Ухвала
від 18.02.2025 по справі 699/2/25
КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 699/2/25

Номер провадження 2/699/277/25

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18.02.2025 м. Корсунь-Шевченківський

Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Літвінова Г.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи Служба у справах дітей виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, Городищенський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Корсунь-Шевченківська державна нотаріальна контора, Головне управління Пенсійного фонду в Черкаській області,

про встановлення факту батьківства,

УСТАНОВИВ:

До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області через систему "Електронний суд" від імені позивача ОСОБА_1 звернулася адвокат Хлівицька Оксана Вікторівна, яка діє на підставі ордера про на надання правничої (правової) допомоги серії ВН № 1454393 від 30.12.2024, з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи Служба у справах дітей виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, Городищенський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Корсунь-Шевченківська державна нотаріальна контора, Головне управління Пенсійного фонду в Черкаській області, про встановлення факту батьківства.

Позивач просить встановити факт батьківства ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відносно малолітньої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Зобов`язати внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , вказавши ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , її батьком, у графі прізвище дитини змінити з " ОСОБА_6 " на " ОСОБА_7 ", у графі по батькові дитини змінити з " ОСОБА_5 " на " ОСОБА_8 ", у графі "батько" записати " ОСОБА_4 ", громадянин України.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справу передано на розгляд судді Літвіновій Г.М.

Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі суд виснує таке.

Вимоги до позовної заяви встановлені ст. 175 ЦПК України, відповідно до якої:

1. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

2. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

3. Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

4. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

5. У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

6. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

У порушення вищевказаних вимог позивач у своїй позовній заяві не зазначив по батькові відповідача ОСОБА_3 .

Крім того, у позовній заяві зазначено реєстраційний номероблікової карткиплатника податківобох відповідачів як НОМЕР_1 , що не може відповідати дійсності.

Крім того, у позовній заяві зазначено чотирьох третіх осіб без зазначення їхнього повного статусу відповідно до вимог ст. 53 ЦПК України, тобто не зрозуміло на стороні позивача чи відповідача позивач вважає за необхідне залучити указаних осіб до участі у справі.

Крім того, позивачем при подачі до суду позовної заяви не дотримано вимог п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України, згідно з яким позовна заява у разі якщо позов подано до кількох відповідачів повинна містити зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Крім того, позивач не направила відповідачам додатків до позовної заяви.

Зокрема відповідно до ч.1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Згідно із ч. 7 ст. 43 ЦПК України у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету такі документи надсилаються у паперовій формі листом з описом вкладення.

Позивач направила до суду свою позовну заяву через "Електронний суд" та надала суду підтердження направлення відповідачам копії позовної заяви. Однак, з опису вкладення до листа на ім`я ОСОБА_9 та з опису вкладення до листа на імя ОСОБА_10 убачається, що указаним особам направлено лише позовну заяву про встановлення батьківства на 5 аркушах (10 сторінках) та не направлено додатки до позовної заяви, зокрема не направлено доданий до позовної заяви диск. Таким чином, позивач не виконала свого процесуального обов`язку щодо надання відповідачам копії позовної заяви з додатками.

Крім того, позивачем пред`явлено позов до двох відповідачів, заявлено дві позовні вимоги, однак не зазначено зміст позовних вимог до кожного із відповідачів.

Крім того, позивачем не доплачено судовий збір за подання позовної зави.

Так, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач додала до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Верховний Суд у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду у справі №758/5118/21 вирішив питання про те, що слід розуміти під термінопоняттям «вимога» та чи слід враховувати при його визначенні суб`єктний склад правовідносин, зокрема кількість відповідачів у справі та сформулював такий правовий висновок.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

До позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.

Норми ЦПК України, Закону України «Про судовий збір» не містять норм, які б дозволяли зробити висновок, що законодавець хоче встановити більш сприятливі наслідки у вигляді сплати судового збору у меншому розмірі для випадків, коли позивач об`єднує вимоги до кількох відповідачів в одному позові.

Відтак, навіть за умови пред`явлення однорідних вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою однією і тією ж підставою виникнення та поданими доказами, судовий збір щодо кожного відповідача має обраховуватися окремо (Постанова Верховного Суду від 18.09.2023 у справі № 758/5118/21, провадження № 61-5554сво23).

Тобто у даній справі позивач до кожного із двох відповідачів пред`явив дві немайнові вимоги, відповідно повинен сплатити судовий збір за кожну позовну вимогу немайнового характеру та щодо кожного із двох відповідачів.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви.

Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" встановлено, що з 01 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складав 3 028,00 грн.

Згідно з підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 211.20 грн).

У разі подання позивачем позовної заяви в електронній формі до встановленої законом ставки судового збору має бути застосований понижуючий коефіцієнт у розмірі 0,8, визначений частиною третьою статті 4 Закону України «Про судовий збір».

З огляду на викладене, оскільки позивач пред`явила дві позовні вимоги до двох відповідачів через систему "Електронний суд", їй необхідно доплатити судовий збір у розмірі 2 664,64 грн (968,96 грн х 4 - 1211,20 грн).

Відповідно до ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного, суд вважає, що заяву подано без додержання вимог ст. 177, 175 ЦПК України.

Оскільки заява не відповідає вимогам закону, то її належить залишити без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків - десять днів з дня вручення даної ухвали.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті позивачем у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали шляхом:

1. подання нової редакції позовної заяви (з наданням суду доказів її надсилання всім учасникам справи), у якій необхідно:

- зазначити відомості про по батькові відповідача ОСОБА_3 ,

- зазначити відомості про РНОКПП відповідачів, якщо такі відомі позивачу,

- зазначити на стороні позивача чи відповідача позивач вважає за необхідне залучити указаних у позовній заяві третіх осіб до участі у справі,

- зазначити зміст позовних вимог до кожного із двох відповідачів;

2. направлення відповідачам усіх додатків, доданих позивачем до своєї позовної заяви з наданням суду доказу їх надсилання;

3. подання досуду оригіналу платіжного документа, який підтверджує сплату судового збору позивачем у розмірі 2 664,64 грн (дві тисячі шістсот шістдесят чотири грн 64 коп. ) грн у даній справі.

Судовий збір у розмірі 2 664,64 грн має бути сплачено за такими реквізитами:

Отримувач коштів ГУК у Черк.обл./тг м.Корс/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37930566

Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)

Рахунок отримувача UA948999980313181206000023741

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу 101


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області (назва суду, де розглядається справа).

Керуючись ст. 175, 177, ч.1,2 ст.185 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи Служба у справах дітей виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, Городищенський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Корсунь-Шевченківська державна нотаріальна контора, Головне управління Пенсійного фонду в Черкаській області, про встановлення факту батьківства.

Надати позивачу строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення вказаних в ухвалі недоліків позовної заяви.

Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення у встановлений строк недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачеві.

Копію ухвали направити позивачу та її представнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, проте підлягає оскарженню в апеляційному порядку з питання визначення розміру судових витрат (визначення розміру судового збору).

СуддяЛітвінова Г. М.

СудКорсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення18.02.2025
Оприлюднено19.02.2025
Номер документу125220975
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —699/2/25

Ухвала від 18.02.2025

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Літвінова Г. М.

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Літвінова Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні