ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2010 року < ЧАС >
м. Полтава
Справа № 2а-5552/10/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Головка А.Б.,
при секретарі – Вовченко Т.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області до Селянського фермерського господарства "Вікторія" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В:
05 листопада 2010 року Управління Пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Селянського фермерського господарства "Вікторія" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків у розмірі 63 грн. 39 коп.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог зазначав, що відповідачем у порушення вимог статтей 19, 20 та 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” не сплачено страхові внески в сумі 63 грн. 39 коп. за грудень 2007 року.
Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, надіслав суду заяву, в якій просив розглянути справу без участі представника управління.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча в справі наявні докази, що він належним чином повідомлений про час та місце розгляду даної справи, про причини неявки суду не повідомив, клопотань та заперечень не надав.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе провести розгляд справи за наявними в справі матеріалами.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Селянське фермерське господарство "Вікторія" є юридичною особою, та взяте на облік в Управлінні Пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області.
Відповідно до статті 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” платниками страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.
Згідно до положень статті 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 2 статті 20 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до зазначеного Закону нараховуються страхові внески.
Відповідно до частини 6 статті 19 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та пунктів 5.1.3, 5.1.4 розділу 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно розраховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2007 року у розмірі 63 грн. 39 коп.
В установлені частиною 6 статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” строки страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 63 грн. 39 коп. відповідачем не сплачено.
Абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” передбачено право органу Пенсійного фонду на звернення до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
З огляду на викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області до Селянського фермерського господарства "Вікторія" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків задовольнити.
Стягнути з Селянського фермерського господарства "Вікторія" (код ЄДРПОУ 24385944) на користь Управління Пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області борг по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 63 грн. 39 коп. (шістдесят три гривні 39 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 29 листопада 2010 року.
Суддя А.Б. Головко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2010 |
Оприлюднено | 03.02.2011 |
Номер документу | 12519071 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Головко А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні