Справа № 309/228/25
Провадження № 2-н/309/19/25
У Х В А Л А
про скасування судового наказу
10 лютого 2025 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Кемінь В.Д., розглянувши заяву ОСОБА_1 , про скасування судового наказу, -
В С Т А Н О В И В:
27 січня 2025 року Хустським районним судом Закарпатської області видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_2 на користь АТ «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу в розмірі 2426,55 грн. та судовий збір у розмірі 302,80 грн.
07 лютого 2025 року на адресу суду надійшла заява від дружини боржника ОСОБА_1 про його скасування, де зазначила, що її чоловік, який є боржником у даній справі ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , та додала на підтвердження вказаної обставини копію свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 за актовим записом №170209440000500082002 від 25.03.2020 року.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що заява підлягає задоволенню, а судовий наказ скасуванню, з огляду на наступне.
Згідно ч.1 ст.160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.
Як вбачається з матеріалів справи, 27.01.2025 року Хустським районним судом Закарпатської області видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_2 на користь АТ «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу в розмірі 2426,55 грн. та судовий збір у розмірі 302,80 грн.
Відповідно до ч.3 ст.171 ЦПК України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Вивчивши та проаналізувавши матеріали справи суд вважає, що доводи, викладені в заяві про видачу судового наказу, потребують додаткового дослідження, з матеріалів та обставин даної справи вбачається, що між сторонами наявний спір про право, який підлягає розгляду в порядку позовного провадження, отже, судовий наказ про стягнення заборгованості підлягає скасуванню, що, в свою чергу, дасть можливість правонаступнику боржника більш повно реалізувати свої права як відповідача в позовному провадженні.
Як вбачається з долучених матеріалів до заяви про скасування судового наказу, боржник ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 25.03.2020 року, про що зроблено запис №170209440000500082002.
Згідно з пунктом 4 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені ч. 1 ст. 186 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 ЦПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Таким чином, враховуючи, що боржник ОСОБА_2 помер у 2020 році, був, очевидно, власником домоволодіння, за яким утворилась заборгованість, що за адресою: АДРЕСА_1 , за таких обставин судовий наказ не повинен був бути виданий.
Відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Вирішуючи подану ОСОБА_1 заяву про скасування судового наказу, суддя враховує, що у ній наведено посилання на обставини, які можуть свідчити про необґрунтованість вимог стягувача АТ «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз», а тому вбачає за необхідне скасувати судовий наказ, оскільки із заяви про його видачу вбачається, що наявний спір з приводу того, хто ж саме та котрою адресою домоволодіння утворив заборгованість за надані послуги з розподілу природного газу.
Крім того, суддя виходить з того, що наказне провадження є безспірним, тобто в його порядку задовольняються тільки ті вимоги заявника, котрі мають безспірний характер, заперечення боржника проти вимог стягувача означає наявність спору про право, а у даному випадку, боржник взагалі помер. При цьому, процесуальний закон не зобов`язує суд перевіряти наявні матеріали справи, а тому відповідна заява ОСОБА_1 , яка є безумовною підставою для скасування судового наказу.
Керуючись статтями 141, 170-171, 260-261, 272, 353 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Скасувати судовий наказ №309/228/25, виданий Хустським районним судом Закарпатської області від 27 січня 2025 року за заявою АТ «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу.
Роз`яснити заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Хустського
районного суду: Кемінь В.Д.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2025 |
Оприлюднено | 17.02.2025 |
Номер документу | 125132189 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Кемінь В. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні