Ухвала
від 12.02.2025 по справі 175/1866/25
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 175/1866/25

Провадження № 1-кс/175/256/25

У ХВ АЛ А

12 лютого 2025 року смт Слобожанське Дніпровського

району Дніпропетровської області

Слідчий суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання дізнавача відділення поліції № 2 Дніпровського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_2 , погоджене прокурором Слобожанської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12025047240000012 від «03» лютого 2025року, про арешт майна,

В С Т А Н О В И В:

Поданим на розгляд слідчому судді клопотанні, погодженим з прокурором Слобожанської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , дізнавач просить накласти арешт шляхом заборони користування та розпорядження на:

- Ноутбук марки «Samsung Galaxy Chromebook Go-14» model-XE340XDA.

Вивчивши клопотання слідчого та матеріали додані до клопотання щодо доведеності наданими слідчому судді доказами обставин, проаналізувавши та зіставивши результати розгляду клопотання слідчого між собою, та у сукупності з наданим до клопотання обґрунтуванням, доходжу такого висновку.

Так, в провадженні ВП № 2 ДРУП № 2 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025047240000012 від «03» лютого 2025року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

В ході проведення досудового розслідування було встановлено, 03.02.2025 до чергової частини відділення поліції №2 Дніпровського РУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області надійшла заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що який отримавши у тимчасове користування 2 ноутбуки, а саме: Samsung Galaxy Chromebook Go-14 та Laptops «Lenovo», що перебувають на балансі Обухівського ліцею, порушив домовленість та розпорядився вищевказаними ноутбуками на власний розсуд, тим самим спричинивши Обухівському ліцею матеріальний збиток. Ноутбуки повернуто не було, матеріальні збитки не відшкодовано. (ІПНП № 1888 від 03.02.2025).

10.02.2025 року вилучений в ході огляду предмета ноутбуку марки «Samsung Galaxy Chromebook Go-14» model-XE340XDA, визнано речовим доказом по кримінальному провадженню.

Враховуючи викладене, в ході досудового розслідування встановлено, що вилучене майно має доказовезначення заданим кримінальнимпровадженням,визнані речовимидоказами тазможуть сприятирозкриттю даногокримінального правопорушеннята притягненнявинних осібдо кримінальноївідповідальності,а такожмають значеннядля встановленняістини підчас досудовогорозслідування.

У відповідності до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати зокрема:

- правову підставу для арешту майна;

- розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;

- наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Оскільки накладення арешту на майно презюмує втручання у право на володіння цим майном фізичної або юридичної особи, слід також враховувати, що такий захід має бути як відповідним поставленій меті, так і пропорційним їй, що визначено в рішенні у справі «Джеймс та інші проти Сполученого Королівства» (Case of James and others v. the United Kingdom) № 8793/79 від 21 лютого 1986 року, Series A, № 98.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, а також забезпечення збереження речових доказів.

Розглядом клопотання не встановлено, що накладення арешту на це майно суперечитиме положенням ч.4 ст.173 КПК України.

Так само для оцінки мети поданого клопотання арешт з метою збереження речових доказів, слідчий суддя на цьому етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу.

Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що для забезпечення подальшого повного, неупередженого доказування у кримінальному провадженні, а також з урахуванням того, що вилучене майно відповідає критеріям, визначеним ч.1 ст.98 КПК України, на нього необхідно накласти арешт.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 110, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотаннядізнавача відділенняполіції №2Дніпровського районногоуправління поліції№2Головного управлінняНаціональної поліціїв Дніпропетровськійобласті ОСОБА_2 ,погоджене прокуроромСлобожанської окружноїпрокуратури Дніпропетровськоїобласті ОСОБА_3 ,у кримінальномупровадженні №12025047240000012від «03»лютого 2025року проарешт майна,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.190КК України - задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене під час огляду 10.02.2025 місця події майно:

- ноутбук марки «Samsung Galaxy Chromebook Go-14» model-XE340XDA.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ч. 1 ст. 175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її оголошення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Арешт майна може бути скасований в порядку, передбаченому ст. 174 КПК України.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення12.02.2025
Оприлюднено14.02.2025
Номер документу125122825
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —175/1866/25

Ухвала від 12.02.2025

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Шаповалова І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні