Справа № 212/1512/25
У Х В А Л А
залишення позовної заяви без руху
13 лютого 2025 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Дехта Р.В., ознайомившись із матеріалами позовної заяви позивача ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Гавриленко Юлія Юріївна до відповідача Акціонерного товариство «Криворізький залізорудний комбінат», третя особа: Первинна організація профспілки трудящих металургії і гірничодобувної промисловості України публічного Акціонерного товариство «Криворізький залізорудний комбінат» про визнання протиправних дій, скасування наказу, -
ВСТАНОВИВ:
13 лютого 2025 року в провадження судді Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Дехти Р.В. надійшла позовна заява позивача ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Гавриленко Юлія Юріївна до відповідача Акціонерного товариство «Криворізький залізорудний комбінат», третя особа: Первинна організація профспілки трудящих металургії і гірничодобувної промисловості України публічного Акціонерного товариство «Криворізький залізорудний комбінат» про визнання протиправних дій, скасування наказу та зобов`язання вчинити дії.
Позивачем заявлено дві позовні вимоги, а саме:
-визнати протиправними дії Акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат» в особі голови правління Сергія Новака щодо видачі наказу №17 від 06.01.2025 року «Про використання грошових коштів».
-визнати протиправним та скасувати наказ голови правління дії Акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат» Сергія Новака №17 від 06.01.2025 року «Про використання грошових коштів».
Перевіривши матеріали поданої заяви та додані до неї документи, суддя приходить до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Так, порядок звернення до суду за судовим захистом урегульованоЦПК України. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов, визначених зокрема ст.ст.175,177 ЦПК України.
Відповідно до ч.1ст.177 ЦПК Українипозивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
З матеріалів справи вбачається, що дана позовна заява подана представником позивача в електронному вигляді через систему "Електронний суд".
Відповідно до ч.7ст.43 ЦПК Україниу разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Разом з тим, в порушення вищевказаних норм, позивачем не додано до позовної заяви доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів, а саме: позовної заяви та доданих до неї документів, або направлення копій поданих до суду документів, сторонам по справі, через сервіс електронний суд.
Крім того, відповідно до ч.4ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п.1.2 ч.2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» судовий збір за подачу позову немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України"Продержавний бюджетУкраїни на2024рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2025 року у розмірі 3028,00 грн.
За ч. 3ст. 4 Закону України «Про судовий збір»при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
З врахуванням того, що позивачем заявлено вимогу не майнового характеру, подачею позову через підсистему Електронний Суд, судовий збір повинен становити 968,96 грн. (1211,2 грн.*0,8) за одну вимогу немайнового характеру.
Позивачем в порушення вказаної вимоги не долучено до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору у розмірі 1937 гривень 92 копійки, за пред`явлення двох позовних вимог немайнового характеру.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
На підставі ч. 2ст. 185 ЦПК Українив ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши матеріали заяви та наведені норми закону, суд вважає необхідним зазначену заяву залишити без руху, та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків, а саме: доплатити судовий збір та надати оригінал квитанції; надати докази надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів, а саме: позовної заяви та доданих до неї документів.
Керуючись ст.ст.175,177,185,259,260 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву позивача ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Гавриленко Юлія Юріївна до відповідача Акціонерного товариство «Криворізький залізорудний комбінат», третя особа: Первинна організація профспілки трудящих металургії і гірничодобувної промисловості України публічного Акціонерного товариство «Криворізький залізорудний комбінат» про визнання протиправних дій, скасування наказу та зобов`язання вчинити дії -залишити без руху, надавши позивачу строк протягом 10 днів з дня отримання цієї ухвали для виправлення недоліків, вказаних в ухвалі суду.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог даної ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Копію ухвали направити для відома та виконання позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р. В. Дехта
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2025 |
Оприлюднено | 14.02.2025 |
Номер документу | 125122920 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Дехта Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні