Справа № 350/1599/24
Номер провадження 2-о/350/54/2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2025 року селище Рожнятів
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
в складі :
головуючого судді Бейка А.М.,
секретаря Маєвської С.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні з власної ініціативи питання про виправлення описки у рішенні Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 17.01.2025 (справа №350/1599/24, провадження № 2-о/350/54/2025) у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування Рожнятівської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області, ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення над нею опіки,
в с т а н о в и в:
17 січня 2025 року Рожнятівським районним судом ухвалено рішення по справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування Рожнятівської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області, ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення над нею опіки.
При виготовленні тексту рішення у двадцять дев`ятомуабзаці мотивувальноїчастини рішення помилково зазначено, що ОСОБА_1 страждає стійким хронічним психічним розладом, хоча матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_2 страждає стійким хронічним психічним розладом, що підтверджується висновком судово-психіатричного експерта №1726 від 29.11.2024
За приписами частин першої, другої статті 269ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Виявивши описку в рішенні суду, суд з власної ініціативи, без виклику сторін вирішує питання про її виправлення.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що виправлення описки не впливає на зміст рішення, а тому вона підлягає виправленню, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 19 Постанови Пленуму ВС України № 14 від 18.12.2009 «Про судове рішення у цивільній справі», при вирішенні питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо).
Також, під описками слід розуміти, неправильне написання слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків.
Судом установлено, що згідно з матеріалами справи, ОСОБА_2 страждає стійкимхронічним психічнимрозладом у вищезазначеній цивільній справі.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про необхідність виправлення допущеної описки у рішенні Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 17.01.2025 (справа №350/1599/24, провадження № 2-о/350/54/2025).
Керуючись ст.ст. 247, 269 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Виправити допущену описку в рішенні Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 17.01.2025 (справа №350/1599/24, провадження № 2-о/350/54/2025), виклавши двадцять дев`ятий абзац мотивувальної частини вказаного судового рішення у такі редакції: «За таких обставин, аналізуючи досліджені докази у їх сукупності, враховуючи те, що в ході судового розгляду встановлено, що ОСОБА_2 страждає стійким хронічним психічним розладом, внаслідок якого позбавлена можливості усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, суд приходить до висновку про обґрунтованість і доведеність вимог заявника ОСОБА_1 та вважає, що подану заяву слід задовольнити, визнавши ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку селища Рожнятів Калуського району Івано-Франківської області недієздатною, встановити над нею опіку та призначити опікуном її онука заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зважаючи на відсутність обставин, визначених ст.64 ЦК України, які б перешкоджали заявнику бути опікуном».
Дана ухвала є невід`ємною частиною рішення Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 17.01.2025 (справа №350/1599/24, провадження № 2-о/350/54/2025).
Копію ухвали про виправлення описки направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її оголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А.М. Бейко
Суд | Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125213034 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Бейко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні