Рішення
від 28.01.2025 по справі 361/3359/24
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 361/3359/24

Провадження № 2/361/3412/24

28.01.2025

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

28 січня 2025 рокуБроварський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючої судді Радзівіл А.Г.

за участю секретаря Коваль О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Бровари цивільну справу за позовом Обєднання співвласників багатоквартирного будинку Гагаріна 23 м. Бровари до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2024 року представник Обєднання співвласників багатоквартирного будинку Гагаріна 23 м. Бровари звернулася до суду із позовом до ОСОБА_1 , в якому просила стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість в розмірі 12161 грн. 80 коп., 3 % річних 395 грн. 54 коп., збитки від інфляції 981 грн. 96 коп., судовий збір у розмірі 3028, 00 грн. та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 3500, 00грн.

Свої вимоги представник мотивує тим, що відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 та співвласником багатоквартирного житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, станом на 26.03.2024 року за відповідачем на праві власності зареєстрована квартира, загальною площею 51, 1 кв. м, житловою площею 28, 6 кв. м. Вказана квартира належить відповідачу на підставі договору купівлі-продажу №10766 від 26.11.2003 року, посвідченого приватним нотаріусом Броварського міського нотаріального округу Авраменко Н.А.

15.05.2019 року було проведено державну реєстрацію Обєднання співвласників багатоквартирного будинку Гагаріна 23 м. Бровари, з метою забезпечення та захисту прав співвласників будинку, дотримання ними своїх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та Статутом ОСББ.

ОСББ Гагаріна 23 м. Бровари здійснює забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяє співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами.

Згідно із абз. 2 п. 1 ІV розділу Статуту позивача, джерелом фінансування об`єднання, серед інших, є внески і платежі співвласників.

Відповідач, як співвласник багатоквартирного будинку повинен сплачувати цільові внески, проте не виконує своїх обовязків, в звязку з чим утворилася заборгованість, яка на період з 01.12.2021 року по 31.03.2024 року, згідно з розрахунку, викладеного у Додатку № 1 до позовної заяви становить 12161 грн. 80 коп.

Частиною 1 статті 625 ЦК України передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за межожливість виконання ним грошового зобовязання. Зважаючи на вищевикладене, позивач розрахував інфляційні втрати та 3 % річних на суму заборгованості, які викладені у додатку № 2 до цієї позовної заяви.

Ухвалою судді Броварського міськрайонного суду Київської області від 09 квітня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Позивач ОСББ Гагаріна 23 м.Бровари у судове засідання представника не направив. Від представника позивача Петренко С.В. 09 вересня 2024 року та 13 січня 2025 року до суду надійшли заяви про розгляд справи у її відсутність та стягнення витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 3500 грн. 00 коп.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому цивільним процесуальним законодавством порядку. Будучи належно завчасно повідомленим про розгляд справи, відповідач правом подати відзив не скористався та не повідомив суд про причини неявки.

Відповідно до частини другої статті 247 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно із статтею 280 ЦПК України, суд вважає можливим провести заочний розгляд справи й ухвалити заочне рішення на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши письмові докази, судом встановлені наступні факти й відповідні їм правовідносини, суд дійшов наступного висновку.

Суд встановив, що згідно з пунктом 1 розділу ІІ Статуту метою створення об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 371440513 квартира АДРЕСА_1 на праві приватної власності в розмірі 1/1 частки належить ОСОБА_1 , на підставі договору-купівлі продажу, р. № 10766, 26.11.2003 року П.Н. Броварського міського нотаріального округу Авраменко Н.А., дата внесення запису 30 січня 2004 року.

Відповідно до протоколу від 10 жовтня 2021 року загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку Гагаріна 23 м.Бровари проведених за адресою: АДРЕСА_2 , встановлено розмір внеску на управління багатоквартирним будинком на рівні 8 грн. 50 коп. за квадратний метр.

Відповідно до розрахунку заборгованості за період з 01.12.2021 року по 31.03.2024 року заборгованість ОСОБА_1 за внесок на управліннябагатоквартирним будинком становить 12161 грн. 80 коп.

Відповідно до розрахунку заборгованості позивач розрахував інфляційні втрати, які становлять 981 грн. 96 коп. та 3 % річних на суму заборгованості 395 грн. 54 коп. (додаток №2).

Відповідно до статті 322ЦивільногокодексуУкраїни (далі ЦК України) власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зпунктом5частинитретьоїстатті20ЗаконуУкраїниПро житлово-комунальніпослуги споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Частиною першою статті 385 ЦК України, передбачено, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).

Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яке створюється та діє відповідно до статуту та закону.

У своїй діяльності ОСББ керується Законом України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, відповідно до якого позивач бере на себе зобов`язання обслуговувати та проводити поточний ремонт житлового будинку та прибудинкової території, надавати інші послуги, а відповідач - своєчасно сплачувати зазначені послуги у строки та на умовах, передбачених законом.

Відповідно до частин першої та третьої статті 4 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Пунктом 3 частини першої статті 22 Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку встановлено, що для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об`єднання за рішенням загальних зборів має право виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.

Відповідно до статті 10 вказаного Закону до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, зокрема питання визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.

Згідно зі статтею 21 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку кошти об`єднання складаються, зокрема, з внесків і платежів співвласників. Порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами об`єднання відповідно до законодавства та статуту об`єднання.

Відповідно до вимог статті 23ЗаконуУкраїниПро об`єднанняспіввласниківбагатоквартирногобудинку утримання і ремонт приміщень, які перебувають у власності, здійснюються відповідно до законодавства України. Власник квартири та/або нежитлового приміщення зобов`язаний відповідно до законодавства забезпечити використання, утримання, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт приміщень або їх частин без завдання шкоди майну і порушення прав та інтересів інших співвласників. Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.

Згідно з положенням статті 1ЗаконуУкраїниПро житлово-комунальніпослуги господарська діяльність, спрямована на задоволення потреб фізичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них території є діяльністю з утримання будинків і прибудинкових територій.

У залежності від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газопостачання, централізоване опалення тощо), 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, освітлення місць загального користування, поточний ремонт тощо), 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо) (частина перша статті 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги.

Відповідно до статті 17Закону УкраїниПро об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку ОСББ вправі вимагати своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання платежів, зборів і внесків від власників приміщень, а також відрахувань до резервного і ремонтних фондів.

З огляду на викладені обставини, суд дійшов висновку про задоволення даного позову та стягнення з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача заборгованості за наданіпослуги зобслуговування нерухомогомайна у розмірі 12161 грн. 80 коп., 3 % річних 395 грн. 54 коп., збитки від інфляції 981 грн. 96 коп., за період з 01.12.2021 року по 31.03.2024 року. Відповідач ОСОБА_1 доводів позивача не спростував, контррозрахунку заборгованості не навів.

Відповідно до статті 141 ЦПК України стягненню з відповідача на користь позивача підлягає понесений судовий збір у розмірі 3028 грн. 00 коп.

Положеннями статті 59КонституціїУкраїни визначено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Згідно з частинами першою та другою статті 15ЦПКУкраїни учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків встановлених законом.

За змістом частини першої пункту 1 частини третьої статті 133ЦПКУкраїни судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно до частин першої та четвертої статті 137ЦПКУкраїни витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Отже, зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені.

У рахунок відшкодування судових витрат позивач також просить стягнути з відповідача на свою користь витрати на правову допомогу у розмірі 3500 грн. 00 коп.

На підтвердження понесення витрат на правову допомогу позивачем додано до суду договір про надання правничої допомоги від 01 березня 2024 року, укладений між адвокатом

Петренко С.В. та ОСББ Гагаріна 23 м. Бровари, рахунок №1 від 04 квітня 2024 року, акт приймання-передачі наданих послуг до договору б/н від 01 березня 2024 року, а також платіжну інструкцію від 04 квітня 2024 року про сплату грошових коштів у розмірі 3500 грн. 00 коп., призначення платежу Спл за правничу допомогу кв. 107 зг.рах №1 від 04.04.2024 року без ПДВ.

Понесені позивачем витрати на правову допомогу також слід відшкодувати та стягнути із відповідача.

Керуючись статтями 141, 263-265, 279, 280-282 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд Київської області,

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Стягнути на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Гагаріна 23 м. Бровари з ОСОБА_1 заборгованість за надані послуги з обслуговування нерухомого майна за період з 01.12.2021 року по 31.03.2024 року в розмірі 12161 (дванадцять тисяч сто шістдесят одну) грн. 80 коп., 3 % річних 395 (триста девяносто пять) грн. 54 коп., збитки від інфляції 981 (девятсот вісімдесят одну) грн. 96 коп., судовий збір у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн. 00 коп., витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 3500 (три тисячі пятсот) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивачем рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішеннянабирає законноїсили,якщо протягомстроків,встановлених цимКодексом,не поданізаява проперегляд заочногорішення абоапеляційна скарга,або якщорішення залишенов силіза результатамиапеляційного розглядусправи.

Суддя Радзівіл А.Г.

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення28.01.2025
Оприлюднено14.02.2025
Номер документу125113523
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —361/3359/24

Рішення від 28.01.2025

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Радзівіл А. Г.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Радзівіл А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні