ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про продовження строку підготовчого провадження та
відкладення підготовчого засідання
м. Київ
10.02.2025справа № 910/14930/24
Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В., за участю секретаря судового засідання Роздобудько В.В.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні
справу № 910/14930/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПГ Інвест» (вул. Воздвиженська, буд.14, оф. 2, м. Київ, 04071; ідентифікаційний код 37974535)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Алмарк Україна» (вул. Картвелішвілі, буд. 5, м. Київ, 03148; ідентифікаційний код 38365651)
про визнання недійсним договору про надання послуг від 08.01.2013 №08-01/13,
за участю представників:
позивача - Заворотнюка М.С. (ордер від 04.10.2024 серія АІ №1717932);
відповідача - не з`явився,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ПГ Інвест» (далі - ТОВ «ПГ Інвест») звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Алмарк Україна» (далі - ТОВ «Алмарк Україна») про визнання недійсним укладеного сторонами договору про надання послуг від 08.01.2013 №08-01/13 (далі - Договір).
Позовні вимоги мотивовано тим, що:
- 08.01.2013 ТОВ «ПГ Інвест» (замовник) та ТОВ «Алмарк Україна» (виконавець) підписали Договір, відповідно до якого виконавець зобов`язується надавати замовнику послуги, зазначені в пункті 1.1 Договору, із залученням консультанта, а замовник зобов`язується прийняти та оплатити їх згідно з Договором та/або відповідних додатків або додаткових договорів до Договору, а також актів приймання-передачі послуг;
- в Договорі така істотна умова як ціна не визначена;
- ціна Договору вказана в акті приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 та в акті приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2015, які є похідними документами, в іноземній валюті, що суперечить нормам чинного законодавства України;
- Договір має бути визнаний недійсним у зв`язку з порушенням приписів статті 203 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України).
Ухвалою господарського суду міста Києва від 09.12.2024 позовну заяву ТОВ «ПГ Інвест» залишено без руху та встановлено позивачу п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
17.12.2024 позивачем подано суду документи на виконання ухвали суду від 09.12.2024.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.12.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 10.02.2025.
06.01.2025 відповідач подав суду відзив на позов, в якому просив суд закрити провадження у справі на підставі частини другої статті 231 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), а у випадку, якщо суд не встановить підстав для закриття провадження у справі - відмовити у задоволенні позову, оскільки:
- Господарським судом міста Києва вже було розглянуто аналогічний позов (справа №910/12728/23 суддя Нечай О.В.) ТОВ «ПГ Інвест» до ТОВ «Алмарк Україна» про визнання недійсним Договору;
- рішенням Господарського суду міста Києва від 13.12.2023, залишеним без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 24.07.2024 та постановою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 11.12.2024 у справі №910/12728/23, в задоволенні позову відмовлено повністю;
- якщо між тими ж сторонами вже є судове рішення, яке набрало законної сили, а отже, предмет спору вичерпано та відповідно такий предмет відсутній, повторний розгляд справи з тих же підстав між тими самими учасниками, тими самими вимогами та обставинами, що обґрунтовують звернення до суду, є неможливим;
- за висновками суду, викладеними у рішеннях судів у справі № 910/12728/23, зміст Договору дозволяє встановити його предмет, а законодавче регулювання ціни є доволі гнучким та правочин, у якому ціна за одиницю товару (продукції, робіт, послуг, матеріально-технічних ресурсів, майнових та немайнових прав) не визначена у гривні, імперативно не визнається недійсним; наведене також не свідчить і про невідповідність такого правочину актам цивільного законодавства в розумінні статті 203 ЦК України;
- ТОВ «ПГ Інвест» не доведено та нормативно не підтверджено наявність його порушеного права станом на дату укладання Договору, що позивач тлумачить як підставу для звернення до суду з метою захисту чи відновлення втраченого права;
- подання повторного позову про визнання Договору недійсним більш ніж через 10 років після його укладання та належним підтвердженням виконання його умов свідчить не лише про ухилення позивача від виконання зобов`язань за Договором, адже станом на теперішній час фактично надані виконавцем послуги за Договором замовником не сплачені у повному обсязі, але й про відверте ігнорування ТОВ «ПГ Інвест» остаточного судового рішення щодо заявлених останнім позовних вимог;
- відповідач двічі звертався до Господарського суду міста Києва з заявами про порушення справи про банкрутство позивача та заявляв кредиторські вимоги, в тому числі на підставі оспорюваного Договору, що свідчить про обізнаність замовника про факт невиконання зобов`язань з оплати вартості отриманих послуг за Договором;
- ТОВ «ПГ Інвест», розуміючи підстави відкриття провадження у справі про банкрутство, з метою ухилення від виконання зобов`язань за Договором, як у позовному провадженні, так і у судовій процедурі банкрутства, звертаючись до суду з цією позовною заявою, за наявності підписаних актів приймання-передачі наданих послуг, створює прецедент щодо існування спору про право між сторонами задля запобігання відкриття Господарським судом міста Києва справи про банкрутство на підставі заборгованості, яка існує за оспорюваним Договором.
07.01.2025 відповідач подав суду додаткові пояснення, в яких зазначив, що ТОВ «ПГ Інвест», заявляючи свої позовні вимоги та спотворюючи дійсний перебіг подій та заперечуючи якість й обсяг отриманих ним юридичних послуг від ТОВ «Алмарк Україна», намагається позбутися зобов`язань щодо виплати винагороди за Договором перед юридичною компанією «Алмарк Україна».
27.01.2025 позивач подав суду відповідь на відзив, в якій заперечив проти доводів ТОВ «Алмарк Україна», оскільки: відповідач у справі не наводить підстав тотожності позовних заяв у справах № 910/14930/24 і № 910/12728/23; підставами позову у справі №910/12728/23 є відсутність істотних умов укладеного Договору, в той же час підставою позову у справі №910/14930/24 є порушення вимог чинного законодавства України щодо заборони визначення ціни позову в іноземній валюті, але й ціна визначення має відбуватись також у гривні; позиція відповідача про необхідність закриття провадження у справі не відповідає частині другій статті 231 ГПК України; додаткові пояснення, подані відповідачем 07.01.2025, взагалі не стосуються предмету спору.
30.01.2025 ТОВ «Алмарк Україна» подало суду заперечення на відповідь на відзив, в яких зазначило, що наведені відповідачем факти спростовують заяви позивача.
ТОВ «ПГ Інвест» 04.02.2025 подало суду додаткові пояснення, в яких зазначило, що позиція відповідача є помилковим тлумаченням приписів ГПК України та ґрунтується на безпідставних твердженнях, не підтверджених жодними доказами у справі №910/14930/24.
У підготовче засідання з`явився представник позивача, представник відповідача не з`явився; 10.02.2025 директор ТОВ «Алмарк Україна» подав суду клопотання про закриття підготовчого провадження у справі і перехід до розгляду справи по суті, крім того, повідомив суд про неможливість участі у підготовчому засіданні, оскільки останній є мобілізований до лав Збройних Сил України.
10.02.2025 позивач подав суду клопотання про призначення у справі технічної експертизи документів (акта приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 та акта приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2015), на вирішення якої просить поставити такі питання:
« 1. Чи виготовлено текст Акту приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 року (усі його елементи) одночасно ?
2. Чи виготовлено текст Акту приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2015 року (усі його елементи) одночасно ?
3. Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 (навпроти прізвища ОСОБА_1 ) після нанесення тексту Акту приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 року
4. Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 (навпроти прізвища ОСОБА_1 ) після нанесення тексту Акту приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2015 року
5. Чи містить документ Акт приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 року ознаки, які свідчать про внесення змін до його змісту після проставлення підпису від імені ОСОБА_1 (навпроти прізвища ОСОБА_1 )?
6. Чи містить документ Акт приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 року ознаки, які свідчать про внесення змін до його змісту після проставлення відбитка печатки ТОВ «ПГ ІНВЕСТ» ?
7. Чи друкувалась дата « 04» грудня 2013 року в тексті Акту приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 року (усі його елементи) одночасно з виготовленням усього документу ?
8. Чи свідчить напис «« 04» грудня 2013 року», зокрема положення та розмір шрифту та інші ознаки про можливе внесення даного напису не одночасно з оформленням Акту приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 року ?
9. Чи містить документ Акт приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2015 року ознаки, які свідчать про внесення змін до його змісту після проставлення підпису від імені ОСОБА_1 (навпроти прізвища ОСОБА_1 )?
10. Чи містить документ Акт приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 року ознаки, які свідчать про внесення змін до його змісту після проставлення відбитка печатки ТОВ «ПГ ІНВЕСТ» ?
11. Чи друкувалась дата « 04» грудня 2013 року в тексті Акту приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 року одночасно з виготовленням усього документу ?
12. Чи друкувався текст « 2 000 000 ( ___(двух мільйонів)___)» в тексті Акту приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2015 року одночасно з виготовленням усього документу ?
13. Чи свідчить текст « 2 000 000 ( ___(двух мільйонів)___)», зокрема положення та розмір шрифту та інші ознаки про можливе внесення даного напису не одночасно з оформленням Акту приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 року ?».
Проведення такої експертизи позивач просить суд доручити Національному науковому центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України.
Разом з тим, у вказаному клопотанні позивач просить суд витребувати у відповідача оригінали акта приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 та акта приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2015 для подальшого проведення технічної експертизи документів.
Представник позивача у підготовчому засіданні 10.02.2025 зазначив, що клопотання про призначення у справі технічної експертизи документів слід розглядати за участі представника відповідача.
Суд вважає за необхідне відкласти розгляд клопотання позивача про призначення у справі технічної експертизи документів до наступного підготовчого засідання та зобов`язати відповідача подати суду письмові пояснення (заперечення) на вказане клопотання позивача.
Відповідно до частини третьої статті 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Згідно з частинами першою - третьою та шостою статті 119 ГПК України судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
З огляду на викладене Господарський суд міста Києва вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження.
Відповідно до частини другої статті 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Частиною другою статті 202 ГПК України передбачено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
Отже, з огляду на першу неявку у підготовче засідання представника відповідача, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.
Керуючись статтями 119, 177, 183, 202, 234 та 235 ГПК України, господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк підготовчого провадження у справі №910/14930/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПГ Інвест» (вул. Воздвиженська, буд.14, оф. 2, м. Київ, 04071; ідентифікаційний код 37974535) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Алмарк Україна» (вул. Картвелішвілі, буд. 5, м. Київ, 03148; ідентифікаційний код 38365651) про визнання недійсним договору про надання послуг від 08.01.2013 №08-01/13.
2. Відкласти підготовче засідання з розгляду справи №910/14930/24 на 03.03.25 об 11:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал №12.
3. Зобов`язати відповідача подати суду письмові пояснення (заперечення) на клопотання позивача про призначення у справі технічної експертизи документів (акта приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2013 та акта приймання-передачі наданих послуг від 04.12.2015).
4. Запропонувати учасникам справи взяти участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням сервісу «Система захищеного відеоконференцзв`язку з судом» (посилання в мережі інтернет - https://vkz.court.gov.ua/), для чого учасникам справи необхідно подати суду заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання; копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи; учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
5. Повідомити учасників справи про можливість подання заяви про проведення судового засідання без участі представників учасників справи.
6. Копію даної ухвали надіслати відповідачу.
Ухвала набрала законної сили 10.02.2025 та оскарженню не підлягає.
Суддя Оксана Марченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125223511 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Марченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні