Ухвала
від 13.02.2025 по справі 300/6618/24
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про закриття провадження у справі

"13" лютого 2025 р. справа № 300/6618/24

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Боброва Ю.О.,

за участю:

секретаря судового засідання Костюк О.С.,

позивача ОСОБА_1 ,

представниці третьої особи Буній Г.Я.,

розглянувши в судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду заяву позивача про відмову від позову в адміністративній справі за до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів Івано-Франківської області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Житлово-будівельний кооператив Дариниця-2 про визнання протиправним та скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Івано-Франківської області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Житлово-будівельний кооператив Дариниця-2 про визнання протиправним та скасування рішення від 29.07.2024 Д/п №28/2024.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.09.2024 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.

Відповідно до ухвали суду від 05.02.2025 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Житлово-будівельний кооператив Дариниця-2.

Ухвалами суду від 19.11.2024 та від 10.02.2025 задоволено клопотання позивача та представниці третьої особи про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

10.02.2024 на адресу суду від позивача надійшла заява, згідно якої він відмовляється від позову.

Відповідач в судове засідання, призначене на 10:00 год. 13.02.2025, не з`явився, хоча про дату, час та місце його проведення був повідомлений належно, у зв`язку з чим, суд розглянув справу за відсутності його представника

Позивач в судовому засіданні підтримав заяву про відмову від позову та пояснив, що він вільний у виборі способу захисту своїх прав, такі дії не суперечать закону і не порушують його або чиї-небуть права, свободи та інтереси.

Представниця третьої особи при вирішенні заяви про відмову від позову поклалася на розсуд суду.

Розглянувши подану заяву про відмову від позову, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 189 КАС України, позивач може відмовитися від позову на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Згідно частини 3 статті 189 КАС України про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 238 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.

Згідно частини 2 статті 239 КАС України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.

Частиною 5 статті 189 КАС України встановлено, що суд не приймає відмови від позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Враховуючи викладене, суд встановив, що заява позивача про відмову від позову не суперечить закону, не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, а відтак суд приймає відмову від адміністративного позову, наслідком чого є закриття провадження у справі.

Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність прийняття відмови від позову та закриття провадження у даній адміністративній справі.

На підставі наведеного, керуючись статтями 189, 238, 241-243, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Прийняти заяву позивача ОСОБА_1 про відмову від позову до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення від 29.07.2024 Д/п №28/2024.

Провадження в адміністративній справі №300/6618/24 ОСОБА_1 до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Івано-Франківської області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Житлово-будівельний кооператив Дариниця-2 про визнання протиправним та скасування рішення від 29.07.2024 Д/п №28/2024 закрити.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Учасники справи:

позивач ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ;

відповідач Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Івано-Франківської області, код в ЄДРПОУ 20546114, адреса: вул. Короля Данила, 16 Б, м. Івано-Франківськ, 76010;

третя особа Житлово-будівельний кооператив Дариниця-2, код в ЄДРПОУ 22885588, адреса: вул. Ахматової, буд. 18, м. Київ, 02055.

Суддя /підпис/ Бобров Ю.О.

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.02.2025
Оприлюднено17.02.2025
Номер документу125140126
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу забезпечення функціонування органів прокуратури, адвокатури, нотаріату та юстиції (крім категорій 107000000), зокрема у сфері адвокатури

Судовий реєстр по справі —300/6618/24

Рішення від 27.02.2025

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Бобров Ю.О.

Повістка від 27.02.2025

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Бобров Ю.О.

Ухвала від 13.02.2025

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Бобров Ю.О.

Ухвала від 10.02.2025

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Бобров Ю.О.

Ухвала від 05.02.2025

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Бобров Ю.О.

Ухвала від 19.11.2024

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Бобров Ю.О.

Ухвала від 04.09.2024

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Бобров Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні