Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
17 лютого 2025 року № 520/31963/24
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Бадюкова Ю.В., розглянувши в приміщенні суду в м. Харкові в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за адміністративним позовом Приватної фірми "ПРОМЕНЕРГО" до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкової служби України, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Приватна фірма "ПРОМЕНЕРГО" (далі по тексту позивач, ПФ "ПРОМЕНЕРГО") звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області (далі по тексту відповідач-1, ), Державної податкової служби України (далі по тексту відповідач-2, ДПС України), в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11611945/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 13.05.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 13.05.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» код ЄДРПОУ 30357156, датою фактичного подання - 28.05.2024 р.;
- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11611946/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №10 від 13.05.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №10 від 13.05.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» код ЄДРПОУ 30357156, датою фактичного подання - 28.05.2024 р.;
- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11611943/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №18 від 24.05.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №18 від 24.05.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» код ЄДРПОУ 30357156, датою фактичного подання - 06.06.2024 р.;
- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11611944/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №19 від 28.05.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №19 від 28.05.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» код ЄДРПОУ 30357156, датою фактичного подання - 06.06.2024 р.;
- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11872779/30357156 від 07.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 07.08.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №4 від 07.08.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» код ЄДРПОУ 30357156, датою фактичного подання - 19.08.2024 р.;
- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11872778/30357156 від 07.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №27 від 30.07.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №27 від 30.07.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» код ЄДРПОУ 30357156, датою фактичного подання - 06.08.2024 р.;
- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11891934/30357156 від 10.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 11.06.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 11.06.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» код ЄДРПОУ 30357156, датою фактичного подання - 27.06.2024 р.;
- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11891935/30357156 від 10.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 08.07.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №16 від 08.07.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» код ЄДРПОУ 30357156, датою фактичного подання - 26.07.2024 р.;
- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11891936/30357156 від 10.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 21.08.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №16 від 21.08.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» код ЄДРПОУ 30357156, датою фактичного подання - 30.08.2024 р.;
- стягнути солідарно з Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393) та з Головного управління ДПС у Харківській області (код відокремленого підрозділу 43983495) судові витрати у розмірі сплаченого Позивачем судового збору - 27 252 грн. 00 коп. (двадцять сім тисяч двісті п`ятдесят дві гривні нуль копійок).
В обґрунтування позову зазначено, що відповідно до вимог п.201.10. ст.201 Податкового кодексу України ПРИВАТНА ФІРМА «ПРОМЕНЕРГО» було складено та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такі податкові накладні: - податкову накладну №9 від 13.05.2024р., - податкову накладну №10 від 13.05.2024р., - податкову накладну №18 від 24.05.2024р., - податкову накладну №19 від 28.05.2024р., - податкову накладну №27 від 30.07.2024р., - податкову накладну №4 від 07.08.2024р., - податкову накладну №9 від 11.06.2024р., - податкову накладну №16 від 08.07.2024р., - податкову накладну №16 від 21.08.2024р. Однак їх реєстрацію було зупинено.
Вказує, що в електронному кабінеті платника податків позивач отримав квитанції до податкових накладних, в яких містилась інформація про зупинення реєстрації податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України.
Оскільки підстави зупинення реєстрації даної податкової накладної позивач вважає незаконними, як і подальші рішення, прийняті Головним управлінням ДПС у ДПС у Харківській області є незаконним та необґрунтованим, у зв`язку з чим звернувся до суду з вказаним позовом.
Ухвалою суду від 26.11.2024 року відкрито спрощене провадження по справі, та запропоновано відповідачам надати відзив на позов, а позивачеві - відповідь на відзив.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачам, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Представник відповідачів, у встановлений судом строк, надав відзив на адміністративний позов, в якому представник позов не визнав, просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на доводи викладені у відзиві.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.229 КАС України.
Згідно положень ст. ст. 12, 257 КАС України даний спір віднесено до категорії справ, що підлягають розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, що відповідача повідомлено належним чином про наявність позову щодо оскарження його рішення.
Згідно ч. 5 ст. 262 КАСУ суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Суд, повно та всебічно дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, встановив наступні обставини.
ПФ «ПРОМЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ - 30357156) є зареєстрованим суб`єктом господарювання, що підтверджується відповідною випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Місцезнаходженням позивача є адреса: 62472, Україна, Харківська обл., Харківський р-н, м. Мерефа, вул. Олександра Довженка, 187-Г.
Позивач є платником ПДВ у відповідності до норм податкового законодавства
Так, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» 29.12.2023 року був укладений договір №2/57 із Державним підприємством «Харківський автомобільний завод» (м. Харків, вул. Цементна, 2, код ЄДРПОУ 07934846), далі Договір. Предмет Договору роботи з капітального ремонту двигунів В-46, В-84 та їх модифікацій з використанням своїх матеріалів та устаткування.
Специфікацією №1 виробів, щодо яких проводиться капітальний ремонт (додаток №1 до Договору) встановлено ціну за одиницю без ПДВ за капітальний ремонт двигунів В-46 та їх модифікацій та В-84 та їх модифікацій у розмірі 531 440,00 грн. (637 728,00 грн. з ПДВ).
Контроль за якістю виконаних робіт та їх приймання здійснюється 85 ГВП МОУ у порядку, передбаченому «Положенням про представництва державних замовників у сфері оборони на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2009 р. №1107(зі змінами) та згідно умов Договору (п. 2.4 Договору).
Відповідно до пункту 4.2 Договору №2/57 від 29.12.2023 року: «передача Виробів для виконання робіт Виконавцю та передача (повернення) Виробів після виконання робіт Замовнику проводиться за адресою: м. Мерефа, вул. Довженка Олександра, 187-Г, Харківська область». Тобто за місцезнаходженням ПФ «ПРОМЕРЕРГО», власними силами та засобами Замовника. Таким чином Виконавець не бере участі в транспортуванні Виробів.
Щодо господарської операції, відображеної у ПН №9 від 13.05.2024 р., суд зазначає наступне.
В рамках Договору №2/57 Замовником передано Виконавцю в ремонт двигун в зборі В-84 зав. №2Ш08АТ1298, що підтверджується актом приймання-передачі виробів в ремонт №5 від 01.03.2014 року.
ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було виконано передбачені Договором роботи із капітального ремонту двигуна В-84 зав. №2Ш08АТ1298, на виконання яких було оформлено Акт приймання виконаних робіт №7 від 13.05.2024 р. та Акт №7 приймання-передачі відремонтованих виробів від 13.05.2024 р.
Також у зв`язку із фактичним виконанням робіт, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за фактом першої події (виконання робіт) складено податкову накладну №9 від 13.05.2024 р. на суму, попередньо узгоджену у Специфікації виробів, щодо яких проводиться капітальний ремонт №1 (додаток №1 до Договору) 531 440,00 грн. без ПДВ (637 728,00 грн. з ПДВ).
Але її реєстрацію було зупинено (квитанція №9143567664).
Того ж дня, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було складено рахунок на оплату №188 від 13.05.2024 р. за капітальний ремонт двигуна В-84 зав. №2Ш08АТ1298, остаточний розрахунок за фактичними витратами, тобто на повну вартість його ремонту (оскільки Замовник не мав фінансової можливості сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору).
В подальшому, ДП «Харківський автомобільний завод» здійснило оплату виконаних ПФ «ПРОМЕНЕРГО» робіт на повну суму 637 728,00 грн. з ПДВ, що підтверджується платіжною інструкцією №2138 від 21.05.2024 р.
Тож, роботи щодо проведення ремонту двигуна В-84 зав. №2Ш08АТ1298 були проведені Виконавцем вчасно та у повному обсязі, в свою чергу Замовником вони були в повному обсязі оплачені. Сторони не мають претензій один до одного претензій, пов`язаних із виконанням умов Договору.
У квитанції про реєстрацію, яку в ЄРПН зареєстровано за №9143567664 вказано, що «ДOKУMEHT ЗБEPEЖEHO. PEЄCTPAЦIЯ ЗУПИHEHA. Biдпoвідно дo п.201.16 ст.201 Пoдaткового кoдeкcy Укpaiни, Пopядкy зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (дaлi Пopядoк),затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зi змінами),реєстрація податкової накладної від 13.05.2024 №9 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена.. ПH складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.8570%, "Pпоточ"=1763520.
Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.».
Враховуючи наведене у квитанції №9143567664, а також керуючись положеннями Порядку № 520, Позивачем було направлено Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.07.2024 р. В зазначеному повідомленні детально описано суть господарської операції, що відображена у податковій накладній №9 від 13.05.2024 р. та ПН №10 від 13.05.2024 р., оскільки ці ПН подавались на розблокування одним повідомленням.
Додатками до Повідомлення №1 від 24.07.2024 р. було надано такі документи:
1. Договір №2/57 від 29.12.2023 р. з додатками (копія);
2. Акт приймання-передачі виробів в ремонт №5 від 01.03.2014 року(копія);
3. Акт приймання виконаних робіт №7 від 13.05.2024 р. (копія);
4. Акт №7 приймання-передачі відремонтованих виробів від 13.05.2024 р. (копія);
5. Рахунок на оплату №188 від 13.05.2024 р. (копія);
6. Платіжна інструкція №2138 від 21.05.2024 р. (копія);
7. Акт приймання-передачі виробів в ремонт №6 від 02.04.2014 року(копія);
8. Акт приймання виконаних робіт №8 від 13.05.2024 р. (копія);
9. Акт №7 приймання-передачі відремонтованих виробів від 13.05.2024 р. (копія);
10. рахунок на оплату №189 від 13.05.2024 р. (копія);
11. Платіжна інструкція №2137 від 21.05.2024 р. (копія);
12. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,136(копія);
13. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,187г(копія);
14. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка, 187в(копія);
15. Договір оренди нерухомого майна що належить до державної власності (копія);
16. Договір оренди транспортних засобів від 17.05.2023 (копія).
17. Структура та чисельність ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.11.2023 (копія);
18. Штатний розпис ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.07.2023 (копія);
19. Реєстр основних засобів ПФ ПРОМЕНЕРГО (копія).
Надання цих документів на розгляд комісії підтверджується тим, що вони наявні у переліку додатків, які містить пояснення, текст якого прикріплено додатком до Повідомлення №1 від 24.07.2024 р. документ довільного формату №1 від 24.07.2024 р.
Також копії зазначених документів надаються додатками до цієї позовної заяви разом із Повідомленням №1 від 24.07.2024 р. та документами довільного формату до нього, які подані разом із цим повідомленням.
30.07.2024 року до ПФ «ПРОМЕНЕРГО» надійшло Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11513020/30357156 щодо податкової накладної №9 від 13.05.2024 р.
Зазначеним повідомленням вимагалось надання первинних документів щодо придбання товарів, транспортування продукції. Додаткова інформація відсутня.
Так, у додаткових поясненнях та документах до них, які були подані 05.08.2024 року Повідомлення №1, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» додатково, надано такі додаткові пояснення та документи до них:
Щодо документів, що підтверджують закупівлю (придбання) товарів для надання послуг з капітального ремонту двигунів В-46, В-84 та їх модифікацій, надано:
1. Видаткова накладна №1605-09 від 16 травня 2024 р. 2. ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р. 3. Рахунок на оплату №8819 від 04 січня 2024 р. 4. Платіжна інструкція №80 від 05.01.2024 р. 5. Акт виконаних робіт №25 від 17 травня 2024 р. 6. ТТН №Р1605-08 від 16 травня 2024 р. 7. ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р. 8. Рахунок-фактура №25 від 17 травня 2024 р. 9. Договір-заявка про надання транспортних послуг №21 від 16.05.2024 р. 10. Платіжна інструкція №3951 від 20 травня 2024 р. 11. Видаткова накладна №1405-06 від 14 травня 2024 р. 12. ТТН № Р1405-09 від 14 травня 2024 р. 13. Рахунок на оплату №2034 від 01 травня 2024 р. 14. Платіжна інструкція №3489 від 02 травня 2024 р. 15. Акт №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. 16. Рахунок-фактура №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. 17. Специфікація до акту наданих послуг №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. 18. Платіжна інструкція №3873 від 16 травня 2024 р. 19. Видаткова накладна №АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. 20. ТТН № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. 21. Видаткова накладна № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. 22. Видаткова накладна №А-00001047 від 03 травня 2024 р. 23. ТТН №19/3 від 03 травня 2024 р. 24. Специфікація №2 від 18.04.2024р.
Щодо транспортування продукції позивачем зазначено, що відповідно до пункту 4.2 Договору №2/57 від 29.12.2023 року (копія якого додавалась із Повідомленням №1 від 24.07.2024 року): «передача Виробів для виконання робіт Виконавцю та передача (повернення) Виробів після виконання робіт Замовнику проводиться за адресою: м. Мерефа, вул. Довженка Олександра, 187-Г, Харківська область». Тобто за місцезнаходженням ПФ «ПРОМЕРЕРГО», власними силами та засобами Замовника.
Саме даним фактом пояснюється відсутність товаросупровідних документів на вироби в ремонт і з ремонту, оскільки Виконавець не бере участі в транспортуванні Виробів.
Вказує, що надані пояснення та документи є достатніми та вичерпними для підтвердження реальності господарських операцій, що відображені у податкових накладних 9 і 10 від 13.05.2024 року.
Однак 09.08.2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Харківській області було прийнято Рішення №11611945/30357156 від 09.08.2024 року про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким Приватній фірмі «ПРОМЕНЕРГО» відмовлено у реєстрації податкової накладної №9 від 13.05.2024 р.
Щодо господарської операції, відображеної у ПН №10 від 13.05.2024 р., суд зазначає наступне.
В рамках зазначеного Договору Замовником передано Виконавцю в ремонт двигун в зборі В-84 зав. №Т02АТ5904, що підтверджується актом приймання-передачі виробів в ремонт №6 від 02.04.2014 року.
ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було виконано передбачені Договором роботи із капітального ремонту двигуна В-84 зав. № Т02АТ5904, на виконання яких було оформлено Акт приймання виконаних робіт №8 від 13.05.2024 р. та Акт №7 приймання-передачі відремонтованих виробів від 13.05.2024 р.
Також у зв`язку із фактичним виконанням робіт, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за фактом першої події (виконання робіт) складено податкову накладну №10 від 13.05.2024 р. на суму, попередньо узгоджену у Специфікації виробів, щодо яких проводиться капітальний ремонт №1 (додаток №1 до Договору) 531 440,00 грн. без ПДВ (637 728,00 грн. з ПДВ). Але її реєстрацію було зупинено (квитанція №9143545481).
Того ж дня, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було складено рахунок на оплату №189 від 13.05.2024 р. за капітальний ремонт двигуна В-84 зав. № Т02АТ5904, остаточний розрахунок за фактичними витратами, тобто на повну вартість його ремонту (оскільки Замовник не мав фінансової можливості сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору).
В подальшому, ДП «Харківський автомобільний завод» здійснило оплату виконаних ПФ «ПРОМЕНЕРГО» робіт на повну суму 637 728,00 грн. з ПДВ, що підтверджується платіжною інструкцією №2137 від 21.05.2024 р.
Тож, роботи щодо проведення ремонту двигуна В-84 зав. № Т02АТ5904 були проведені Виконавцем вчасно та у повному обсязі, в свою чергу Замовником вони були в повному обсязі оплачені. Сторони не мають претензій один до одного претензій, пов`язаних із виконанням умов Договору.
У квитанції про реєстрацію ПН №10 від 13.05.2024 року, яку в ЄРПН зареєстровано за №9143545481 вказано, що «ДOKУMEHT ЗБEPEЖEHO. PEЄCTPAЦIЯ ЗУПИHEHA. Biдпoвідно дo п.201.16 ст.201 Пoдaткового кoдeкcy Укpaiни, Пopядкy зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (дaлi Пopядoк),затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зi змінами),реєстрація податкової накладної від 13.05.2024 №10 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена.. ПH складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.8570%, "Pпоточ"=1763520. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Підстава для зупинення реєстрації пн. №10 від 13.05.2024 року є аналогічна, наведеній в квитанції про зупинення пн. №9 від 13.05.2024 року.
Враховуючи наведене у квитанції №9143545481, а також керуючись положеннями Порядку № 520, Позивачем було направлено Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.07.2024 р. (далі Повідомлення №1 від 24.07.2024 р.). В зазначеному повідомленні детально описано суть господарської операції, що відображена у податковій накладній №9 від 13.05.2024 р. та ПН №10 від 13.05.2024 р.
30.07.2024 року до ПФ «ПРОМЕНЕРГО» надійшло Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11513022/30357156 щодо податкової накладної №10 від 13.05.2024 року.
Зазначеним повідомленням вимагалось надання первинних документів щодо придбання товарів, транспортування продукції. Додаткова інформація відсутня.
У додаткових поясненнях та документах до них, які були подані 05.08.2024 року разом із Повідомленням №1, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» додатково, надано документи, які вимагались ГУ ДПС у Харківській області, детальний опис яких наведено у п.1.3. цього позову, тому, що додаткові пояснення щодо пн. №10 від 13.05.2024 року та №9 від 13.05.2024 року подавались одним повідомленням.
Однак 09.08.2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Харківській області було прийнято Рішення №11611946/30357156 від 09.08.2024 року про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким Приватній фірмі «ПРОМЕНЕРГО» відмовлено у реєстрації податкової накладної №10 від 13.05.2024 р.
Щодо господарської операції, відображеної у ПН №18 від 24.05.2024 р., суд зазначає наступне.
В рамках зазначеного Договору Замовником передано Виконавцю в ремонт двигуни В-46-6 зав. №Ф12АТ0956 та №У06АТ3344, що підтверджується актом приймання- передачі виробів в ремонт №8 від 18.04.2014 року та актом приймання-передачі виробів в ремонт №8 від 24.04.2014 року.
ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було виконано передбачені Договором роботи із капітального ремонту двигунів В-46-6 зав. №Ф12АТ0956 та №У06АТ3344, на виконання яких було оформлено Акт приймання виконаних робіт №9 від 24.05.2024 р. та Акт №8 приймання-передачі відремонтованих виробів від 24.05.2024 р.
Також у зв`язку із фактичним виконанням робіт, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за фактом першої події (виконання робіт) складено податкову накладну №18 від 24.05.2024 р. на суму 1 275 456, 00 грн.
Ціна капітального ремонту двигуна В-46-6, попередньо узгоджена у Специфікації виробів, щодо яких проводиться капітальний ремонт №1 (додаток №1 до Договору) 531 440,00 грн. без ПДВ (637 728,00 грн. з ПДВ) за один виріб, проте податкову накладну №18 від 24.05.2024 р. зареєстровано за фактом виконання робіт із капітального ремонту обох двигунів, тому на суму 1 275 456, 00 грн. (637 728,00 грн. з ПДВ*2). Але її реєстрацію було зупинено (квитанція №9152264851). 27.05.2024 року ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було складено: - рахунок на оплату №206 від 27.05.2024 р. за капітальний ремонт двигуна В-46-6 зав. №У06АТ3344 та - рахунок на оплату №205 від 27.05.2024 р. за капітальний ремонт двигуна В-46-6 зав. № Ф12АТ0956 за остаточний розрахунок за фактичними витратами, тобто на повну вартість його ремонту (оскільки Замовник не мав фінансової можливості сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору).
В подальшому, ДП «Харківський автомобільний завод» здійснило оплату виконаних ПФ «ПРОМЕНЕРГО» робіт на повну суму: - Оплата по рахунку №206, що підтверджується платіжною інструкцією №2370 від 31.05.2024 р. на суму 637 728,00 грн. з ПДВ; - Оплата по рахунку №205, що підтверджується платіжною інструкцією №2371 від 31.05.2024 р. на суму 637 728,00 грн. з ПДВ.
Тож, роботи щодо проведення ремонту двигунів В-46-6 зав. №Ф12АТ0956 та №У06АТ3344 були проведені Виконавцем вчасно та у повному обсязі, в свою чергу Замовником вони були в повному обсязі оплачені. Сторони не мають претензій один до одного претензій, пов`язаних із виконанням умов Договору.
У квитанції про реєстрацію, яку в ЄРПН зареєстровано за №9152264851 вказано, що «ДOKУMEHT ЗБEPEЖEHO. PEЄCTPAЦIЯ ЗУПИHEHA. Biдпoвідно дo п.201.16 ст.201 Пoдaткового кoдeкcy Укpaїни, Пopядкy зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (дaлi Пopядoк),затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зi змінами),реєстрація податкової накладної від 24.05.2024 №18 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена.. ПH складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.8736%, "Pпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Позивач, у позовній заяві вказує, що підстава для зупинення реєстрації пн. №18 від 24.05.2024 року є аналогічна, наведеній в квитанції про зупинення пн. №9 та пн. №10 від 13.05.2024 року.
Враховуючи наведене у квитанції №9152264851, а також керуючись положеннями Порядку № 520, Позивачем було направлено Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №2 від 24.07.2024 р. (далі Повідомлення №2 від 24.07.2024 р.). В зазначеному повідомленні детально описано суть господарської операції, що відображена у податковій накладній №18 від 24.05.2024 р.
Додатками до Повідомлення №2 від 24.07.2024 р. було надано такі документи: 1. Договір №2/57 від 29.12.2023 р. з додатками (копія); 2. Акт приймання-передачі виробів в ремонт №8 від 18.04.2014 року (копія); 3. Акт приймання-передачі виробів в ремонт №8 від 24.04.2014 року(копія); 4. Акт приймання виконаних робіт №9 від 24.05.2024 р. (копія); 5. Акт №8 приймання-передачі відремонтованих виробів від 24.05.2024 р. (копія); 6. Рахунок на оплату №206 від 27.05.2024 р. (копія); 7. Рахунок на оплату №205 від 27.05.2024 р. (копія); 8. Платіжна інструкція №2370 від 31.05.2024 р. (копія); 9. Платіжна інструкція №2371 від 31.05.2024 р. (копія); 10. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,136(копія); 11. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,187г(копія); 12. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка, 187в(копія); 13. Договір оренди нерухомого майна що належить до державної власності (копія); 14. Договір оренди транспортних засобів від 17.05.2023 (копія). 15. Структура та чисельність ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.11.2023 (копія); 16. Штатний розпис ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.07.2023 (копія); 17. Реєстр основних засобів ПФ ПРОМЕНЕРГО (копія).
Надання цих документів на розгляд комісії підтверджується тим, що вони наявні у переліку додатків, які містить пояснення, текст якого прикріплено додатком до Повідомлення №2 від 24.07.2024 р. документ довільного формату №1 від 24.07.2024р.
30.07.2024 року до ПФ «ПРОМЕНЕРГО» надійшло Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11513012/30357156 щодо податкової накладної №18 від 24.05.2024 р.
Зазначеним повідомленням вимагалось надання первинних документів щодо придбання товарів, транспортування продукції. Додаткова інформація відсутня.
Так, у додаткових поясненнях та документах до них, які були подані 05.08.2024 року Повідомлення №3, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» додатково, надано такі додаткові пояснення та документи до них:
Щодо документів, що підтверджують закупівлю (придбання) товарів для надання послуг з капітального ремонту двигунів В-46, В-84 та їх модифікацій надано:
1. Видаткова накладна №1605-09 від 16 травня 2024 р. 2. ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р. 3. Рахунок на оплату №8819 від 04 січня 2024 р. 4. Платіжна інструкція №80 від 05.01.2024 р. 5. Акт виконаних робіт №25 від 17 травня 2024 р. 6. ТТН №Р1605-08 від 16 травня 2024 р. 7. ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р. 8. Рахунок-фактура №25 від 17 травня 2024 р. 9. Договір-заявка про надання транспортних послуг №21 від 16.05.2024 р. 10. Платіжна інструкція №3951 від 20 травня 2024 р. 11. Видаткова накладна №1405-06 від 14 травня 2024 р. 12. ТТН № Р1405-09 від 14 травня 2024 р. 13. Рахунок на оплату №2034 від 01 травня 2024 р. 14. Платіжна інструкція №3489 від 02 травня 2024 р. 15. Акт №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. 16. Рахунок-фактура №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. 17. Специфікація до акту наданих послуг №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. 18. Платіжна інструкція №3873 від 16 травня 2024 р. 19. Видаткова накладна №АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. 20. ТТН № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. 21. Видаткова накладна № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. 22. Видаткова накладна №А-00001047 від 03 травня 2024 р. 23. ТТН №19/3 від 03 травня 2024 р. 24. Специфікація №2 від 18.04.2024р.
Також повідомлено, що у зв`язку із великими об`ємами закупівлі комплектуючих для виконання робіт, у зв`язку із великим об`ємом комплектуючих, які використовуються в ремонтах двигунів надати весь об`єм не вбачається за можливе.
Щодо транспортування продукції вказано наступне.
Відповідно до пункту 4.2 Договору №2/57 від 29.12.2023 року (копія якого додавалась із Повідомленням №1 від 24.07.2024 року): «передача Виробів для виконання робіт Виконавцю та передача (повернення) Виробів після виконання робіт Замовнику проводиться за адресою: м. Мерефа, вул. Довженка Олександра, 187-Г, Харківська область». Тобто за місцезнаходженням ПФ «ПРОМЕРЕРГО», власними силами та засобами Замовника.
Саме даним фактом пояснюється відсутність товаросупровідних документів на вироби в ремонт і з ремонту, оскільки Виконавець не бере участі в транспортуванні Виробів.
Позивач вказує, що надані пояснення та документи є достатніми та вичерпними для підтвердження реальності господарських операцій, що відображені у податковій накладній №18 від 24.05.2024 р. Первинні документи оформлені та складенні в повній відповідності до вимог чинного законодавства та не містять порушень.
Однак 09.08.2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Харківській області було прийнято Рішення №11611943/30357156 від 09.08.2024 року про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким Приватній фірмі «ПРОМЕНЕРГО» відмовлено у реєстрації податкової накладної №18 від 24.05.2024 р.
Щодо господарської операції, відображеної у ПН №19 від 28.05.2024 р., суд зазначає наступне.
В рамках зазначеного Договору Замовником передано Виконавцю в ремонт двигун в зборі В-84 зав. №У05АТ6399, що підтверджується актом приймання-передачі виробів в ремонт №7 від 16.04.2024 року.
ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було виконано передбачені Договором роботи із капітального ремонту двигуна В-84 зав. № У05АТ6399, на виконання яких було оформлено Акт приймання виконаних робіт №10 від 28.05.2024 р. та Акт №9 приймання-передачі відремонтованих виробів від 28.05.2024 р.
Також у зв`язку із фактичним виконанням робіт, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за фактом першої події (виконання робіт) складено податкову накладну №19 від 28.05.2024 р. на суму, попередньо узгоджену у Специфікації виробів, щодо яких проводиться капітальний ремонт №1 (додаток №1 до Договору) 531 440,00 грн. без ПДВ (637 728,00 грн. з ПДВ). Але її реєстрацію було зупинено (квитанція №9152265270).
Того ж дня, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було складено рахунок на оплату №207 від 28.05.2024 р. за капітальний ремонт двигуна В-84 зав. № У05АТ6399, остаточний розрахунок за фактичними витратами, тобто на повну вартість його ремонту (оскільки Замовник не мав фінансової можливості сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору).
В подальшому, ДП «Харківський автомобільний завод» здійснило оплату виконаних ПФ «ПРОМЕНЕРГО» робіт на повну суму 637 728,00 грн. з ПДВ, що підтверджується платіжною інструкцією №2372 від 31.05.2024 р.
Тож, роботи щодо проведення ремонту двигуна В-84 зав. № У05АТ6399 були проведені Виконавцем вчасно та у повному обсязі, в свою чергу Замовником вони були в повному обсязі оплачені. Сторони не мають претензій один до одного претензій, пов`язаних із виконанням умов Договору.
У квитанції про реєстрацію, яку в ЄРПН зареєстровано за №9152265270, вказано, що «ДOKУMEHT ЗБEPEЖEHO. PEЄCTPAЦIЯ ЗУПИHEHA. Biдпoвідно дo п.201.16 ст.201 Пoдaткового кoдeкcy Укpaiни, Пopядкy зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (дaлi Пopядoк),затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зi змінами),реєстрація податкової накладної від 28.05.2024 №19 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена.. ПH складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.8736%, "Pпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Позивач, у позовній заяві, вказує що підстава для зупинення реєстрації пн. 19 від 28.05.2024 р. є аналогічна, наведеній в квитанції про зупинення пн. №18 від 24.05.2024 року, пн. №9 та пн. №10 від 13.05.2024 року.
Враховуючи наведене у квитанції №9152265270, а також керуючись положеннями Порядку № 520, Позивачем було направлено Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №3 від 24.07.2024 р. (далі Повідомлення №3 від 24.07.2024 р.). В зазначеному повідомленні детально описано суть господарської операції, що відображена у податковій накладній №18 від 24.05.2024 р.
Додатками до Повідомлення №3 від 24.07.2024 р. було надано такі документи: 1. Договір №2/57 від 29.12.2023 р. з додатками (копія); 2. Акт приймання-передачі виробів в ремонт №7 від 16.04.2024 року(копія); 3. Акт приймання виконаних робіт №10 від 28.05.2024 р. (копія); 4. Акт №9 приймання-передачі відремонтованих виробів від 28.05.2024 р. (копія); 5. Рахунок на оплату №207 від 28.05.2024 р. (копія); 6. Платіжна інструкція №2372 від 31.05.2024 р. (копія); 7. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка, 136 (копія); 8. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,187г(копія); 9. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка, 187в(копія); 10. Договір оренди нерухомого майна що належить до державної власності (копія); 11. Договір оренди транспортних засобів від 17.05.2023 (копія). 12. Структура та чисельність ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.11.2023 (копія); 13. Штатний розпис ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.07.2023 (копія); 14. Реєстр основних засобів ПФ ПРОМЕНЕРГО (копія).
30.07.2024 року до ПФ «ПРОМЕНЕРГО» надійшло Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11513016/30357156 щодо податкової накладної №19 від 28.05.2024 р.
Зазначеним повідомленням вимагалось надання первинних документів щодо придбання товарів, транспортування продукції. Додаткова інформація відсутня.
У додаткових поясненнях та документах до них, які були подані 05.08.2024 року Повідомленням №3, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» додатково, надано первинні документи, що підтверджують закупівлю товарів та їх транспортування, а також надано пояснення щодо транспортування продукції, а саме, двигунів, ремонт яких здійснюється ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за договором №2/57 від 29.12.2023 року. Детальний опис документів, які надані із Повідомленням №3 від 05.08.2024 р. наведено у пункті 3.3. цього позову. Це пов`язано із тим, що одним Повідомленням №3 від 05.08.2024 року надавались додаткові пояснення і документи на додаткові запити №11513012/30357156 щодо податкової накладної №18 від 24.05.2024 р. та №11513016/30357156 щодо податкової накладної №19 від 28.05.2024 р.
Однак 09.08.2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Харківській області було прийнято Рішення №11611944/30357156 від 09.08.2024 року про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким Приватній фірмі «ПРОМЕНЕРГО» відмовлено у реєстрації податкової накладної №19 від 28.05.2024 р.
Щодо господарської операції, відображеної у ПН №4 від 07.08.2024 р., суд зазначає наступне.
В рамках виконання зазначеного Договору, 11.07.2024 року двигун в зборі В-46-4 зав. №Е07АТ1721 було передано Замовником Виконавцю про що підписано Акт №8 приймання-передачі виробів в ремонт від 11.07.2024 року.
В подальшому було виконано передбачені Договором роботи із капітального ремонту двигуна в зборі В-46-4 зав. №Е07АТ1721, на виконання яких було оформлено Акт №15 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 05.08.2024 року, Акт №14 приймання виконаних робіт від 07.08.2024 р.
Контроль за якістю виконаних робіт та їх приймання здійснюється 85 ГВП МОУ у порядку, передбаченому «Положенням про представництва державних замовників у сфері оборони на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2009 р. №1107(зі змінами) та згідно умов Договору (п. 2.4 Договору).
Щодо транспортування виробу. Відповідно до пункту 4.2 Договору №2/57 від 29.12.2023 року: «передача Виробів для виконання робіт Виконавцю та передача (повернення) Виробів після виконання робіт Замовнику проводиться за адресою: м. Мерефа, вул. Довженка Олександра, 187-Г, Харківська область». Тобто за місцезнаходженням ПФ «ПРОМЕРЕРГО», власними силами та засобами Замовника.
Таким чином Виконавець не бере участі в транспортуванні Виробів.
Далі, у зв`язку із фактичним виконанням робіт, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за фактом першої події (виконання робіт) складено податкову накладну №4 від 07.08.2024 р. на суму фактично виконаних робіт, яка була попередньо узгоджена у Протоколі погодження договірної ціни робіт з капітального ремонту Виробів за Договором та Специфікації виробів, щодо яких проводиться капітальний ремонт №1 (додаток №1 до Договору) 531 440,00 грн. без ПДВ (637 728,00 грн. з ПДВ). Але її реєстрацію було зупинено (квитанція №9240000294).
Того ж дня, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було складено рахунок на оплату №255 від 07.08.2024 р. за капітальний ремонт двигуна в зборі В-46-4 зав. №Е07АТ1721 на повну вартість його ремонту (оскільки замовник не мав фінансової можливості вчасно сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору).
В подальшому, ДП «Харківський автомобільний завод» здійснило оплату виконаних ПФ «ПРОМЕНЕРГО» робіт на повну суму 637 728,00 грн. з ПДВ, що підтверджується платіжною інструкцією №3731 від 14.08.2024 р.
Тож, роботи щодо проведення капітального ремонту двигуна В-46-4 зав. №Е07АТ1721 були проведені Виконавцем вчасно та у повному обсязі, в свою чергу Замовником вони були в повному обсязі оплачені. Сторони не мають один до одного претензій, пов`язаних із виконанням умов Договору.
Крім того, додатками до Повідомлення №1 від 19.09.2024 р. надано документи, що підтверджують закупівлю (придбання) товарів (комплектуючих, запчастин) для надання послуг з капітального ремонту двигунів В-46, В-84 та їх модифікацій.
У квитанції про реєстрацію, яку в ЄРПН зареєстровано за №9240000294 вказано, що «ДOKУMEHT ЗБEPEЖEHO. PEЄCTPAЦIЯ ЗУПИHEHA. Biдпoвідно дo п.201.16 ст.201 Пoдaткового кoдeкcy Укpaiни, Пopядкy зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (дaлi Пopядoк),затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зi змінами),реєстрація податкової накладної від 07.08.2024 №4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена.. ПH складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.7986%, "Pпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податків, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів, робіт, послуг, з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено у Реєстрі, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування у Реєстрі».
Враховуючи наведене у квитанції №9240000294, а також керуючись положеннями Порядку № 520, Позивачем було направлено Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №1 від 19.09.2024 р. (далі Повідомлення №1 від 19.09.2024 р.). В зазначеному повідомленні детально описано суть господарської операції, що відображена у податковій накладній №4 від 07.08.2024 р. Додатками до Повідомлення №1 від 19.09.2024 р. було надано такі документи: 1.Договір №2/57 від 29.12.2023 р. з додатками (копія); 2. Акт №8 приймання-передачі виробів в ремонт від 11.07.2024 року(копія); 3. Акт №15 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 05.08.2024 року(копія); 4. Акт №14 приймання виконаних робіт від 07.08.2024 р. (копія); 5. Рахунок на оплату №255 від 07.08.2024 р. (копія); 6. Платіжна інструкція №3731 від 14.08.2024 р. (копія); 7. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,136 (копія); 8. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,187г (копія); 9. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка, 187в (копія); 10. Договір оренди нерухомого майна що належить до державної власності (копія); 11. Договір оренди транспортних засобів від 17.05.2023 (копія). 12. Структура та чисельність ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.11.2023 (копія); 13. Штатний розпис ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.07.2023 (копія); 14. Реєстр основних засобів ПФ ПРОМЕНЕРГО (копія); 15. Видаткова накладна №1605-09 від 16 травня 2024 р. (копія); 16. ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р. (копія); 17. Рахунок на оплату №8819 від 04 січня 2024 р. (копія); 18. Платіжна інструкція №80 від 05.01.2024 р. (копія); 19. Акт виконаних робіт №25 від 17 травня 2024 р. (копія); 20. ТТН №Р1605-08 від 16 травня 2024 р. (копія); 21. ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р. (копія); 22. Рахунок-фактура №25 від 17 травня 2024 р. (копія); 23. Договір-заявка про надання транспортних послуг №21 від 16.05.2024 р. (копія); 24. Платіжна інструкція №3951 від 20 травня 2024 р. (копія); 25. Видаткова накладна №1405-06 від 14 травня 2024 р. (копія); 26. ТТН № Р1405-09 від 14 травня 2024 р. (копія); 27. Рахунок на оплату №2034 від 01 травня 2024 р. (копія); 28. Платіжна інструкція №3489 від 02 травня 2024 р. (копія); 29. Акт №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. (копія); 30. Рахунок-фактура №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. (копія); 31. Специфікація до акту наданих послуг №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. (копія); 32. Платіжна інструкція №3873 від 16 травня 2024 р. (копія); 33. Видаткова накладна №АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. (копія); 34. ТТН № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. (копія); 35. Видаткова накладна № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. (копія); 36. Видаткова накладна №А-00001047 від 03 травня 2024 р. (копія); 37. ТТН №19/3 від 03 травня 2024 р. (копія); 38. Специфікація №2 від 18.04.2024 р. (копія).
Надання цих документів на розгляд комісії підтверджується тим, що вони наявні у переліку додатків, які містить пояснення, текст якого прикріплено додатком до
Повідомлення №1 від 19.09.2024 р. документ довільного формату №1 від 19.09.2024 р.
Також копії зазначених документів надаються додатками до цієї позовної заяви разом із Повідомленням №1 від 19.09.2024 р. та документами довільного формату до нього, які подані разом із цим повідомленням.
25.09.2024 року до ПФ «ПРОМЕНЕРГО» надійшло Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11824375/30357156 щодо податкової накладної №4 від 07.08.2024 р.
Зазначеним повідомленням вимагалось надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Додаткова інформація відсутня.
Враховуючи даний запит, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було надано Повідомлення №1 від 30.09.2024 р., в якому наведені додаткові пояснення та документи до них, які вимагались, а саме: Звертаємо увагу, що при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 19.09.2024 було надано не тільки первинні документи, такі як видаткові накладні та ТТН, також було надано платіжні інструкції. 1. Так, файл «варто» містить окрім видаткової накладної №1605-09 від 16 травня 2024 р., ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р., рахунку на оплату №8819 від 04 січня 2024 р. ще і платіжну інструкцію №80 від 05.01.2024 р.. на суму 9 928 800,00 грн.
Проте на вимогу від 25.09.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 05.01.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «ВКП «ВАРТО» (аркуш 1 файл «виписки оплати»).
2. Файл «поліметал» містить окрім видаткової накладної №1405-06 від 14 травня 2024 р., ТТН № Р1405-09 від 14 травня 2024 р., рахунку на оплату №2034 від 01 травня 2024 р. містить ще і платіжну інструкцію №3489 від 02 травня 2024 р. на суму 830 509,40 грн.
Проте на вимогу від 25.09.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 02.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «ПОЛІМЕТАЛ УКРАЇНА» (аркуш 2,3 файл «виписки оплати»).
3. Файл «НП» містить окрім акту №НП-011589556 від 10 травня 2024 р., рахунку-фактури №НП-011589556 від 10 травня 2024 р., специфікації до акту наданих послуг №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. містить ще і платіжну інструкцію №3489 від 02 травня 2024 р. на суму 44 141, 34 грн.
Проте на вимогу від 25.09.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 16.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «НОВА ПОШТА» (аркуш 4 файл «виписки оплати»).
4. Файл «іляшенко» містить окрім акту виконаних робіт №25 від 17 травня 2024 р., ТТН №Р1605-08 від 16 травня 2024 р., ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р., рахунку-фактури №25 від 17 травня 2024 р., договору-заявки про надання транспортних послуг №21 від 16.05.2024 р. це і платіжну інструкцію №3951 від 20 травня 2024 р. на суму 25 000,00 грн.
Проте на вимогу від 25.09.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 20.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ФОП ОСОБА_1 (аркуш 5 файл «виписки оплати»).
5. Також при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування , реєстрацію яких зупинено №1 від 19.09.2024 було надано первинні документи та документи щодо транспортування продукції від ПрАт «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД «АЛЮМАШ», це видаткова накладна №А-00001047 від 03 травня 2024 р., ТТН №19/3 від 03 травня 2024 р., специфікація №2 від 18.04.2024 р..
Додатково надано також платіжні інструкції №5967 від 24.07.2024 року та №6582 від 21.08.2024 року (аркуш 1,2 файл «плат інстр алюмаш алюпро»), чим підтверджуються оплати ПФ «ПРОМЕНЕРГО» на ПрАт «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД «АЛЮМАШ» за поставку труби алюмінієвої.
6. Також при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування , реєстрацію яких зупинено №1 від 19.09.2024 було надано первинні документи та документи щодо транспортування продукції від ТОВ «АЛЮПРО ГРУП», це видаткова накладна №АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р., ТТН № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р.
Додатково надано також платіжні інструкції №4193 від 30.05.2024 року, №3771 від 14.05.2024 року та №3129 від 16.04.2024 року (аркуш 3-5 файл « 2 плат інстр алюмаш алюпро»), чим підтверджуються оплати ПФ «ПРОМЕНЕРГО» на ТОВ «АЛЮПРО ГРУП» за поставку профілю алюмінієвого.
При поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 19.09.2024 було надано рахунок на оплату №255 від 07.08.2024 р., платіжну інструкцію №3731 від 14.08.2024 р. на суму 637 728, 00 грн. (до податкової накладної №4 від 07.08.2024 року).
Окрім того, додатково надано витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 14.08.2024 рік (аркуш 8 файл «виписки оплати»), де відображено оплату Державного підприємства «Харківський автомобільний завод» по рахунку №255.
Надання всіх перелічених документів податковому органу підтверджується тим, що
вони наявні у переліку додатків, які містить пояснення, текст якого прикріплено додатком до Повідомлення №1 від 30.09.2024 р. документ довільного формату №1 від 30.09.2024 р.
Також копії зазначених документів надаються додатками до цієї позовної заяви разом із Повідомленням №1 від 30.09.2024 р. та документами довільного формату до нього, які подані разом із цим повідомленням.
Однак 07.10.2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Харківській області було прийнято Рішення №11872779/30357156 від 07.10.2024 року про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким Приватній фірмі «ПРОМЕНЕРГО» відмовлено у реєстрації податкової накладної №4 від 07.08.2024 р.
Щодо господарської операції, відображеної у ПН №27 від 30.07.2024 р., суд зазначає наступне.
В рамках виконання зазначеного Договору, 05.06.2024 року двигун в зборі В-46-4 зав. №У01АТ4216 було передано Замовником Виконавцю про що підписано Акт №5 приймання-передачі виробів в ремонт від 05.06.2024 року. 28.06.2024 року двигун в зборі В-46-4 зав. №У09АТ5104 було передано Замовником Виконавцю про що підписано Акт №6 приймання-передачі виробів в ремонт від 28.06.2024 року.
В подальшому було виконано передбачені Договором роботи із капітального ремонту двигуна в зборі В-46-4 зав. № У09АТ5104, на виконання яких було оформлено Акт №13 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 15.07.2024 року.
Також було завершено роботи з капітального ремонту двигуна в зборі В-46-4 зав. №У01АТ4216, про що оформлено Акт №14 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 30.07.2024 року. 30.07.2024 року сторонами оформлено Акт №13 приймання виконаних робіт від 30.07.2024 р. щодо виконання робіт по обом двигунам В-46-4 зав. №У01АТ4216, зав. №У09АТ5104.
Контроль за якістю виконаних робіт та їх приймання здійснюється 85 ГВП МОУ у порядку, передбаченому «Положенням про представництва державних замовників у сфері оборони на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2009 р. №1107(зі змінами) та згідно умов Договору (п. 2.4 Договору).
Щодо транспортування виробу. Відповідно до пункту 4.2 Договору №2/57 від 29.12.2023 року: «передача Виробів для виконання робіт Виконавцю та передача (повернення) Виробів після виконання робіт Замовнику проводиться за адресою: м. Мерефа, вул. Довженка Олександра, 187-Г, Харківська область». Тобто за місцезнаходженням ПФ «ПРОМЕРЕРГО», власними силами та засобами Замовника.
Таким чином Виконавець не бере участі в транспортуванні Виробів.
Далі у зв`язку із фактичним виконанням робіт, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за фактом першої події (виконання робіт) складено податкову накладну №27 від 30.07.2024 р. на суму фактично виконаних робіт 1 275 456,00 грн., яка була попередньо узгоджена у Протоколі погодження договірної ціни робіт з капітального ремонту Виробів за Договором та Специфікації виробів, щодо яких проводиться капітальний ремонт №1 (додаток №1 до Договору) 531 440,00 грн. без ПДВ (637 728,00 грн. з ПДВ) за один двигун (податкова накладна зареєстрована по факту виконання робіт по двом двигунам, тому сума 1 275 456,00 грн.). Але її реєстрацію було зупинено (квитанція №9222440172).
Того ж дня, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було складено рахунок на оплату №248 від 30.07.2024 р. за капітальний ремонт двигуна в зборі В-46-4 зав. №У01АТ4216 на повну вартість його ремонту (оскільки замовник не мав фінансової можливості вчасно сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору).
Також ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було складено рахунок на оплату №249 від 30.07.2024 р. за капітальний ремонт двигуна в зборі В-46-4 зав. №У09АТ5104 на повну вартість його ремонту (оскільки замовник не мав фінансової можливості вчасно сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору).
В подальшому, ДП «Харківський автомобільний завод» здійснило оплату виконаних робіт по рахунку №248 на повну суму 637 728,00 грн. з ПДВ, що підтверджується платіжною інструкцією №3612 від 31.07.2024 р. А також по рахунку №249 на повну суму 637 728,00 грн. з ПДВ, що підтверджується платіжною інструкцією №3613 від 31.07.2024 р.
Тож, роботи щодо проведення капітального ремонту двигунів В-46-4 зав. №У01АТ4216, зав. №У09АТ5104 були проведені Виконавцем вчасно та у повному обсязі, в свою чергу Замовником вони були в повному обсязі оплачені. Сторони не мають один до одного претензій, пов`язаних із виконанням умов Договору.
Крім того, додатками повідомлення №2 від 19.09.2024 року надано документи, що підтверджують закупівлю (придбання) товарів (комплектуючих, запчастин) для надання послуг з капітального ремонту двигунів В-46, В-84 та їх модифікацій.
У квитанції про реєстрацію, яку в ЄРПН зареєстровано за №9222440172 зазначено, що «ДOKУMEHT ЗБEPEЖEHO. PEЄCTPAЦIЯ ЗУПИHEHA. Biдпoвідно дo п.201.16 ст.201 Пoдaткового кoдeкcy Укpaiни, Пopядкy зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (дaлi Пopядoк),затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зi змінами), реєстрація податкової накладної від 30.07.2024 №27 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена.. ПH складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.7986%, "Pпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податків, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів, робіт, послуг, з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено у Реєстрі, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування у Реєстрі».
Наведене у цій квитанції аналогічне тому, що зазначене у квитанції щодо податкової накладної №4 від 07.08.2024 р.
Враховуючи наведене у квитанції №9222440172, а також керуючись положеннями Порядку № 520, Позивачем було направлено Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №2 від 19.09.2024 р. (далі Повідомлення №2 від 19.09.2024 р.). В зазначеному повідомленні детально описано суть господарської операції, що відображена у податковій накладній №27 від 30.07.2024 р. Додатками до Повідомлення №2 від 19.09.2024 р. було надано такі документи: 1. Договір №2/57 від 29.12.2023 р. з додатками (копія); 2. Акт №5 приймання-передачі виробів в ремонт від 05.06.2024 року(копія); 3. Акт №6 приймання-передачі виробів в ремонт від 28.06.2024 року(копія); 4. Акт №13 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 15.07.2024 року(копія); 5. Акт №14 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 30.07.2024 року(копія); 6. Акт №13 приймання виконаних робіт від 30.07.2024 р. (копія); 7. Рахунок на оплату №248 від 30.07.2024 р. (копія); 8. Рахунок на оплату №249 від 30.07.2024 р. (копія); 9. Платіжна інструкція №3612 від 31.07.2024 р. (копія); 10. Платіжна інструкція №3613 від 31.07.2024 р. (копія); 11. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,136 (копія); 12. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,187г (копія); 13. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка, 187в (копія); 14. Договір оренди нерухомого майна що належить до державної власності (копія); 15. Договір оренди транспортних засобів від 17.05.2023 (копія). 16. Структура та чисельність ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.11.2023 (копія); 17. Штатний розпис ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.07.2023 (копія); 18. Реєстр основних засобів ПФ ПРОМЕНЕРГО (копія); 19. Видаткова накладна №1605-09 від 16 травня 2024 р. (копія); 20. ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р. (копія); 21. Рахунок на оплату №8819 від 04 січня 2024 р. (копія); 22. Платіжна інструкція №80 від 05.01.2024 р. (копія); 23. Акт виконаних робіт №25 від 17 травня 2024 р. (копія); 24. ТТН №Р1605-08 від 16 травня 2024 р. (копія); 25. ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р. (копія); 26. Рахунок-фактура №25 від 17 травня 2024 р. (копія); 27. Договір-заявка про надання транспортних послуг №21 від 16.05.2024 р. (копія); 28. Платіжна інструкція №3951 від 20 травня 2024 р. (копія); 29. Видаткова накладна №1405-06 від 14 травня 2024 р. (копія); 30. ТТН № Р1405-09 від 14 травня 2024 р. (копія); 31. Рахунок на оплату №2034 від 01 травня 2024 р. (копія); 32. Платіжна інструкція №3489 від 02 травня 2024 р. (копія); 33. Акт №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. (копія); 34. Рахунок-фактура №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. (копія); 35. Специфікація до акту наданих послуг №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. (копія); 36. Платіжна інструкція №3873 від 16 травня 2024 р. (копія); 37. Видаткова накладна №АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. (копія); 38. ТТН № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. (копія); 39. Видаткова накладна № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. (копія); 40. Видаткова накладна №А-00001047 від 03 травня 2024 р. (копія); 41. ТТН №19/3 від 03 травня 2024 р. (копія); 42. Специфікація №2 від 18.04.2024 р. (копія).
Надання цих документів на розгляд комісії підтверджується тим, що вони наявні у переліку додатків, які містить пояснення, текст якого прикріплено додатком до Повідомлення №2 від 19.09.2024 р. документ довільного формату №1 від 19.09.2024р.
Також копії зазначених документів надаються додатками до цієї позовної заяви разом із Повідомленням №2 від 19.09.2024 р. та документами довільного формату до нього, які подані разом із цим повідомленням.
25.09.2024 року до ПФ «ПРОМЕНЕРГО» надійшло Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11824376/30357156 щодо податкової накладної №27 від 30.07.2024 р.
Зазначеним повідомленням вимагалось надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Додаткова інформація відсутня.
Враховуючи даний запит, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» Повідомленням №1 від 30.09.2024 року було надано додаткові пояснення та документи до них, які вимагались (цим повідомленням надано додаткові пояснення на документи по двом податковим накладним №4 від 07.08.2024 р. та №27 від 30.07.2024 р.).
Так, у Повідомленні №1 від 30.09.2024 року було наголошено, що при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №2 від 19.09.2024 було надано не тільки первинні документи, такі як видаткові накладні та ТТН, також було надано платіжні інструкції. 1. Так, файл «варто» містить окрім видаткової накладної №1605-09 від 16 травня 2024 р., ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р., рахунку на оплату №8819 від 04 січня 2024 р. ще і платіжну інструкцію №80 від 05.01.2024 р.. на суму 9 928 800,00 грн.
Проте на вимогу від 25.09.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 05.01.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «ВКП «ВАРТО» (аркуш 1 файл «виписки оплати»).
2. Файл «поліметал» містить окрім видаткової накладної №1405-06 від 14 травня 2024 р., ТТН № Р1405-09 від 14 травня 2024 р., рахунку на оплату №2034 від 01 травня 2024 р. містить ще і платіжну інструкцію №3489 від 02 травня 2024 р. на суму 830 509,40 грн.
Проте на вимогу від 25.09.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 02.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «ПОЛІМЕТАЛ УКРАЇНА» (аркуш 2,3 файл «виписки оплати»).
3. Файл «НП» містить окрім акту №НП-011589556 від 10 травня 2024 р., рахунку-фактури №НП-011589556 від 10 травня 2024 р., специфікації до акту наданих послуг №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. містить ще і платіжну інструкцію №3489 від 02 травня 2024 р. на суму 44 141, 34 грн.
Проте на вимогу від 25.09.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 16.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «НОВА ПОШТА» (аркуш 4 файл «виписки оплати»).
4. Файл «іляшенко» містить окрім акту виконаних робіт №25 від 17 травня 2024 р., ТТН №Р1605-08 від 16 травня 2024 р., ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р., рахунку-фактури №25 від 17 травня 2024 р., договору-заявки про надання транспортних послуг №21 від 16.05.2024 р. це і платіжну інструкцію №3951 від 20 травня 2024 р. на суму 25 000,00 грн.
Проте на вимогу від 25.09.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 20.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ФОП ОСОБА_1 (аркуш 5 файл «виписки оплати»).
5. При поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування , реєстрацію яких зупинено №2 від 19.09.2024 було надано первинні документи та документи щодо транспортування продукції від ПрАт «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД «АЛЮМАШ», це видаткова накладна №А-00001047 від 03 травня 2024 р., ТТН №19/3 від 03 травня 2024 р., специфікація №2 від 18.04.2024 р..
Додатково надано також платіжні інструкції №5967 від 24.07.2024 року та №6582 від 21.08.2024 року (аркуш 1,2 файл «плат інстр алюмаш алюпро»), чим підтверджуються оплати ПФ «ПРОМЕНЕРГО» на ПрАт «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД «АЛЮМАШ» за поставку труби алюмінієвої.
6. Також при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування , реєстрацію яких зупинено №2 від 19.09.2024 було надано первинні документи та документи щодо транспортування продукції від ТОВ «АЛЮПРО ГРУП», це видаткова накладна №АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р., ТТН № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р.
Додатково надано також платіжні інструкції №4193 від 30.05.2024 року, №3771 від 14.05.2024 року та №3129 від 16.04.2024 року (аркуш 3-5 файл « 2 плат інстр алюмаш алюпро»), чим підтверджуються оплати ПФ «ПРОМЕНЕРГО» на ТОВ «АЛЮПРО ГРУП» за поставку профілю алюмінієвого.
Окремо позивачем, у позовній заяві, наголошується оплатах, які було проведено від замовника по Договору №2/57 від 29.12.2023 року Державного підприємства «Харківський автомобільний завод» на виконавця ПФ «ПРОМЕНЕРГО».
Так, при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування , реєстрацію яких зупинено №2 від 19.09.2024 було надано рахунок на оплату №248 від 30.07.2024 р., рахунок на оплату №249 від 30.07.2024 р., платіжну інструкцію №3612 від 31.07.2024 р., платіжну інструкцію №3613 від 31.07.2024 р. на суму 637 728, 00 грн. (до податкової накладної №27 від 30.07.2024 року).
Окрім того, додатково надає витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 31.07.2024 рік (аркуш 6,7 файл «виписки оплати»), де відображено оплати Державного підприємства «Харківський автомобільний завод» по рахунках №248, №249.
Однак, 07.10.2024 року, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Харківській області було прийнято Рішення №11872778/30357156 від 07.10.2024 року про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким Приватній фірмі «ПРОМЕНЕРГО» відмовлено у реєстрації податкової накладної №27 від 30.07.2024 р.
Щодо господарської операції, відображеної у ПН №9 від 11.06.2024 р., суд зазначає наступне.
В рамках виконання Договору №2/57 від 29.12.2023 року, 28.05.2024 року двигун в зборі В-46-4 зав. №Ш04АТ1192 було передано Замовником Виконавцю про що підписано Акт №4 приймання-передачі виробів в ремонт від 28.05.2024 року. Також 21.05.2024 року двигун в зборі В-46-4 зав. №Т03АТ3265 було передано Замовником Виконавцю про що підписано Акт №3 приймання-передачі виробів в ремонт від 21.05.2024 року.
В подальшому було виконано передбачені Договором роботи із капітального ремонту двигунів в зборі В-46-4 зав. № Ш04АТ1192, зав. №Т03АТ3265 у зв`язку із виконанням яких було оформлено Акт №10 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 07.06.2024 року, Акт №11 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 11.06.2024 року, Акт №11 приймання виконаних робіт від 11.06.2024 р.
Далі, у зв`язку із фактичним виконанням робіт, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за фактом першої події (виконання робіт) складено податкову накладну №9 від 11.06.2024 р. на суму фактично виконаних робіт, яка була попередньо узгоджена у Протоколі погодження договірної ціни робіт з капітального ремонту Виробів за Договором та Специфікації виробів, щодо яких проводиться капітальний ремонт №1 (додаток №1 до Договору) 531 440,00 грн. без ПДВ (637 728,00 грн. з ПДВ) за ремонт одного двигуна. Але її реєстрацію було зупинено (квитанція №9176508569).
Того ж дня, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було складено: - рахунок на оплату №217 від 11.06.2024 р. за капітальний ремонт двигуна в зборі В-46-6 зав. №Ш04АТ1192 на повну вартість його ремонту (оскільки замовник не мав фінансової можливості вчасно сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору); - рахунок на оплату №218 від 11.06.2024 р. за капітальний ремонт двигуна в зборі В-46-6 зав. №Т03АТ3265 на повну вартість його ремонту (оскільки замовник не мав фінансової можливості вчасно сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору)
В подальшому, ДП «Харківський автомобільний завод» здійснило оплату виконаних ПФ «ПРОМЕНЕРГО» робіт на повну суму 637 728,00 грн. з ПДВ за кожний двигун, що підтверджується: - платіжною інструкцією №2668 від 14.06.2024 р.; - платіжною інструкцією №2667 від 14.06.2024 р..
Тож, роботи щодо проведення капітального ремонту двигунів В-46-6 зав. №Ш04АТ1192, В-46-6 зав. №Т03АТ3265 були проведені Виконавцем вчасно та у повному обсязі, в свою чергу Замовником вони були в повному обсязі оплачені.
Сторони не мають один до одного претензій, пов`язаних із виконанням умов Договору.
Крім того, додатками до Повідомлення №1 від 24.09.2024 р. надано документи, що підтверджують закупівлю (придбання) товарів (комплектуючих, запчастин) для надання послуг з капітального ремонту двигунів В-46, В-84 та їх модифікацій.
У квитанції про реєстрацію, яку в ЄРПН зареєстровано за №9176508569 вказано, що «ДOKУMEHT ЗБEPEЖEHO. PEЄCTPAЦIЯ ЗУПИHEHA. Biдпoвідно дo п.201.16 ст.201 Пoдaткового кoдeкcy Укpaiни, Пopядкy зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (дaлi Пopядoк),затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зi змінами),реєстрація податкової накладної від 11.06.2024 №9 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена.. ПH складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.8647%, "Pпоточ"=1771585.
Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податків, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів, робіт, послуг, з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено у Реєстрі, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування у Реєстрі».
Наведене у цій квитанції аналогічне тому, що зазначене у квитанції щодо податкової накладної №4 від 07.08.2024 р. та податкової накладної №27 від 30.07.2024 року.
Враховуючи наведене у квитанції №9176508569, а також керуючись положеннями Порядку № 520, Позивачем було направлено Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 р. (далі Повідомлення №1 від 24.09.2024 р.). В зазначеному повідомленні детально описано суть господарської операції, що відображена у податковій накладній №9 від 11.06.2024 р. (а також податковій накладній №16 від 08.07.2024 р. та податковій накладній №16 від 21.08.2024 р., тому що пояснення і документи щодо цих трьох накладних надавались в одному Повідомленні №1 від 24.09.2024 р.).
Додатками до Повідомлення №1 від 24.09.2024 р. було надано такі документи: 1. Договір №2/57 від 29.12.2023 р. з додатками (копія); 2. Акт №4 приймання-передачі виробів в ремонт від 28.05.2024 року(копія щодо пн. №9 від 11.06.2024 р.); 3. Акт №3 приймання-передачі виробів в ремонт від 21.05.2024 року(копія щодо пн. №9 від 11.06.2024 р.); 4. Акт №10 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 07.06.2024 року(копія щодо пн. №9 від 11.06.2024 р.); 5. Акт №11 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 11.06.2024 року (копія щодо пн. №9 від 11.06.2024 р.); 6. Акт №11 приймання виконаних робіт від 11.06.2024 р. (копія щодо пн. №9 від 11.06.2024 р.); 7. Рахунок на оплату №217 від 11.06.2024 р. (копія щодо пн. №9 від 11.06.2024 р.); 8. Рахунок на оплату №218 від 11.06.2024 р. (копія щодо пн. №9 від 11.06.2024 р.); 9. Платіжна інструкція №2668 від 14.06.2024 р. (копія щодо пн. №9 від 11.06.2024 р.); 10. Платіжна інструкція №2667 від 14.06.2024 р. (копія щодо пн. №9 від 11.06.2024 р.); 11. Акт №10 приймання-передачі виробів в ремонт від 30.05.2024 року(копія щодо пн.. №16 від 08.07.2024 р.); 12. Акт №9 приймання-передачі виробів в ремонт від 21.05.2024 року(копія щодо пн.. №16 від 08.07.2024 р.); 13. Акт №12 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 25.06.2024 року(копія щодо пн.. №16 від 08.07.2024 р.); 14. Акт №12 приймання виконаних робіт від 08.07.2024 р. (копія щодо пн.. №16 від 08.07.2024 р.); 15. Рахунок на оплату №237 від 08.07.2024 р. (копія щодо пн.. №16 від 08.07.2024 р.); 16. Рахунок на оплату №238 від 08.07.2024 р. (копія щодо пн.. №16 від 08.07.2024 р.); 17. Платіжна інструкція №3174 від 11.07.2024 р. (копія щодо пн.. №16 від 08.07.2024 р.); 18. Платіжна інструкція №3175 від 11.07.2024 р. (копія щодо пн.. №16 від 08.07.2024 р.); 19. Акт №7 приймання-передачі виробів в ремонт від 04.07.2024 року (копія щодо пн. №16 від 21.08.2024 р.); 20. Акт №16 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 21.08.2024 року (копія щодо пн. №16 від 21.08.2024 р.); 21. Акт №15 приймання виконаних робіт від 21.08.2024 р. (копія щодо пн. №16 від 21.08.2024 р.); 22. Рахунок на оплату №263 від 21.08.2024 р. (копія щодо пн. №16 від 21.08.2024 р.); 23. Платіжна інструкція №4003 від 26.08.2024 р. (копія щодо пн. №16 від 21.08.2024 р.); 24. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,136 (копія); 25. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка,187г (копія); 26. Договір оренди нерухомого майна за адресою: м. Мерефа, вул. О. Довженка, 187в (копія); 27. Договір оренди нерухомого майна що належить до державної власності (копія); 28. Договір оренди транспортних засобів від 17.05.2023 (копія). 29. Структура та чисельність ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.11.2023 (копія); 30. Штатний розпис ПФ ПРОМЕНЕРГО від 01.07.2023 (копія); 31. Реєстр основних засобів ПФ ПРОМЕНЕРГО (копія); 32. Видаткова накладна №1605-09 від 16 травня 2024 р. (копія); 33. ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р. (копія); 34. Рахунок на оплату №8819 від 04 січня 2024 р. (копія); 35. Платіжна інструкція №80 від 05.01.2024 р. (копія); 36. Акт виконаних робіт №25 від 17 травня 2024 р. (копія); 37. ТТН №Р1605-08 від 16 травня 2024 р. (копія); 38. ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р. (копія); 39. Рахунок-фактура №25 від 17 травня 2024 р. (копія); 40. Договір-заявка про надання транспортних послуг №21 від 16.05.2024 р. (копія); 41. Платіжна інструкція №3951 від 20 травня 2024 р. (копія); 42. Видаткова накладна №1405-06 від 14 травня 2024 р. (копія); 43. ТТН № Р1405-09 від 14 травня 2024 р. (копія); 44. Рахунок на оплату №2034 від 01 травня 2024 р. (копія); 45. Платіжна інструкція №3489 від 02 травня 2024 р. (копія); 46. Акт №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. (копія); 47. Рахунок-фактура №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. (копія); 48. Специфікація до акту наданих послуг №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. (копія); 49. Платіжна інструкція №3873 від 16 травня 2024 р. (копія); 50. Видаткова накладна №АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. (копія); 51. ТТН № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. (копія); 52. Видаткова накладна № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р. (копія); 53. Видаткова накладна №А-00001047 від 03 травня 2024 р. (копія); 54. ТТН №19/3 від 03 травня 2024 р. (копія); 55. Специфікація №2 від 18.04.2024 р. (копія).
Надання цих документів на розгляд комісії підтверджується тим, що вони наявні у переліку додатків, які містить пояснення, текст якого прикріплено додатком до Повідомлення №1 від 24.09.2024 р. документ довільного формату №1 від 24.09.2024р.
Також копії зазначених документів надаються додатками до цієї позовної заяви разом із Повідомленням №1 від 24.09.2024 р. та документами довільного формату до нього, які подані разом із цим повідомленням.
01.10.2024 року до ПРИВАТНОЇ ФІРМИ «ПРОМЕНЕРГО» надійшло Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11847713/30357156 щодо податкової накладної №9 від 11.06.2024 р..
В зазначеному Повідомленні вимагалось надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Просимо звернути увагу, що жодних уточнень, які саме розрахункові документи потрібні або іншої додаткової інформації не зазначено у Повідомленні від 01.10.2024 року.
Позивач, у позовній заяві, вказує що при поданні Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано не тільки первинні документи, такі як видаткові накладні та ТТН, також було надано платіжні інструкції що є розрахунковим документом. 1. Так, файл «варто» містить окрім видаткової накладної №1605-09 від 16 травня 2024 р., ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р., рахунку на оплату №8819 від 04 січня 2024 р. ще і платіжну інструкцію №80 від 05.01.2024 р.. на суму 9 928 800,00 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 05.01.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «ВКП «ВАРТО» (аркуш 4 файл «банківські виписки»).
2. Файл «поліметал» містить окрім видаткової накладної №1405-06 від 14 травня 2024 р., ТТН № Р1405-09 від 14 травня 2024 р., рахунку на оплату №2034 від 01 травня 2024 р. містить ще і платіжну інструкцію №3489 від 02 травня 2024 р. на суму 830 509,40 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 02.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «ПОЛІМЕТАЛ УКРАЇНА» (аркуш 6,7 файл «банківські виписки»).
3. Файл «НП» містить окрім акту №НП-011589556 від 10 травня 2024 р., рахунку-фактури №НП-011589556 від 10 травня 2024 р., специфікації до акту наданих послуг №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. містить ще і платіжну інструкцію №3489 від 02 травня 2024 р. на суму 44 141, 34 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 16.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «НОВА ПОШТА» (аркуш 8 файл «банківські виписки»).
4. Файл «іляшенко» містить окрім акту виконаних робіт №25 від 17 травня 2024 р., ТТН №Р1605-08 від 16 травня 2024 р., ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р., рахунку-фактури №25 від 17 травня 2024 р., договору-заявки про надання транспортних послуг №21 від 16.05.2024 р. це і платіжну інструкцію №3951 від 20 травня 2024 р. на суму 25 000,00 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 20.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ФОП ОСОБА_1 (аркуш 5 файл «банківські виписки»).
5. Також при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано первинні документи та документи щодо транспортування продукції від ПрАт «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД «АЛЮМАШ», це видаткова накладна №А-00001047 від 03 травня 2024 р., ТТН №19/3 від 03 травня 2024 р., специфікація №2 від 18.04.2024 р..
На повідомлення про надання додаткових документів також надано платіжні інструкції №5967 від 24.07.2024 року та №6582 від 21.08.2024 року (аркуш 1,2 файл «плат інстр алюмаш алюпро»), чим підтверджуються оплати ПФ «ПРОМЕНЕРГО» на ПрАт «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД «АЛЮМАШ» за поставку труби алюмінієвої.
6. Також при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування , реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано первинні документи та документи щодо транспортування продукції від ТОВ «АЛЮПРО ГРУП», це видаткова накладна №АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р., ТТН № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р.
На повідомлення про надання додаткових документів також надано платіжні інструкції №4193 від 30.05.2024 року, №3771 від 14.05.2024 року та №3129 від 16.04.2024 року (аркуш 3-5 файл «плат інстр алюмаш алюпро»), чим підтверджуються оплати ПФ «ПРОМЕНЕРГО» на ТОВ «АЛЮПРО ГРУП» за поставку профілю алюмінієвого.
Так, при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано:
До податкової накладної №9 від 11.06. 2024 року: - рахунок на оплату №217 від 11.06.2024 р. (на оплату капітального ремонту двигуна В-46-6 зав. №Ш04АТ1192), - рахунок на оплату №218 від 11.06.2024 р. (на оплату капітального ремонту двигуна В-46-6 зав. №Т03АТ3265), - платіжну інструкцію №2668 від 14.06.2024 р. - оплата рахунку №217, - платіжну інструкцію №2667 від 14.06.2024 р. - оплата рахунку №218.
Окрім того, на повідомлення про надання додаткових документів також надано витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 14.06.2024 рік (аркуш 1 файл «банківські виписки»), де відображено оплати Державного підприємства «Харківський автомобільний завод» по рахунках №217, №218.
Однак незважаючи на надання вичерпного пакету документів, які були додатково запитані, комісією прийнято рішення №11891934/30357156 від 10.10.2024 року про відмову у реєстрації податкової накладної №9 від 11.06.2024 р.
Щодо господарської операції, відображеної у ПН №16 від 08.07.2024 р., суд зазначає наступне.
В рамках виконання Договору №2/57 від 29.12.2023 року, 30.05.2024 року двигун в зборі В-84 зав. №Т01АТ0978 було передано Замовником Виконавцю про що підписано Акт №10 приймання-передачі виробів в ремонт від 30.05.2024 року.
Також 21.05.2024 року двигун в зборі В-84 зав. №Т03АТ3741 було передано Замовником Виконавцю про що підписано Акт №9 приймання-передачі виробів в ремонт від 21.05.2024 року.
В подальшому було виконано передбачені Договором роботи із капітального ремонту двигуна в зборі В-84 зав. № Т01АТ0978 та двигуна в зборі В-84 зав. № Т03АТ3741, на підтвердження яких було оформлено Акт №12 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 25.06.2024 року, Акт №12 приймання виконаних робіт від 08.07.2024 р.
Далі у зв`язку із фактичним виконанням робіт, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за фактом першої події (виконання робіт) складено податкову накладну №16 від 08.07.2024 р. на суму фактично виконаних робіт, яка була попередньо узгоджена у Протоколі погодження договірної ціни робіт з капітального ремонту Виробів за Договором та Специфікації виробів, щодо яких проводиться капітальний ремонт №1 (додаток №1 до Договору) 531 440,00 грн. без ПДВ (637 728,00 грн. з ПДВ) за ремонт одного двигуна. Але її реєстрацію було зупинено (квитанція №9209191572).
Того ж дня, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було складено: - рахунок на оплату №237 від 08.07.2024 р. за капітальний ремонт двигуна в зборі В-84 зав. №Т03АТ3741 на повну вартість його ремонту (оскільки замовник не мав фінансової можливості вчасно сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору); - рахунок на оплату №238 від 08.07.2024 р. за капітальний ремонт двигуна в зборі В-84 зав. №Т01АТ0978 на повну вартість його ремонту (оскільки замовник не мав фінансової можливості вчасно сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору).
В подальшому, ДП «Харківський автомобільний завод» здійснило оплату виконаних ПФ «ПРОМЕНЕРГО» робіт на повну суму 637 728,00 грн. з ПДВ за один двигун, що підтверджується: - платіжною інструкцією №3174 від 11.07.2024 р.; - платіжною інструкцією №3175 від 11.07.2024 р.
Тож, роботи щодо проведення капітального ремонту двигуна В-84 зав. №Т03АТ3741 та двигуна В-84 зав. №Т01АТ0978 були проведені Виконавцем вчасно та у повному обсязі, в свою чергу Замовником вони були в повному обсязі оплачені. Сторони не мають один до одного претензій, пов`язаних із виконанням умов Договору.
Крім того, додатками до Повідомлення №1 від 24.09.2024 р. надано документи, що підтверджують закупівлю (придбання) товарів (комплектуючих, запчастин) для надання послуг з капітального ремонту двигунів В-46, В-84 та їх модифікацій.
У квитанції про реєстрацію, яку в ЄРПН зареєстровано за №9209191572 вказано, що «ДOKУMEHT ЗБEPEЖEHO. PEЄCTPAЦIЯ ЗУПИHEHA. Biдпoвідно дo п.201.16 ст.201 Пoдaткового кoдeкcy Укpaiни, Пopядкy зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (дaлi Пopядoк),затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зi змінами),реєстрація податкової накладної від 08.07.2024 №16 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена.. ПH складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.8660%, "Pпоточ"=3271347.9.
Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податків, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів, робіт, послуг, з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено у Реєстрі, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування у Реєстрі».
Наведене у цій квитанції аналогічне тому, що зазначене у квитанції щодо податкової накладної №4 від 07.08.2024 р., податкової накладної №27 від 30.07.2024 року та податковій накладній №9 від 11.06.2024 р..
Враховуючи наведене у квитанції №9209191572, а також керуючись положеннями Порядку № 520, Позивачем було направлено Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 р. (далі Повідомлення №1 від 24.09.2024 р.). В зазначеному повідомленні детально описано суть господарської операції, що відображена у податковій накладній №16 від 08.07.2024 р. (а також податковій накладній №9 від 11.06.2024 р. та податковій накладній №16 від 21.08.2024 р., тому що пояснення і документи щодо цих трьох накладних надавались в одному Повідомленні №1 від 24.09.2024 р.).
Додатками до Повідомлення №1 від 24.09.2024 р. було надано відповідні документи.
Однак 01.10.2024 року до ПРИВАТНОЇ ФІРМИ «ПРОМЕНЕРГО» надійшло Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11847717/30357156 щодо податкової накладної №16 від 08.07.2024 р..
В зазначеному Повідомленні вимагалось надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Жодних уточнень, які саме розрахункові документи потрібні або іншої додаткової інформації не зазначено у Повідомленні від 01.10.2024 року.
Позивач, у позовній заяві, звертає увагу, що при поданні Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано не тільки первинні документи, такі як видаткові накладні та ТТН, також було надано платіжні інструкції що є розрахунковим документом. 1. Так, файл «варто» містить окрім видаткової накладної №1605-09 від 16 травня 2024 р., ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р., рахунку на оплату №8819 від 04 січня 2024 р. ще і платіжну інструкцію №80 від 05.01.2024 р.. на суму 9 928 800,00 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 05.01.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «ВКП «ВАРТО» (аркуш 4 файл «банківські виписки»).
2. Файл «поліметал» містить окрім видаткової накладної №1405-06 від 14 травня 2024 р., ТТН № Р1405-09 від 14 травня 2024 р., рахунку на оплату №2034 від 01 травня 2024 р. містить ще і платіжну інструкцію №3489 від 02 травня 2024 р. на суму 830 509,40 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 02.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «ПОЛІМЕТАЛ УКРАЇНА» (аркуш 6,7 файл «банківські виписки»).
3. Файл «НП» містить окрім акту №НП-011589556 від 10 травня 2024 р., рахунку-фактури №НП-011589556 від 10 травня 2024 р., специфікації до акту наданих послуг №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. містить ще і платіжну інструкцію №3489 від 02 травня 2024 р. на суму 44 141, 34 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 16.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «НОВА ПОШТА» (аркуш 8 файл «банківські виписки»).
4. Файл «іляшенко» містить окрім акту виконаних робіт №25 від 17 травня 2024 р., ТТН №Р1605-08 від 16 травня 2024 р., ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р., рахунку-фактури №25 від 17 травня 2024 р., договору-заявки про надання транспортних послуг №21 від 16.05.2024 р. це і платіжну інструкцію №3951 від 20 травня 2024 р. на суму 25 000,00 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 20.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ФОП ОСОБА_1 (аркуш 5 файл «банківські виписки»).
5. Також при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано первинні документи та документи щодо транспортування продукції від ПрАт «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД «АЛЮМАШ», це видаткова накладна №А-00001047 від 03 травня 2024 р., ТТН №19/3 від 03 травня 2024 р., специфікація №2 від 18.04.2024 р.
На повідомлення про надання додаткових документів також надано платіжні інструкції №5967 від 24.07.2024 року та №6582 від 21.08.2024 року (аркуш 1,2 файл «плат інстр алюмаш алюпро»), чим підтверджуються оплати ПФ «ПРОМЕНЕРГО» на ПрАт «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД «АЛЮМАШ» за поставку труби алюмінієвої.
6. Також при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування , реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано первинні документи та документи щодо транспортування продукції від ТОВ «АЛЮПРО ГРУП», це видаткова накладна №АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р., ТТН № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р.
На повідомлення про надання додаткових документів також надано платіжні інструкції №4193 від 30.05.2024 року, №3771 від 14.05.2024 року та №3129 від 16.04.2024 року (аркуш 3-5 файл «плат інстр алюмаш алюпро»), чим підтверджуються оплати ПФ «ПРОМЕНЕРГО» на ТОВ «АЛЮПРО ГРУП» за поставку профілю алюмінієвого.
При поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано: До податкової накладної №16 від 08.07. 2024 року: - рахунок на оплату №237 від 08.07.2024 р. (на оплату капітального ремонту двигуна В-84 зав. №Т03АТ3741), - рахунок на оплату №238 від 08.07.2024 р. (на оплату капітального ремонту двигуна В-84 зав. №Т01АТ0978), - платіжну інструкцію №3174 від 11.07.2024 р. - оплата рахунку №237, - платіжну інструкцію №3175 від 11.07.2024 р. - оплата рахунку №238.
Окрім того додатково надано витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 11.07.2024 рік (аркуш 2 файл «банківські виписки»), де відображено оплати Державного підприємства «Харківський автомобільний завод» по рахунках №237, №238.
Однак незважаючи на надання вичерпного пакету документів, які були додатково запитані, комісією прийнято рішення №11891935/30357156 від 10.10.2024 року про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 08.07.2024 р.
Щодо господарської операції, відображеної у ПН №16 від 21.08.2024 р., суд зазначає наступне.
В рамках виконання Договору №2/57 від 29.12.2023 р., 04.07.2024 року двигун в зборі В-46-4 зав. №Е08АТ4790 було передано Замовником Виконавцю про що підписано Акт №7 приймання-передачі виробів в ремонт від 04.07.2024 року.
В подальшому було виконано передбачені Договором роботи із капітального ремонту двигуна в зборі В-46-4 зав. №Е08АТ4790, на виконання яких було оформлено Акт №16 приймання-передачі відремонтованих Виробів від 21.08.2024 року, Акт №15 приймання виконаних робіт від 21.08.2024 р.
Далі у зв`язку із фактичним виконанням робіт, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за фактом першої події (виконання робіт) складено податкову накладну №16 від 21.08.2024 р. на суму фактично виконаних робіт, яка була попередньо узгоджена у Протоколі погодження договірної ціни робіт з капітального ремонту Виробів за Договором та Специфікації виробів, щодо яких проводиться капітальний ремонт №1 (додаток №1 до Договору) 531 440,00 грн. без ПДВ (637 728,00 грн. з ПДВ). Але її реєстрацію було зупинено (квитанція №9252639697).
Того ж дня, ПФ «ПРОМЕНЕРГО» було складено рахунок на оплату №263 від 21.08.2024 р. за капітальний ремонт двигуна в зборі В-46-4 зав. №Е08АТ4790 на повну вартість його ремонту (оскільки замовник не мав фінансової можливості вчасно сплатити 50% передплати і 50% остаточної вартості ремонту так, як це прописано умовами Договору).
В подальшому, ДП «Харківський автомобільний завод» здійснило оплату виконаних ПФ «ПРОМЕНЕРГО» робіт на повну суму 637 728,00 грн. з ПДВ, що підтверджується платіжною інструкцією №4003 від 26.08.2024 р.
Тож, роботи щодо проведення капітального ремонту двигуна В-46-4 зав. №Е08АТ4790 були проведені Виконавцем вчасно та у повному обсязі, в свою чергу Замовником вони були в повному обсязі оплачені. Сторони не мають один до одного претензій, пов`язаних із виконанням умов Договору.
Крім того, додатками до Повідомлення №1 від 24.09.2024 р. надано документи, що підтверджують закупівлю (придбання) товарів (комплектуючих, запчастин) для надання послуг з капітального ремонту двигунів В-46, В-84 та їх модифікацій.
У квитанції про реєстрацію, яку в ЄРПН зареєстровано №9252639697, вказано, що «ДOKУMEHT ЗБEPEЖEHO. PEЄCTPAЦIЯ ЗУПИHEHA. Biдпoвідно дo п.201.16 ст.201 Пoдaткового кoдeкcy Укpaiни, Пopядкy зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (дaлi Пopядoк),затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зi змінами),реєстрація податкової накладної від 21.08.2024 р. №16 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена.. ПH складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.7986%, "Pпоточ"=3233912.16. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податків, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів, робіт, послуг, з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено у Реєстрі, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування у Реєстрі…».
Наведене у цій квитанції аналогічне тому, що зазначене у квитанції щодо податкової накладної №4 від 07.08.2024 р., податкової накладної №27 від 30.07.2024 року, податковій накладній №9 від 11.06.2024 р. та податковій накладній №16 від 08.07.2024 р.
Враховуючи наведене у квитанції №9252639697, а також керуючись положеннями Порядку № 520, Позивачем було направлено Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 р. (далі Повідомлення №1 від 24.09.2024 р.). В зазначеному повідомленні детально описано суть господарської операції, що відображена у податковій накладній №16 від 21.08.2024 р. (а також податковій накладній №9 від 11.06.2024 р. та податковій накладній №16 від 08.07.2024 р., тому що пояснення і документи щодо цих трьох накладних надавались в одному Повідомленні №1 від 24.09.2024 р.).
Додатками до Повідомлення №1 від 24.09.2024 р. було надано документи, перелік яких наведено у п. 7.3. цього позову, тому наводити його повторно також немає необхідності.
01.10.2024 року до ПРИВАТНОЇ ФІРМИ «ПРОМЕНЕРГО» надійшло Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11847714/30357156 щодо податкової накладної №16 від 21.08.2024 р..
В зазначеному Повідомленні вимагалось надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Жодних уточнень, які саме розрахункові документи потрібні або іншої додаткової інформації не зазначено у Повідомленні від 01.10.2024 року.
Позивач, у позовній заяві, вказує що при поданні Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано не тільки первинні документи, такі як видаткові накладні та ТТН, також було надано платіжні інструкції що є розрахунковим документом.
1. Так, файл «варто» містить окрім видаткової накладної №1605-09 від 16 травня 2024 р., ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р., рахунку на оплату №8819 від 04 січня 2024 р. ще і платіжну інструкцію №80 від 05.01.2024 р.. на суму 9 928 800,00грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 05.01.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «ВКП «ВАРТО» (аркуш 4 файл «банківські виписки»).
2. Файл «поліметал» містить окрім видаткової накладної №1405-06 від 14 травня 2024 р., ТТН № Р1405-09 від 14 травня 2024 р., рахунку на оплату №2034 від 01 травня 2024 р. містить ще і платіжну інструкцію №3489 від 02 травня 2024 р. на суму 830 509,40 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 02.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «ПОЛІМЕТАЛ УКРАЇНА» (аркуш 6,7 файл «банківські виписки»).
3. Файл «НП» містить окрім акту №НП-011589556 від 10 травня 2024 р., рахунку-фактури №НП-011589556 від 10 травня 2024 р., специфікації до акту наданих послуг №НП-011589556 від 10 травня 2024 р. містить ще і платіжну інструкцію №3489 від 02 травня 2024 р. на суму 44 141, 34 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 16.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ТОВ «НОВА ПОШТА» (аркуш 8 файл «банківські виписки»).
4. Файл «іляшенко» містить окрім акту виконаних робіт №25 від 17 травня 2024 р., ТТН №Р1605-08 від 16 травня 2024 р., ТТН №Р1605-09 від 16 травня 2024 р., рахунку-фактури №25 від 17 травня 2024 р., договору-заявки про надання транспортних послуг №21 від 16.05.2024 р. це і платіжну інструкцію №3951 від 20 травня 2024 р. на суму 25 000,00 грн.
Проте на вимогу від 01.10.2024 року надано також витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 20.05.2024 р., де також відображена дана оплата на рахунок ФОП ОСОБА_1 (аркуш 5 файл «банківські виписки»).
5. Також при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано первинні документи та документи щодо транспортування продукції від ПрАт «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД «АЛЮМАШ», це видаткова накладна №А-00001047 від 03 травня 2024 р., ТТН №19/3 від 03 травня 2024 р., специфікація №2 від 18.04.2024 р..
На повідомлення про надання додаткових документів також надано платіжні інструкції №5967 від 24.07.2024 року та №6582 від 21.08.2024 року (аркуш 1,2 файл «плат інстр алюмаш алюпро»), чим підтверджуються оплати ПФ «ПРОМЕНЕРГО» на ПрАт «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД «АЛЮМАШ» за поставку труби алюмінієвої.
6. Також при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування , реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 було надано первинні документи та документи щодо транспортування продукції від ТОВ «АЛЮПРО ГРУП», це видаткова накладна №АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р., ТТН № АЛГ0004814 від 03 травня 2024 р.
На повідомлення про надання додаткових документів також надано платіжні інструкції №4193 від 30.05.2024 року, №3771 від 14.05.2024 року та №3129 від 16.04.2024 року (аркуш 3-5 файл «плат інстр алюмаш алюпро»), чим підтверджуються оплати ПФ «ПРОМЕНЕРГО» на ТОВ «АЛЮПРО ГРУП» за поставку профілю алюмінієвого.
Так, при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 24.09.2024 р. було надано: До податкової накладної №16 від 21.08. 2024 року: - рахунок на оплату №263 від 21.08.2024 р. (на оплату капітального ремонту двигуна В-46-4 зав. №Е08АТ4790), - платіжну інструкцію №4003 від 26.08.2024 р. - оплата рахунку №263.
Окрім того, на повідомлення про надання додаткових документів також надано витяг із банківської виписки по рахунку ПФ «ПРОМЕНЕРГО» за 26.08.2024 рік (аркуш 3 файл «банківські виписки»), де відображено оплати Державного підприємства «Харківський автомобільний завод» по рахунку №263.
Однак незважаючи на надання вичерпного пакету документів, які були додатково запитані, комісією прийнято рішення про відмову у реєстрації даної податкової накладної. Що є протиправним та незаконним і суперечить чинному законодавству.
Однак незважаючи на надання вичерпного пакету документів, які були додатково запитані, комісією прийнято рішення №11891936/30357156 від 10.10.2024 року про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 21.08.2024 р.
Позивач, не погоджуючись з прийнятим рішеннями про відмову в реєстрації податкової накладної, вважаючи його протиправним, звернувся до суду з вказаним позовом.
Вирішуючи даний спір та надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
В свою чергу, приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами статті 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює виникнення підстав, порядок та алгоритм складання та подання на реєстрацію юридичними та фізичними особами платниками податку на додану вартість, а також процедур, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою перевірки правильності відображення показників у податкових накладних/розрахунках коригування та своєчасності їх направлення на реєстрацію до ЄРПН платниками податків є Податковий кодекс України.
В абзаці першому пункту 201.1 статті 201 ПК України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Згідно з абзацами першим, другим пункту 201.10 статті 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр) регламентований Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 204) (далі - Порядок № 1246; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до пунктів 12-15 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:
відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);
чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;
наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;
наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
В той же час, пунктом 201.16 статті 201 ПК України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання вказаної норми, 11 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанову № 1165 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", якою, зокрема, затверджений Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165).
Відповідно до пункту 1 Порядку № 1165, цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів.
Пунктом 5 Порядку № 1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно з приписами пункту 6 Порядку № 1165 комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).
У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).
Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).
Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.
Пунктом 7 Порядку № 1165 установлено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.
Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет (пункти 8, 9 Порядку № 1165).
При цьому, пунктами 10-11 Порядку № 1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Так, у Додатку № 3 до Порядку №1165 визначені Критерії ризиковості здійснення операцій, а саме:
1. Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
2. Відсутність (анулювання, зупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право платника податку на виробництво, експорт, імпорт і оптову торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 і 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, зазначених платником податку в податковій накладній/розрахунку коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі на дату їх складення.
3. Відсутність на дату складення податкової накладної/розрахунку коригування відомостей (актуального запису) в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб`єкта господарювання, який подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, у яких зазначено товар (пальне) за кодами згідно з УКТЗЕД відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.
4. Складення розрахунку коригування постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, якщо передбачається зміна номенклатури товару/послуги (для товарів за кодами згідно з УКТЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для послуг за кодами відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів), за умови відсутності такого/такої товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування, поданому для реєстрації в Реєстрі, у таблиці даних платника податку як товару/послуги, що на постійній основі постачається (надається).
5. Перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов`язань, поданому отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, величини залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання з 1 січня 2017 р., зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги.
6. Складення розрахунку коригування на зменшення податкових зобов`язань до податкової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, та подання для реєстрації в Реєстрі у строк, що перевищує 14 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в Реєстрі без порушення граничних строків реєстрації, встановлених Кодексом.
Суд звертає увагу на те, що належної мотивації підстав та причин віднесення господарської операції позивача, визначеної податковими накладними №9 від 13.05.2024, №10 від 13.05.2024, №18 від 24.05.2024 та №19 від 28.05.2024, №4 від 07.08.2024, №27 від 30.07.2024, №9 від 11.06.2024, №16 від 08.07.2024, №16 від 21.08.2024 до категорії ризикових, квитанції не містять.
Також, суд вважає за необхідне наголосити, що до суду належних та допустимих, достатніх та достовірних в розумінні приписів ст. ст. 73-76 КАСУ доказів включення позивача до переліку ризикових не надано, як і не надано протоколу проведення засідання комісії регіонального рівня з вказаного питання та прийняття відповідного рішення.
Натомість, у квитанціях контролюючий орган фактично вдається до цитування пункту 8 Критерії ризиковості здійснення операцій, зазначених у Додатку № 3 Порядку № 1165.
Разом з тим, квитанції не містять інформації про те, які саме документи необхідні контролюючому органу для прийняття рішення про реєстрацію спірної податкової накладної.
Відповідно до пункту 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 (далі - Порядок № 520), перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Згідно пункту 11 Порядку № 520, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Аналіз наведених правових норм дає підстав для висновку, що рішення Комісії Державної податкової служби України повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.
Отже, враховуючи встановлення судом безпідставності висновків контролюючого органу про відповідність податкових накладних позивача №9 від 13.05.2024, №10 від 13.05.2024, №18 від 24.05.2024, №19 від 28.05.2024, №4 від 07.08.2024, №27 від 30.07.2024, №9 від 11.06.2024, №16 від 08.07.2024, №16 від 21.08.2024 пункту 8 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, визначених у Додатку № 3 до Порядку № 1165, а також зважаючи на те, що відповідачем не було надано доказів перебування позивача у переліку ризикових платників податку, тобто позивач не відповідає критеріям ризиковості платника податку, суд доходить висновку про безпідставність зупинення реєстрації вищевказаних податкових накладних.
Суд повторно зазначає, що контролюючим органом у квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної позивача не було вказано конкретного переліку документів, яких було б достатньо для прийняття рішення про їх реєстрацію.
З урахуванням вищенаведеного суд констатує, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб`єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.
Аналогічний правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 22 липня 2019 року в справі №815/2985/18 (адміністративне провадження №К/9901/14651/19).
Верховний Суд у постанові від 03 листопада 2021 року у справі №360/2460/20 за наслідками аналізу положень Порядку №520 зазначив, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.
Вказане також узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеного в постанові від 16 лютого 2023 року по справі № 380/7648/22, яка також враховується судом при вирішенні даної справи відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України.
Суд наголошує, що будь-яке рішення чи дії суб`єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, повинні містити конкретні об`єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено.
Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення контролюючим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Такий висновок суд узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 18 червня 2021 року по справі № 824/999/18-а, від 23 жовтня 2018 року в справі № 822/1817/18 (адміністративне провадження № К/9901/62472/18).
Отже, рішення контролюючого органу повинне відповідати критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії та не породжувати його неоднозначного трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов`язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб`єкта владних повноважень.
Зазначене узгоджується з правовими висновками Верховного Суду, викладеними, зокрема, у постанові від 09.07.2019 у справі № 140/2093/18.
Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що недотримання контролюючим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації податкової накладної щодо належного оформлення квитанції прямо вказує на те, що рішення, яке прийняте на наступному етапі, тобто рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, також не є законним.
Частинами першою та другою статті 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права.
Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) та Протоколи до неї є частиною національного законодавства України відповідно до статті 9 Конституції України, як чинний міжнародний договір, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Ратифікація Конвенції відбулася на підставі Закону України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР та вона набула чинності для України 11 вересня 1997 року.
Статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23 лютого 2006 року № 3477-IV (далі Закон № 3477) встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Аналізуючи оскаржуване рішення, суд вказує, що принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, відповідно до частини другої статті 2 КАС України, має на увазі, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Європейським судом з прав людини у пункті 36 рішення по справі "Суомінен проти Фінляндії" (Suominen v. Finland), № 37801/97 від 01 липня 2003 року, яке відповідно до частини першої статті 17 Закону № 3477 підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
У рішенні від 10 лютого 2010 року у справі "Серявін та інші проти України", Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Отже, рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб`єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.
Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб`єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.
При цьому, суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.
Разом з тим, приймаючи рішення або вчиняючи дію, суб`єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може виявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб`єкта, визначених законом.
Прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб`єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.
Таким чином, висновки та рішення суб`єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.
Разом з тим, як встановлено в ході судового розгляду справи Головним Управлінням ДПС у Харківській області зазначених вище принципів при прийнятті спірного рішення дотримано не було.
Суд зазначає, що саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об`єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов`язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.
В даному випадку, Головним управлінням ДПС у Харківській області ґрунтовних недоліків щодо поданих позивачем документів не встановлено та не виказано у відповідному рішенні, а відмова у реєстрації спірних податкових накладних фактично обґрунтована ненаданням платником податків копій документів.
Також, з наданих до матеріалів справи документів та документів, які надавались контролюючому органу, було можливо встановити підстави для складання та направлення на реєстрацію спірної податкової накладної.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкової накладної.
Оцінюючи вищевикладені обставини в їх сукупності, суд приходить до висновку, що рішення №11611945/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 13.05.2024 року, №11611946/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №10 від 13.05.2024 року, №11611943/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №18 від 24.05.2024 року, №11611944/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №19 від 28.05.2024 року, №11872779/30357156 від 07.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 07.08.2024 року, №11872778/30357156 від 07.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №27 від 30.07.2024 року, №11891934/30357156 від 10.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 11.06.2024 року, №11891935/30357156 від 10.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 08.07.2024 року, №11891936/30357156 від 10.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 21.08.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправними та підлягають скасуванню.
Суд звертає увагу на те, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого зроблено не було. Зазначене узгоджується із позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 18.06.2021 по справі № 824/999/18-а, від 18.12.2019 по справі № 560/435/19.
Як вбачається із наданих суду письмових доказів, позивачем надано первинні документи, що підтверджують реальне здійснення фінансово-господарських операцій позивачем.
При цьому суд враховує позицію Верховного Суду, викладену в постанові від 18.12.2019 по справі №560/435/19, в якій вказано, що «хоча перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначено пунктом 14 Порядку № 117, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема від змісту операції з постачання, суб`єктного складу її учасників, їх податкової поведінки».
Суд також зазначає, що факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних не спростовує факту здійснення платником податків господарської операції, що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.
Одночасно, в межах даної спірної ситуації суд звертає особливу увагу на те, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарської операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарської операції може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. У свою чергу, при реєстрації податкових накладних фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями. Тому і суд за результати розгляду цієї справи не робить висновків щодо реальності господарських операцій за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкової накладної.
Отже, позовні вимоги у цій частині підлягають задоволенню.
Щодо вимоги про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №9 від 13.05.2024, №10 від 13.05.2024, №18 від 24.05.2024, №19 від 28.05.2024, №4 від 07.08.2024, №27 від 30.07.2024, №9 від 11.06.2024, №16 від 08.07.2024, №16 від 21.08.2024 датою фактичного подання, то суд враховує таке.
У відповідності до пунктів 201.1, 201.10 статті 201 ПК України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.
Однак наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.
Так, пунктами 19, 20 Порядку № 1246 визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація якої попередньо була зупинена, є повноваженням ДПС України.
При цьому, судом враховано також те, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних після набрання чинності розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №682-р здійснюється ДПС України, тобто відповідачем -2.
В ході судового розгляду відповідачі не довели, що документи подані позивачем на підтвердження реальності здійснення господарських операцій, після зупинення реєстрації податкової накладної №9 від 13.05.2024, №10 від 13.05.2024, №18 від 24.05.2024, №19 від 28.05.2024, №4 від 07.08.2024, №27 від 30.07.2024, №9 від 11.06.2024, №16 від 08.07.2024, №16 від 21.08.2024, не є достатніми для проведення їх реєстрації в Реєстрі.
В свою чергу, обставин, які б унеможливлювали реєстрацію таких податкових накладних в Реєстрі, судом не встановлено.
Відповідно частини третьої статті 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Керуючись принципом верховенства права, гарантованим ст.8 Конституції України та ст.6 КАС України, суд на підставі ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" застосовує практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
У пункті 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі "Чахал проти Об`єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.
Таким чином, суть цієї статті зводиться до вимоги надати заявникові такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист. Крім того, суд указав на те, що за деяких обставин вимоги статті 13 Конвенції можуть забезпечуватися всією сукупністю засобів, що передбачаються національним правом.
Стаття 13 вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов`язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Засіб захисту, повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява №38722/02)).
Отже, "ефективний засіб правового захисту" у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату; винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.
З урахуванням вищевикладеного, належним способом відновлення порушеного права позивача, а також із метою усунення порушень, допущених відповідачем у спірних правовідносинах, є зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх надсилання на реєстрацію.
З даного приводу суд відхиляє доводи відповідача 1, викладені у відзиві на позов з приводу неналежності такого способу захисту порушених прав як зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, посилаючись на те, що реєстрація податкових накладних в ЄРПН є дискреційними повноваженнями та виключною компетенцією уповноваженого органу.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини першої статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачі як суб`єкти владних повноважень в ході розгляду справи не довели правомірність своєї поведінки в спірних правовідносинах.
Натомість, доводи та аргументи позивача, якими останній обґрунтовував позовні вимоги, знайшли повне підтвердження за наслідками розгляду справи по суті, а тому позовну заяву належить задовольнити у повному обсязі.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до положень ст. 139 КАС України.
Позивачем сплачено судовий збір в розмірі 27252,00 грн. Відтак судовий збір підлягає розподілу шляхом стягнення на користь позивача з Державної податкової служби України та Головного управління ДПС у Харківській області по 13626,00 грн.
Керуючись ст. ст. 14, 22, 243-246, 250, 255, 293, 295 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Приватної фірми "ПРОМЕНЕРГО" до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкової служби України, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11611945/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 13.05.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 13.05.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 30357156), датою фактичного подання - 28.05.2024 р.
Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11611946/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №10 від 13.05.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №10 від 13.05.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 30357156), датою фактичного подання - 28.05.2024 р.
Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11611943/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №18 від 24.05.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №18 від 24.05.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 30357156), датою фактичного подання - 06.06.2024 р.
Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11611944/30357156 від 09.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №19 від 28.05.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №19 від 28.05.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 30357156), датою фактичного подання - 06.06.2024 р.
Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11872779/30357156 від 07.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 07.08.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №4 від 07.08.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 30357156), датою фактичного подання - 19.08.2024 р.
Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11872778/30357156 від 07.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №27 від 30.07.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №27 від 30.07.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 30357156), датою фактичного подання - 06.08.2024 р.
Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11891934/30357156 від 10.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 11.06.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 11.06.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 30357156), датою фактичного подання - 27.06.2024 р.
Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11891935/30357156 від 10.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 08.07.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №16 від 08.07.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 30357156), датою фактичного подання - 26.07.2024 р.
Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11891936/30357156 від 10.10.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 21.08.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №16 від 21.08.2024 року, подану на реєстрацію ПРИВАТНОЮ ФІРМОЮ «ПРОМЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 30357156), датою фактичного подання - 30.08.2024 р.
Стягнути на користь Приватної фірми "ПРОМЕНЕРГО" (вул. Олександра Довженка, 187-Г, м. Мерефа, Харківська область, 62472, код ЄДРПОУ 30357156) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 13626,00 грн. (тринадцять тисяч шістсот двадцять шість гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495).
Стягнути на користь Приватної фірми "ПРОМЕНЕРГО" (вул. Олександра Довженка, 187-Г, м. Мерефа, Харківська область, 62472, код ЄДРПОУ 30357156) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 13626,00 грн. (тринадцять тисяч шістсот двадцять шість гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393).
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 17 лютого 2025 року.
Суддя Бадюков Ю.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125206235 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних) |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бадюков Ю.В.