Справа № 750/2163/25
Провадження № 1-кс/750/696/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2025 року м. Чернігів
Слідчий суддя Деснянського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Чернігові скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб СВ Управління СБУ в Чернігівській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, зобов`язання внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -
в с т а н о в и в:
13.02.2025 до суду надійшла скарга голови Громадської організації «НОН-СТОП УКРАЇНА» ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб СВ Управління СБУ в Чернігівській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, зобов`язання внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення від 03.02.2025.
Заявник у судове засідання не з`явився, у скарзі просив проводити розгляд справи без його участі.
Представник органу, бездіяльність якого оскаржується, у судове засідання не з`явився, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі; просив відмовити у задоволенні скарги.
За змістом ч. 3 ст. 306 КПК України відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
У скарзі ОСОБА_3 зазначено, що у ході діяльності Громадської організації «НОН-СТОП УКРАЇНА» встановлено факт розкрадання і привласнення грошових бюджетних коштів, в тому числі коштів, що надходять за міжнародними та державними програмами, при виконанні тендерних пропозицій по закупівлі дронів та продовольства для ЗС України, тобто вчинення державної зради. До вчинення цього кримінального правопорушення можуть бути причетні керівники Міністерства оборони України, які, використовуючи ряд підконтрольних, афілійованих фізичних та юридичних осіб, в тому числі ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння» (код ЄДРПОУ 08457704), ТОВ «НАШ ІМПОРТ» (код ЄДРПОУ 44591756), ТОВ «МІК» (код ЄДРПОУ 30105738), ТОВ «ЛЬВІВСЬКИЙ АРСЕНАЛ» (код ЄДРПОУ 40865094), спільно з іншими особами, створили організовану злочинну групу. Учасники цієї групи, у змові з представниками Державної податкової служби України, використовуючи підконтрольних юридичних осіб, що входять до складу конвертаційного центру, здійснюють ухилення від сплати податків, легалізацію грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, сприянні організації схем по ухиленню від мобілізації особам, які працюють на підконтрольних їм підприємствах. Окрім того, вказані особи задіяні у постачанні військової форми та інших товари для ЗС України та наданні послуг щодо ремонтних робіт систем ППО за завищеними цінами, чим підривають ефективність матеріально-технічного забезпечення ЗС України та ставлять під загрозу життя військовослужбовців. Заявник обґрунтовує свої твердження наявністю інформації в електронній системі публічних закупівель «Prozzoro». Аналізуючи наявність банківських рахунків вищезазначених юридичних осіб, заявник робить висновок про те, що керівництво й менеджмент відповідних банків перебуває в злочинній змові з юридичними особами, проводячи сумнівні та незаконні банківські операції, а посадові особи банків отримують незаконну вигоду від цих операцій. Наведену діяльність, на думку заявника, приховують працівники державних органів, контролюючих, правоохоронних органів, з метою отримання неправомірної вигоди.
03.02.2025 головою Громадської організації «НОН-СТОП УКРАЇНА» ОСОБА_3 на офіційнуелектронну поштуУправління СБУв Чернігівськійобласті подано заяву про вчинення кримінального правопорушення за наведених обставин.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Статтею 214 КПК України передбачено, що слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
За змістом ч. 5 ст. 214 КПК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться не будь-які відомості, викладені у заяві чи повідомленні, а лише ті, які містять короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведені потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела.
Зазначені вище положення закону дають підстави для висновку, що реєстрації в ЄРДР підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення та можуть об`єктивно свідчити про вчинення особою такого кримінального правопорушення. Якщо у заяві чи повідомленні таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, що повинні бути обов`язково внесені до ЄРДР. Це слугує гарантією для кожної особи від необґрунтованого обвинувачення та процесуального примусу.
Проаналізувавши заяву про вчинення кримінального правопорушення від 03.02.2025, слідчий суддя приходить до висновку, що в ній не зазначено обставини, які могли б об`єктивно свідчити про наявність ознак кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.111, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 336, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364, ч.1 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України, що зазначені у заяві про злочин. У заяві не наведено вагомих обставин, існування яких обґрунтовує необхідність початку досудового розслідування; відсутні конкретні обставини вчинення дій, які б містили ознаки об`єктивної сторони конкретного злочину. Зазначена в заяві про вчинення кримінального правопорушення інформація є суб`єктивним ставленням заявника до діяльності органів державної влади й окремих юридичних осіб, які виконують державне замовлення у сфері оборони й захисту держави, тому не може слугувати підставою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Зважаючи на викладене, в задоволенні скарги ОСОБА_3 слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 214, 303-307, 372 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
У задоволенні скарги голови Громадської організації «НОН-СТОП УКРАЇНА» ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб СВ Управління СБУ в Чернігівській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, зобов`язання внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відмовити.
Ухвала не може бути оскаржена.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2025 |
Оприлюднено | 17.02.2025 |
Номер документу | 125170620 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Крапивний Б. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні