Справа № 344/7084/23
Провадження № 2/344/245/25
У Х В А Л А
14 лютого 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бородовський С.О., ознайомившись із клопотанням представника АТ Укртранснафта» В.Шолок про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за позовом ОСОБА_1 до Управління Держпраці в Івано-Франківській області, третя особа: АТ «Укртранснафта» про встановлення факту нещасного випадку таким, що пов`язаний із виробництвом, визнання незаконним та скасування акта спеціального розслідування нещасного випадку, зобов`язання скласти акт за фактом нещасного випадку на виробництві, -
В С Т А Н О В И В:
Представник третьої особи звернувся до суду з клопотанням про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до ч.1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 ,,Про введення воєнного стану в Україні, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-IX, в Україні було введено воєнний стан строком на 30 діб.
Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» №26/2025 продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 8 лютого 2025 року строком на 90 діб.
Згідно з рішенням Ради суддів України від 24 лютого 2022 року № 9 щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення сталого функціонування судової влади в Україні, в умовах воєнного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.
Відповідно до ч.3, ч.5 ст.212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23/04/2020 №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
У п.2 розділу ІІ Порядку зазначено, що системою відеоконференцзв`язку є комплекс технічних засобів та програмного забезпечення або інші доступні суду та учасникам судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференції та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до п.1 розділу ІІІ Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного цифрового підпису в системі та перевірити наявні в нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з відповідною системою.
Таким чином, суд може постановити ухвалу про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час).
Враховуючи, що на території України введений воєнний стан, зважаючи, що право на участь в розгляді своєї справи гарантовано Конвенцією, Конституцією України та ЦПК України та з огляду на необхідність своєчасного розгляду цивільної справи, судове засідання підлягає проведенню в режимі відеоконференції з врахуванням технічних можливостей використання в суді функціонуючих систем відеоконференцзв`язку.
Відповідно до зазначеного суд,-
П О С Т А Н О В И В:
клопотання про проведення розгляду цивільної справи в режимі відеоконференції - задовольнити.
Судові засідання у справі за позовом ОСОБА_1 доУправління Держпраців Івано-Франківськійобласті,третя особа:АТ «Укртранснафта»про встановленняфакту нещасноговипадку таким,що пов`язанийіз виробництвом,визнання незаконнимта скасуванняакта спеціальногорозслідування нещасноговипадку,зобов`язання скластиакт зафактом нещасноговипадку навиробництві проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів з представником третьої особи.
Роз`яснити представнику третьої особи положення ч.5 ст.212 ЦПК України за змістом якого ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Повідомити учасників справи, що відеоконференцію буде проведено за допомогою комунікаційної платформи «ВКЗ» за посиланням: https://vkz.court.gov.ua/
Копію ухвали про проведення судового засідання в режимі відеоконференції направити сторонам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Cуддя С.О. Бородовський
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125212108 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бородовський С. О.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бородовський С. О.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бородовський С. О.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бородовський С. О.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бородовський С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні