Ленінський районний суд м.харкова
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстрація17.02.2025
Справа № 642/587/25
Провадження № 3/642/339/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2025 року м. Харків
Суддя Ленінського районного суду м. Харкова Гладка О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт № НОМЕР_2 від 13.07.2023 року, громадянки України, головного бухгалтера КНП «Міська дитяча клінічна лікарня №19» Харківської міської ради, адреса проживання: АДРЕСА_1 ,
-за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 112 від 27.01.2025 року 27.01.2025 року при перевірці КНП «Міська дитяча клінічна лікарня №19» Харківської міської ради (ЄДРПОУ 26150984), адреса: м. Харків, вул. Велика Панасівська, 19, було встановлено, що ОСОБА_1 , головний бухгалтер КНП «Міська дитяча клінічна лікарня №19» Харківської міської ради, вчинила правопорушення: порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: порушення п.185.1 ст. 185 та п.187.1 ст. 187 Податкового Кодексу України №2755 -VI від 02.12.10 року зі змінами та доповненнями, що призвело до заниження податкових зобов`язань на загальну суму 2132,00 грн, у т.ч. по періодах: за січень 2023 року у сумі 2132,00 грн; п. п. 269.1.1.2. п.269.1.1. ст. 269, ст. 271, п. п. 282.1.4. п. 282.1. ст. 282 Податкового Кодексу України №2755 -VI від 02.12.10 року зі змінами та доповненнями з урахуванням п. п. 69.14 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, зі змінами, з урахуванням Рішення 29 сесії Харківської міської ради 8 скликання від 19.08.2024 року №633/24, що призвело до заниження податку на землю на загальну суму 145499,89 грн, в т.ч. по періодах: за 2021 рік (червень-грудень) у сумі 39191,55 грн, за 2022 рік (січень-лютий) у сумі 11558,78 грн, за 2023 рік у сумі 77945,38 грн, за 2024 рік (січень-березень) у сумі 16804,18 грн, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст. 163-1КУпАП.
ОСОБА_1 до судового засідання не з`явилась, про день та час слухання справи повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила. З протоколу про адміністративне правопорушення № 112 від 27.01.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 була повідомлена, що розгляд адміністративної справи відбудеться у Ленінському районному суду м. Харкова, що підтверджується її підписом.
Відповідно дост. 268 КУпАПсправу може бути розглянуто за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за умови, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП ст. 163-1 КУпАПне відноситься до категорії правопорушень, по яким присутність в судовому засіданні особи, яка притягається до відповідальності, є обов`язковою.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно дост. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно з вимогамист. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована УкраїноюЗаконом № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КпАП Українидоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані, крім іншого, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
При цьому наведена норма не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з`ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (ст.. 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Таким чином, при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, першочерговим є встановлення судом дотримання строку накладення адміністративного стягнення, за умови закінчення якого суд або уповноважений орган взагалі позбавлені можливості досліджувати та вирішувати питання про наявність в діях особи ознак адміністративного проступку.
Строк накладення адміністративного стягнення у справах про адміністративні правопорушення - це певний період часу, протягом якого дія чи подія мають юридичне значення. Цей строк не поновлюється і не продовжується і є гарантією того, що будь-які дії щодо притягнення особи до відповідальності після його закінчення мають бути припинені.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП, не є триваючим.
Як вбачається з постанови №112 про адміністративне правопорушення дата, час і місце вчинення правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП ОСОБА_1 : червень грудень 2021 року, січень лютий 2022 року, 2023 рік, січень березень 2024 року.
Згідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження у справі не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Тобто, приписи ст. 247 КУпАП є імперативними, і чітко вказують, що суд повинен лише закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення і не вирішувати при цьому жодних інших питань.
Таким чином, на момент розгляду справи закінчились строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.
На підставі та керуючись ст. 38, п.7 ст. 247, ст. ст. 280, 283, 284, 285 КУпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП закрити у зв`язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Гладка
| Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
| Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
| Оприлюднено | 18.02.2025 |
| Номер документу | 125187488 |
| Судочинство | Адмінправопорушення |
| Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків |
Адмінправопорушення
Ленінський районний суд м.Харкова
Гладка О. В.