Ухвала
від 17.02.2025 по справі 440/15886/21
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

17 лютого 2025 рокуСправа № 440/15886/21 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Турлакової Н.В

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпро клопотання позивача про залишення без розгляду позовної заяви Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці до Філії акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України "Лубенський насіннєобробний завод" про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ:

До Полтавського окружного адміністративного суду звернулося Управління Держпраці у Полтавській області з позовною заявою до філії акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України "Лубенський насіннєобробний завод" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення обладнання та виконання робіт.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23.12.2021 передано адміністративну справу №440/15886/21 за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.01.2022 відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Законом України від 13.12.2022 №2825-IX "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

Листом від 25.01.2023 року №03-19/5986/23 дана адміністративна справа скерована до Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних Закону №2825-IX, з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Згідно з абзацом четвертим п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2825-ІХ, інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.

На виконання вимог Закону № 3863-ІХ наказом ДСА України від 16.09.2024 № 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі Порядок № 399).

Пунктом 22 Порядку № 399 встановлено, що на підставі отриманих примірників протоколу та переліку судових справ відповідальною особою протягом семи робочих днів після завершення автоматизованого розподілу судових справ передаються судові справи до судів, визначених за результатами автоматизованого розподілу.

06.02.2025 року на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшли матеріали адміністративної справи №440/15886/21.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано на розгляд судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Турлаковій Н.В. 07.02.2025р.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.02.2025 прийнято справу №440/15886/21 до провадження та замінено позивача Управління Держпраці у Полтавській області (36014, м. Полтава, вул. Пушкіна, буд. 119, ЄДРПОУ 39777136) на його правонаступника - Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці (код ЄДРПОУ 44730367, місцезнаходження: 36014, Полтавська область, місто Полтава, вулиця Пушкіна, будинок 119).

Перевіривши матеріали справи, судом встановлено, що 21.10.2022 року від Управління Держпраці у Полтавській області надійшло клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.

В обгрунтування поданого клопотання позивач зазначає, що у зв`язку з отриманою інформацією від заступника начальника відділу нагляду в промисловості, АПК та СКС та на об`єктах підвищеної небезпеки порушення, які були виявлені під час самої перевірки та які стали підставою для звернення з позовом до суду - усунуті. Таким чином, оскільки виявлені порушення були усунені просить залишити позовну заяву без розгляду.

Вирішуючи питання про залишення позовної заяви без розгляду суд виходить з наступного.

Частиною 1 ст.49 КАС України передбачено, що крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.

Відповідно до п.5 ч. 1 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Враховуючи викладене, наявність заяви позивача про залишення вказаної позовної заяви без розгляду, вимоги п.5 ч.1 ст.240 КАС України, суд приходить до висновку про наявність підстав для залишення даної позовної заяви без розгляду.

Керуючись статтями 205, 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про залишення позовної заяви без розгляду, - задовольнити.

Позовну заяву Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці до Філії акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України "Лубенський насіннєобробний завод" про застосування заходів реагування, - залишити без розгляду.

Роз`яснити позивачу, що згідно частини 4 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) відповідно до ст.256 КАС України.

Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.293, ст.295 КАС України.

Суддя Н.В. Турлакова

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.02.2025
Оприлюднено19.02.2025
Номер документу125200915
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони праці

Судовий реєстр по справі —440/15886/21

Ухвала від 17.02.2025

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Турлакова Наталія Василівна

Ухвала від 17.02.2025

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Турлакова Наталія Василівна

Ухвала від 28.01.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Мазур А.С.

Ухвала від 23.12.2021

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Г.В. Костенко

Ухвала від 01.12.2021

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Г.В. Костенко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні