухвала від 28.01.2025

Цивільне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

Ухвала від 27.06.2024

Цивільне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні