Ухвала
від 14.02.2025 по справі 603/79/25
МОНАСТИРИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 603/79/25

Провадження №2/603/89/2025

У Х В А Л А

14 лютого 2025 року м. Монастириська

Суддя Монастириського районного суду Тернопільської області Галіян І.М., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Монастириської міської ради про визнання права власності на спадкове майно,

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Монастириської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, що залишилося після смерті її тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ознайомившись із матеріалами вищевказаної позовної заяви, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 слід залишити без руху, виходячи із таких міркувань.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Звернення до суду здійснюється, зокрема, шляхом пред`явлення позову, форма і зміст якого повинні відповідати вимогам статей 175, 177 ЦПК України.

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, серед іншого, повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Як вбачається зі змісту п. п. 2, 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна, у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.

Водночас відповіднодо ч.4ст.177ЦПК Українидо позовноїзаяви,серед іншого,додаються документи,що підтверджуютьсплату судовогозбору увстановлених порядкуі розмірі,або документи,що підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Встановлено, що ОСОБА_1 просить визнати за нею право власності на земельні ділянки загальною площею 1,70 га, розташовані на території Швейківської сільської ради (Швейківського старостинського округу).

Згідно з доданою до позову квитанцією про сплату судового збору позивачка сплатила судовий збір в розмірі 1211,20 грн. Однак, оскільки ОСОБА_1 не зазначила ціни позову та не надала доказів вартості майна, право власності на яке вона просить визнати, вказані вище обставини позбавляють суд можливості встановити правильність визначення розміру судового збору, що підлягає сплаті за подання цього позову.

Окрім того, суд звертає увагу на таке.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Водночас до позовної заяви долучено лише квитанцію з АТ «Укрпошта», яка, до того ж, не містить жодних відомостей про те, що саме було надіслано відповідачу. Відповідного опису вкладення цього відправлення суду не надано.

Зважаючи на наведене, вказана квитанція не може слугувати належним доказом виконання позивачкою вимог, передбачених ч. 1 ст. 177 ЦПК України, адже ОСОБА_1 слід було додати до позовної заяви копію цього позову та копії всіх документів, що додаються до неї, для відповідача.

Щодо додатків поданої до суду позовної заяви суд звертає увагу на таке.

Частина 4 ст. 95 ЦПК України визначає, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Так, зокрема, ч. 5 ст. 95 ЦПК України передбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Встановлено, що вищевказана позовна заява підписана особисто позивачкою ОСОБА_1 , а всі долучені до позову копії документів засвідчені підписом ОСОБА_3 . При цьому, на підтвердження повноважень останнього позивачка долучила не засвідчену належним чином фотокопію довіреності від 22.01.2025 року.

Інший додаток до позовної заяви ОСОБА_1 - фотокопія постанови приватного нотаріуса Чортківського районного нотаріального округу Пивоварчук О. Є. про відмову у вчиненні нотаріальних дій № 1/02-16 від 13.01.2025 року, взагалі не засвідчений.

Поряд з цим, суд звертає увагу на те, що відповідно до правил ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу (ч. 2 ст. 60 ЦПК України).

Однак справа про визнання права власності на спадкове майно не пов`язана ні зі спором, що виникає з трудових відносин, ні не є малозначною. А тому представником в цій справі може бути лише адвокат або законний представник.

Також, всупереч вимогам ст. 175 ЦПК України, в позовній заяві відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України), відсутні відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін (п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України).

Додатково суд вважає за необхідне зазначити, що в позовній заяві не вказано кадастровий номер земельної ділянки, на яку позивач просить визнати право власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене, позивачу слід надати докази, які підтверджують дійсну вартість вищевказаної земельної ділянки, та зазначити відповідну ціну позову; додати до позовної заяви її копію та копії всіх документів, що додаються до неї, для відповідача; надати засвідчені належним чином додатки до позовної заяви; доповнити позовну заяву підтвердженням позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; доповнити позовну заяву відомостями про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.

Зважаючи на характер та обсяг виявлених недоліків позовної заяви, строк на їх усунення доцільно визначити десять днів із дня отримання копії ухвали.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України,

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Монастириської міської ради про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.

У випадку невиконання зазначених в ухвалі вимог до встановленого терміну, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту підписання.

Суддя І. М. Галіян

СудМонастириський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення14.02.2025
Оприлюднено17.02.2025
Номер документу125149766
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —603/79/25

Ухвала від 26.03.2025

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Галіян І. М.

Ухвала від 05.03.2025

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Галіян І. М.

Ухвала від 14.02.2025

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Галіян І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні