ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 580/5303/24
УХВАЛА
17 лютого 2025 року м. Київ
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Безименна Н.В., розглянувши заяви представника Головного управління ДПС у Черкаській області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Умань Хліб Трейд" до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И Л А
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2024 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.
Позивач, не погоджуючись з вказаним рішенням подав апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги повністю.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 січня 2025 року відкрито провадження у справі та ухвалою від 03 лютого 2025 року справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 18 лютого 2025 року о 14:40 год.
13 лютого 2025 року до суду надійшла заява представника Головного управління ДПС у Черкаській області Білоуса Владислава Юрійовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних тежхнічних засобів.
Розглянувши вказане клопотання, суддя доходить наступних висновків.
Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюється нормами ст.195 КАС України, ч.1-5 якої передбачено, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.
Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції
З аналізу наведених норм процесуального законодавства вбачається, що за наявності в суді технічної можливості, учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за умови їх наявності і підтвердження особи учасника процесу за допомогою електронного підпису чи в інший спосіб, встановленим законом, якщо відповідна заява подана не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Суддя встановила, що представник відповідача Білоус Владислав Юрійович (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) зареєстрований в системі відеоконференцзв`язку, що розміщена за посиланням на офіційному веб порталі судової влади України vkz.court.gov.ua
Враховуючи, що заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції подано не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання, беручи до уваги введення в Україні воєнного стану, суддя доходить висновку, що дана заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.195, 306, 321, 325, 328 КАС України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Заяву представника Головного управління ДПС у Черкаській області Білоуса Владислава Юрійовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
Забезпечити проведення судових засідань щодо розгляду Шостим апеляційним адміністративним судом адміністративної справи №580/5303/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосуванням системи відеоконференцзв`язку, що розміщена за посиланням на офіційному веб порталі судової влади України - vkz.court.gov.ua, за участю представника Головного управління ДПС у Черкаській області Білоуса Владислава Юрійовича (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Судове засідання з розгляду справи №580/5303/24 в режимі відеоконференції відбудеться 18 лютого 2025 року о 14:40 год в приміщенні Шостого апеляційного адміністративного суду за адресою: м.Київ, вул.Князів Острозьких, 8, корп.30, в залі №9.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Н.В.Безименна
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125208905 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на прибуток підприємств |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Безименна Наталія Вікторівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Безименна Наталія Вікторівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Безименна Наталія Вікторівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Безименна Наталія Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні