Справа № 163/2822/24
Провадження № 2/163/99/25
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2025 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді Шеремети С.А.
з участю секретаря Голядинець О.В.,
розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головненської селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
У позовній заяві позивач просить ухвалити рішення про визначення їй додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 її батька ОСОБА_2 .
Вимоги позивач обґрунтувала тим, що за життя батько склав заповіт, яким усе своє майно заповів своїм дітям, в тому числі позивачу. Інші спадкоємці від прийняття спадщини відмовились. До складу спадкового майна увійшли житловий будинок та земельні ділянки. При зверненні до нотаріуса з метою оформлення спадщини з`ясувала, що пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини. Вважає, що цей строк пропустила з поважних причин, оскільки вважала, що спадщину прийняла своїми фактичними діями, вступивши у фактичне управління та володіння спадковим майном, володіючи її особистими та правовстановлюючими документами, а також будучи не обізнаною із діючим законодавством помилково вважала, що подати заяву про прийняття спадщини можливо лише після спливу шести місяців.
В судове засідання учасники справи не з`явились.
Позивач ОСОБА_1 в позовній заяві просила справу розглядати без її участі.
Від Головненської селищної ради електронною поштою надійшла заява про визнання позову та розгляд справи за відсутності представника ради.
Враховуючи вимоги ст.223 Цивільного процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності позивача та представника відповідача.
Дослідивши та оцінивши представлені у справі докази в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач ОСОБА_1 спадкодавцю ОСОБА_2 доводиться дочкою, що підтверджується копією її свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 та копією свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 .
За життя 24 лютого 2009 року ОСОБА_2 склав заповіт, посвідчений секретарем Нудиженської сільської ради і зареєстрований в реєстрі за №6, яким усе своє майно він заповів своїм дітям: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_1 , ОСОБА_6
Чинність цього заповіту підтверджена Інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) від 30 грудня 2024 року № 79607637.
ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_3 своїми заявами підтвердили, що спадщину після батька не прийняли та пропустили строк для прийняття спадщини, який поновлювати не будуть.
Довідкою Головненської селищної ради від 15 листопада 2024 року №500 стверджено, що на день смерті ОСОБА_2 проживав і був зареєстрований з ОСОБА_7 . Заповіт від імені ОСОБА_2 посвідчувався 24.02.2009 року Нудиженською сільською радою.
Із наданої Головненською селищною радою інформації вбачається, що ОСОБА_7 був зареєстрований із спадкодавцем ОСОБА_2 з 12.07.2023 року та в родинних відносинах із ним не перебував, а отже ОСОБА_7 не входить в коло спадкоємців після смерті ОСОБА_2 .
Інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 30 грудня 2024 року № 79607629 стверджено, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 спадкова справа не заводилась.
Згідно ст.1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. (ст.1268 ЦК України).
Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Частиною 3 ст.1272 визначено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Наведені у позові обґрунтування заявлених вимог відповідачем не заперечені та визнані, тому в силу ч.1 ст.82 ЦПК України вважаються доведеними та такими, що доказуванню не підлягають.
Враховуючи вказані положення матеріального та процесуального закону, зміст позовних вимог та їх обґрунтування, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 259, 264, 265 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 додатковий строк у 2 (два) місяці з моменту набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення протягом 30 днів з дня його проголошення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду.
Інформація про сторін:
позивач - ОСОБА_1 ; місце проживання - АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_4 ;
відповідач Головненська селищна рада; місце знаходження - вулиця Лесі Українки. 2. селище Головне Ковельського району Волинської області; ЄДРПОУ 04333187.
Головуючий : суддя С.А.Шеремета
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125196563 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Любомльський районний суд Волинської області
Шеремета С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні