Справа№ 718/123/25
Провадження 2/718/43/25
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" лютого 2025 р. м.Кіцмань Чернівецька область
Кіцманський районний суд Чернівецької області у складі: головуючої судді Масюк Л.О., за участю секретаря судових засідань Харабара А.О., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Кіцмань цивільну справу за позовом керівника Чернівецької окружної прокуратури в інтересах держави в особі національної служби здоровя України (м.Київ вул..С.Бандери, 19), до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), треті особи на стороні позивача без самостійних вимогна предмет спору на стороні позивача: ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» (м.Чернівці вул..Фастівська, 2), КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» (м.Кіцмань вул..Незалежності, 1) про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого внаслідок вчинення кримінального правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Керівник Чернівецької окружної прокуратури Шевчук П.В. в інтересах держави в особі Національної служби здоровя України звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , треті особи на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги», КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2 внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Посилається на те, що згідно вироку Кіцманського районного суду Чернівецької області від 05.12.2022 ОСОБА_1 визнано винуватим у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, та призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі без позбавлення права керувати транспортними засобами та на підставі ст. 75 КК України звільнено від призначеного покарання з випробуванням, терміном на один рік. Вказане рішення набрало законної сили.
Потерпілим від даного кримінального правопорушення визнано ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя смт. Неполоківці, Чернівецького району Чернівецької області. Вказаним кримінальним правопорушенням заподіяно шкоду державі у зв`язку з лікуванням потерпілого від вказаного кримінального правопорушення ОСОБА_2 , проте позов про стягнення з ОСОБА_1 витрат на лікування потерпілого в межах кримінального судочинства не заявлявся.
Вимоги про відшкодування шкоди у цьому разі вирішуються в порядку цивільного судочинства.
Зазначає, що судом під час розгляду кримінального провадження встановлено, що 12.09.2022, приблизно о 13 год. 00 хв., водій ОСОБА_1 , перебуваючи за кермом технічно справного транспортного засобу вантажного спеціалізованого фургону марки «MERCEDES-BENZ ATEGO», реєстраційній номер НОМЕР_1 , рухався автодорогою Н-10 сполученням «Стрий Івано-Франківськ Чернівці Мамалига» в межах населеного пункту смт. Неполоківці Чернівецького району Чернівецької області, зі сторони м. Чернівці в напрямку м. Снятин Коломийського району Івано-Франківського області.
Доїжджаючи до будинку АДРЕСА_2 , водій ОСОБА_1 рухаючись із швидкістю не меншою ніж 70.3 км/год, що перевищує допустиму в межах населеного пункту, не врахувавши дорожньої обстановки та неправильно застосувавши прийоми керування транспортним засобом, проявив неуважність до дорожньої обстановки, внаслідок чого здійснив наїзд на велосипедиста ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який виїхав із другорядної дороги на головну, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння.
Внаслідок даної дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_3 спричинено ряд тілесних ушкоджень, які у відповідності до висновку експерта Кіцманської філії ЧОБ СМЕ №96-МД від 14.10.2022, відносяться: переломи попериково-крижового відділу хребта та кісток тазу, перелом лопатки до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, які призвели до тривалого розладу здоров`я; множинні переломи ребер, які ускладнилися гемопневмотораксом - до тяжких тілесних ушкоджень, як небезпечних для життя в момент їх заподіяння.
Вказану дорожньо-транспортну пригоду водій ОСОБА_1 вчинив в результаті порушення та невиконання вимог п.п. 1.5, 2.3 (б), 12.4, встановлених «Правилами дорожнього руху», які затверджені постановою Кабінету Міністрів України за №1306 від 10.10.2001 та введені в дію з 01.01.2002, при чому порушення п. 12.4 Правил безпосередньо перебуває у причинному зв`язку з настанням дорожньо-транспортної пригоди.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 286 КК України, а саме порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло потерпілому ОСОБА_2 тяжке тілесне ушкодження.
Посилається на те, що відповідно до довідки ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» №6414 від 12.12.2023 ОСОБА_2 знаходився на стаціонарному лікуванні в ВАзЛІТ з 12.09.2022 по 27.09.2022 та у травматологічному відділенні для дорослих з 27.09.2022 по 27.09.2022. Загальна вартість лікування складає 163281 грн 51 коп, в тому числі за рахунок коштів НСЗУ (державний бюджет) 156318 грн 71 коп. У вказаній довідці медичного закладу зазначено, що основним джерелом фінансування у 2022 році, в тому числі витрат на лікування потерпілого ОСОБА_2 є НСЗУ (Національна служба здоров`я України).
Також, в подальшому потерпілий ОСОБА_2 продовжив своє лікування в КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», а саме з 27.09.2022 перебував на стаціонарному лікуванні у травматологічному відділенні 16 ліжко-днів (загальна вартість лікування, відповідно до довідок КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» за № 28 від 05.12.2023, №9 від 05.03.2024, становить 10817 грн. 62 коп) та з 28.11.2022 на стаціонарному лікуванні у відділенні реабілітації 15 ліжко-днів (загальна вартість лікування, відповідно до довідок КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» за № 29 від 11.12.2023, № 10 від 05.03.2024, становить 10324 грн. 04 коп).
Згідно інформації КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» за №221 від 05.03.2024 встановлено, що загальна вартість лікування ОСОБА_2 в обох відділеннях складає 21141 грн 66 коп, лікування проведено за рахунок коштів НСЗУ.
При цьому, ОСОБА_1 кошти на лікування потерпілого ОСОБА_2 в добровільному порядку не відшкодовано, що підтверджено інформаціями з медичних закладів.
Таким чином, потерпілому від злочину ОСОБА_2 медичні послуги надано ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» та КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» на підставі договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, укладеного між НЗСУ (замовник) та ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» і, відповідно, КНП «Кіцманмська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування».
Також вказує на те, що з огляду на те, що ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги», а також КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» є комунальними некомерційними та неприбутковими підприємствами, а кошти, які виділяються на лікування хворих, надходять із місцевого та державного бюджету, у даному випадку відсутність коштів, призводить до ненадходження коштів до бюджету відповідного рівня, що створює навантаження на бюджет та ускладнює процес безкоштовного лікування осіб, які цього потребують, чим завдається істотна шкода державним інтересам в цілому, відтак Чернівецька окружна прокуратура Чернівецької області з метою захисту державних інтересів вважає за необхідне звернутися із позовом в інтересах держави в особі Національної служби здоров`я України про відшкодування витрат, понесених закладами охорони здоров`я.
Враховуючи вищенаведене, вважає, що кошти в сумі 177460 грн 37 коп підлягають до зарахування на користь Державного бюджету України.
Невідшкодування витрат, здійснених ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» та КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» за рахунок державного бюджету на стаціонарне лікування потерпілого від злочину ОСОБА_2 , негативно впливає на фінансування інших хворих, внаслідок чого порушуються інтереси держави у сфері дотримання прав і свобод людини і громадянина в галузі охорони здоров`я, забезпечення пов`язаних з ними державних гарантій, що і є підставою звернення прокурора в межах своєї компетенції до суду на захист державних інтересів.
Враховуючи наведене, просить позов задовольнити, стягнути з ОСОБА_1 витрати на лікування потерпілого від кримінального правопорушення ОСОБА_2 на користь держави в особі Національної служби здоров`я України в сумі 177460 грн 37 коп,
Прокурор Кіцманського відділу Чернівецької окружної прокуратури Остапчук І.І. та представник Національної служби здоровя України в підготовче судове засідання не з`явилися, однак подали заяви про розгляд справи за їх відсутності. Позов підтримують в повному обсязі та просять його задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не зявився, однак скерував на адресу суду заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи за його відсутності.
Представник третьоїособи ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» Грушко О. в підготовче судове засідання не зявився, однак скерував на адресу суду заяву, у якій просив провести розгляд справи без участі представника ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги», позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник третьоїособи КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» в підготовче судове засідання не зявився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованим повідомленням, яке міститься в матеріалах справи. Будь яких заяв чи клопотань до суду від нього не надходило.
Частиною 3ст. 211 ЦПК Українипередбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних в суду матеріалів.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно ч.1.ст. 206 ЦПК України, відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
У відповідності до ч. 4ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Крім того, ч.3ст. 200 ЦПК Українипередбачено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Враховуючи подані до суду заяви, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши дійсні обставини справи, права та обов`язки сторін та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно вироку Кіцманського районного суду Чернівецької області від 05.12.2022 ОСОБА_1 визнано винуватим у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, та призначено йому покарання у виді 4 років позбавлення волі без позбавлення права керувати транспортними засобами та на підставі ст. 75 КК України звільнено від призначеного покарання з випробуванням, терміном на один рік. Потерпілим від даного кримінального правопорушення визнано ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.19-21).
Згідно довідки ОКНП«Чернівецька лікарняшвидкої медичноїдопомоги» №6414від 12.12.2023вбачається,що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,знаходився настаціонарному лікуваннів ВАзЛІТз 12.09.2022по 27.09.2022та утравматологічному відділеннідля дорослихз 27.09.2022по 27.09.2022.Загальна вартістьлікування складає163281грн 51коп,в томучислі зарахунок коштівНСЗУ (державнийбюджет)156318грн 71коп.Основним джереломфінансування у2022році,в томучислі витратна лікуванняпотерпілого ОСОБА_2 є НСЗУ(Національнаслужба здоров`яУкраїни) (а.с.24).
Згідно інформації КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» за №28 від 05.12.2024 та №9 від 05.03.2024 року встановлено, що вартість лікування ОСОБА_2 у травматологічному відділенні, де останній провів 16 ліжко-днів складає 10817,62 грн.. (а.с.27, 38).
Згідно інформації КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» за №28 від 05.12.2024 та №10 від 05.03.2024 року встановлено, що вартість лікування ОСОБА_2 у відділенні реабілітації з 28.11.2022 по 12.12.2022 р., де провів 15 ліжко-днів складає 10324,04 грн. (а.с.28, 39).
Згідно інформації КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» за №221 від 05.03.2024 встановлено, що загальна вартість лікування ОСОБА_2 , у травматологічному відділенні і у відділенні реабілітації з 28.11.2022 по 12.12.2022 р., складає 21141 грн 66 коп, лікування проведено за рахунок коштів НСЗУ (а.с.37).
Відповідно доінформації ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» №2333 від 18.11.2024 року вбачається, що станом на 18.11.2024 року витрати на лікування ОСОБА_2 лікарні не відшкодовано (а.с.43).
Згідно інформації КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» за №1131 від 11.11.2024 вбачається, що грошові кошти, витрачені на стаціонарне лікування потерпілої особи від кримінального правопорушення ОСОБА_2 у кримінальному провадженні №12022262110000159 в сумі 10817,62 грн. за період лікування з 27.09.2022 року у травматологічному відділенні, та в сумі 10324,04 за період лікування з 28.11.2022 у відділенні медичної реабілітації не відшкодовані та на рахунок лікарні не надходили (а.с.47).
Згідно із ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Статтею 128КПК України передбачено, що цивільний позов в інтересах держави пред`являється прокурором.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 ЗУ «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Згідно до ч. 3 ст. 56 ЦПК України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.
Щоб інтереси держави не залишалися незахищеними, прокурор виконує субсидіарну роль та замінює відповідного суб`єкта владних повноважень, який всупереч вимогам не здійснює захист або робить це неналежно. Бездіяльність компетентних органів означає, що орган знав або повинен був знати про порушення інтересів держави мав повноваження для захисту, але не звертався до суду з відповідним позовом у розумний строк, оскільки компетентний орган протягом розумного строку після отримання повідомлення самостійно не звернувся з позовом в інтересах держави, то це є достатнім аргументом для підтвердження його бездіяльності та підставлю для подання позову прокуратурою.
У відповідності до ч.1 ст.1206Цивільного кодексуУкраїни особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього кримінального правопорушення, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово, внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.
Згідно з ч.3 ст.1206 ЦК України, якщо лікування проводилось закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.
Відповідно до п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 07.07.1995 року «Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, та судових витрат»питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з «Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №545 від 16.07.1993 року.
Як передбачено цим Порядком, сума коштів, що підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, з урахуванням кількості ліжко-днів, проведених ним у стаціонарі, та щоденної вартості його лікування.
Термін і обґрунтованість перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні визначається на підставі даних лікувального закладу, де він перебував на лікуванні.
Згідно з п.2 «Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання», сума коштів, що підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, з урахуванням кількості ліжко-днів, проведених ним у стаціонарі та вартості витрат на його лікування в день. Кількість ліжко-днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого (форма 003/у) або інших документів, які підтверджують дату госпіталізації та виписки хворого із стаціонару лікувального закладу.
Визначення суми витрат на лікування потерпілого за один ліжко-день провадиться виходячи з фактичної кількості ліжко-днів і загальної суми фактичних витрат за місяць (в якому проводилось лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентаря та обладнання.
Згідно з п. 3 «Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання», визначена сума коштів на лікування потерпілого стягується судом з обвинуваченого або фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, при ухваленні вироку за позовом закладу охорони здоров`я або прокурора. У разі, коли при ухваленні вироку сума коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого, ще не була визначена і рішення про їх відшкодування не було прийнято, стягнення провадиться в порядку цивільного судочинства за позовом вказаних осіб.
Витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню у повному обсязі і зараховуються до відповідного державного бюджету залежно від джерел фінансування закладу охорони здоров`я або на рахунок юридичної особи, якій належить останній.
Відповідно до ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.
Згідно положень ст.12,13 ЦПК Україниучасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом; суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст.263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим, ухваленим відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права, має відповідати завданню цивільного судочинства.
Виходячи із вищевикладеного, суд дійшов до висновку, що позивачем доведено належними та допустимими доказами факт витрат, понесених медичними закладами на стаціонарне лікування у ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» в період з 12.09.2022по 27.09.2022та стаціонарне лікуванняу КНП«Кіцманська багатопрофільналікарня інтенсивноголікування» утравматологнічному відділенніз 27.09.2022року по12.10.2022та увідділенні реабілітаціїз 28.11.2022р.по 12.12.2022р. потерпілого ОСОБА_2 від кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.286 КК України, вчиненого ОСОБА_1 , відтак є причинний зв`язок між злочинними діями винної особи та перебуванням потерпілого на такому лікуванні, а тому понесені медичними закладами витрати на лікування потерпілого ОСОБА_2 підлягають стягненню із відповідача.
Оскільки, згідно з п. 6 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору, то відповідно до ч. 1ст.141ЦПК України судовий збір покладається на відповідача.
На підставі викладеного та керуючисьст.128 КПК України, ст.ст. 1206 ЦК України,ст.ст.12,13,81,89,141,264,265,268,273,352,354 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканця АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , витрати на лікування потерпілого від кримінального правопорушення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави в особі Національної служби здоров`я України в сумі 177460 (сто сімдесят сім тисяч чотириста шістдесят) гривень 37 копійок, які зарахувати в дохід державного бюджету на рахунок: UA978999980313080115000026011; отримувач ГУК у м.Києві/Шевченківський р-н/24060300; код отримувача 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканця АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , на користь держави суму судового збору у розмірі 3028(тритисячі двадцятьвісім)гривень на рахунок спеціального фонду державного бюджету України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення чи дня складання повного судового рішення.
Суддя Кіцманського
районного суду: Л.О. Масюк
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125221259 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Масюк Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні