Справа № 127/41801/24
Провадження 2-с/127/33/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2025 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Сичук М.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу,
ВСТАНОВИВ:
10.02.2025 року ОСОБА_1 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області із заявою про скасування судового наказу, виданого 20.01.2025 року Вінницьким міським судом Вінницької області у справі № 127/41801/24, про стягнення з боржників ОСОБА_1 на користь МКП «Управляюча компанія «Замостя», 5 385 грн. 12 коп. заборгованості за оплату комунальних послуг за послуги з управління багатоквартирним будинком та 302 грн. 80 коп. сплаченого судового збору.
Дослідивши заяву про скасування судового наказу, вважаю, що вона підлягає поверненню заявнику без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 Цивільного процесуального України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно зч.4ст.170ЦПК України, заява підписується боржником або його представником.
Однак, з поданої заяви про скасування судового наказу вбачається, що вона подана до суду ОСОБА_1 шляхом надсилання її на електрону адресу суду без КЕП, тобто фактично вона є не підписаною належним чином.
Крім того, згідно з п. 1 ч. 5 ст. 170 ЦПК України до заяви про скасування судового наказу додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Закон України «Про судовий збір» визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст.7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
Згідно п. 4-2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви про скасування судового наказу сплачується судовий збір в розмірі 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб,
Тобто за подання до суду заяви про скасування судового наказу повинен бути сплачений судовий збір в розмірі 151,40 грн.
Отже, заявниками при зверненні до суду із заявою про скасування судового наказу не сплачено судовий збір згідно пп. 4-2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Частиною 6 ст. 170 ЦПК України передбачено, що у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
З огляду на зазначене, заява фактично вважається не підписаною заявником, який звертається із заявою, а також судовий збір не сплачено у розмірі передбаченому Законом України «Про судовий збір» за подачу заяви про скасування судового наказу, а тому у відповідності до положень ч. 6 ст. 170 ЦПК України є неналежно оформленою та такою, що підлягає поверненню заявнику без розгляду.
За таких обставин та з огляду на вимоги ч.6 ст. 170 ЦПК України суддя вважає, що вищезазначену заяву необхідно повернути заявникам без розгляду та роз`яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, які стали підставою для її повернення.
Керуючись ст.ст.170, 260 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу повернути заявникам без розгляду.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про скасування судового наказу, якщо перестануть існувати обставини, які стали підставою для її повернення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Вінницького апеляційного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали суду.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2025 |
Оприлюднено | 18.02.2025 |
Номер документу | 125190300 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Сичук М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні