Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 284/1051/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗАОЧНЕ
17 лютого 2025 року селище Народичі
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
під головуванням судді Піщуліної І.С.,
з секретарем Жавнер І.А.,
розглянувши у спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фангарант Груп» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фангарант Груп» звернулось з позовом до ОСОБА_1 та просить стягнути з нього заборгованість за договором у сумі 11261 гривня 97 копійок, у тому числі: 9274 гривні 34 копійки заборгованість за основним зобов`язанням, 1987 гривень 64 копійки штрафні санкції.
Свої вимоги мотивує тим, що 20 квітня 2024 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Дейра Нова» та відповідачем було укладено договір №60200351550 про отримання товарів в системі ПлатиПізнішетм, відповідно до якого останньому було передано в оренду на умовах лізингу телефон мобільний Xiaomi Redmi Note 13 6/128GB Ice Blue UA вартістю 12922 гривні 86 копійок. Відповідач зобов`язання за вказаним договором щодо оплати вартості отриманого ним товару належним чином не виконав, у результаті чого і виникла зазначена вище заборгованість. Окрім цього, на підставі договору про участь постачальника в системі ПлатиПізнішетм (факторингу) всі права вимоги до відповідача, що випливають з умов договору №60200351550 були відступлені постачальником на користь позивача у момент підписання договору 20 квітня 2024 року.
Сторони про дату, час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, ухвалою суду від 19 грудня 2024 року постановлено розгляд справи здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, представник позивача не заперечує щодо заочного розгляду справи й за його відсутності, відповідач відзив на позовну заяву не подав.
Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Судом встановлено, що 24 жовтня 2022 року між постачальником Товариством з обмеженою відповідальністю «Дейра Нова» та процесинг-центром Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фангарант Груп» було укладено Договір №2022102401 про участь постачальника в системі ПлатиПізнішетм (факторингу) ( далі - Договір факторингу).
Згідно з підпунктами 1.1. - 1.3. пункуту 1 Договору факторингу постачальник постачає товари клієнтам (надає послуги) та відступає процесинг-центру права вимоги платежів та право власності на товари в якості забезпечення грошових вимог за договорами з клієнтами, а процесинг-центр здійснює факторингове фінансування відступлених позичальником процесинг-центру прав разом з усіма правами вимоги до клієнтів, що випливають з умов, на яких було здійснено постачання клієнтам товарів та надання послуг. Сторони домовляються при цьому діяти відповідно до Правил участі постачальника в системі ПлатиПізнішетм, поточна редакція яких діє згідно Наказу №05/02-18 від 05 лютого 2018 року (далі - Правила), які затверджуються процесинг-центром та є невід`ємною частиною цього договору. Товари (послуги) постачаються клієнтам постачальником за заявками, погодженими процесинг-центром. Права вимоги до клієнтів, що випливають з умов, на яких було здійснено постачання клієнтам товарів (послуг) та право власності на поставлені клієнтам товари відступаються постачальником на користь процесинг-центра в момент підписання відповідного договору з клієнтам.
Пунктом 6.1. Договору факторингу передбачено, що цей договір набуває чинності з моменту його підписання та діє один рик з моменту укладення. Договір вважається автоматично пролонгованим на кожний наступний рік, якщо жодна зі сторін не заявила про відмову від пролонгації договору не менше ніж за 30 календарних днів дот дня закінчення його дії.
Договір поширюється на всі товари та послуги, що були поставлені (надані) Постачальником клієнтам за погодженими Процесинг-Центром договорами з клієнтами протягом дії договору (пункт 6.2. Договору факторингу).
20 квітня 2024 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Дейра Нова» та відповідачем було укладено договір про отримання товарів в системі ПлатиПізнішетм №60200351550 (далі - Договір), згідно з яким останньому було передано в оренду на умовах лізингу мобільний телефон Xiaomi Redmi Note 13 6/128GB Ice Blue UA вартістю 12922 гривні 86 копійок (пункти 1, 2 Договору).
Згідно з Умовами пакету фінансування «Десять платежів Акційний» розмір і порядок оплати місячних платежів: щомісяця рівними частинами до 20 числа кожного місяця, починаючи з наступного за місяцем укладення Договору. Також визначено інші умови пакету фінансування: платіж при укладенні договору (від загальної суми платежів) становить 1000 гривень; кількість місячних платежів (крім першого) - 9 платежів; вид договору: для товарів - прямий лізинг, для послуг - надання послуг з розстроченням платежів; перехід права власності на товари до клієнта: виплата всіх зобов`язань за договором (пункти 3, 4 Договору).
Пунктом 7 Договору визначено, що Процесинг-центром є ТОВ «ФК «Фангарант Груп».
Відповідно до підпунктів 8.1., 8.2. пункту 8 Договору клієнт отримує товари (послуги) у постачальника на умовах цього договору та згідно обраного клієнтом пакету фінансування, а постачальник забезпечує надання товарів (послуг) клієнту. В момент підписання цього договору всі існуючі і майбутні права Постачальника за цим договором відступаються на користь Процесинг-центра. Порядок отримання товарів (послуг) Клієнтом визначається цим договором та Правилами отримання товарів в системі ПлатиПізніше в редакції згідно Наказу №15/03-24 від 15 березня 2024 року (далі - Правила). Підписанням цього договору клієнт приєднується до Правил, що є невід`ємною частиною цього договору з моменту його укладення. Клієнт ознайомлений з Правилами в електронній формі на сайті www.paylater.com.ua.
Пунктом 1.4. Правил отримання товарів (послуг) в системі ПлатиПізніше™ визначено, що Правила є договором приєднання у розумінні статті 634 Цивільного кодексу України. Підписанням Договору Клієнт приєднується до Правил. Правила є невід`ємною частиною кожного Договору з моменту його укладення.
Відповідно до підпункту 13.8. пункту 13 Договору клієнт ознайомився з Правилами отримання товарів (послуг) в системі ПлатиПізніше™ в редакції згідно Наказу №15/03-24 від 15 березня 2024 pоку, зміст Правил є зрозумілим для клієнта, і він погоджується їх дотримуватись та виконувати.
Згідно з підпунктом 9.1. пункту 9 Договору визначено, що надання клієнту товарів (послуг) відбувається в момент підписання цього договору клієнтом та постачальником. Момент підписання цього договору може не співпадати у часі з моментом отримання товару (послуги) у випадку оформлення заявки на отримання товару онлайн та/або отримання товару поштою, кур`єрською доставкою тощо. Клієнт отримує товари (послуги) в належній якості, кількості, стані та в комплектності згідно умов цього договору, та без зовнішніх дефектів і інших недоліків.
Сторони несуть відповідальність, встановлену цим договором, Правилами та чинним законодавством України (підпункт 12.1 пункту 12 Договору).
Відповідно до підпунктів 12.2., 12.3. пункту 12 Договору у разі прострочення сплати платежів на строк до 10 (десяти) календарних днів, клієнт сплачує неустойку (штраф) в розмірі 5 (п`ять) відсотків від суми заборгованості за прострочення кожного платежу. У разі прострочення сплати платежів на строк більше 10 (десяти) календарних днів, клієнт сплачує неустойку (штраф) в розмірі 10 (десять) відсотків від суми заборгованості за кожен місяць прострочення.
Крім того, згідно з підпунктом 12.4. пункту 12 Договору, у разі прострочення сплати платежів на строк більше 30 (тридцяти) календарних днів, клієнт зобов`язаний за першою вимогою процесинг-центра протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту отримання такої вимоги достроково одноразово сплатити на користь процесинг-центра всі платежі, належні до сплати згідно з пакетом фінансування.
Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами та діє протягом строку, визначеного періодом та кількістю періодичних платежів, якщо інше не вказано в пакеті фінансування, цей договір вважається автоматично пролонгованим на кожний наступний рік, якщо зобов`язання сторін за цим договором на кінець строку його дії не є погашеними. Договір припиняє свою дію в момент повного і належного виконання сторонами своїх зобов`язань за цим договором (п.п.13.1 Договору)
Пунктом 14 Договору визначено графік сплати місячних платежів з 20 травня 2024 року до 20 січня 2025 року.
ОСОБА_1 своїм підписом у договорі погодився з усіма його умовами, встановленим розміром і порядком оплати місячних платежів вартості отриманого товару за договором.
З розрахунку суми заборгованості згідно договору №60200351550 від 20 квітня 2024 року станом на 13 грудня 2024 року вбачається, що заборгованість відповідача за договором становить 11261 гривня 97 копійок, у тому числі: 9274 гривні 34 копійки по щомісячних платежах, 1987 гривень 64 копійки неустойка (штраф) (а.с.25).
Також з розрахунку вбачається, що відповідач частково здійснював оплату товару, а саме: 20 квітня 2024 року сплачено 1000 гривень (платіж при отриманні Товару), 27 травня 2024 року - 1391 гривню, 26 червня 2024 року - 1390 гривень.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Згідно з статями 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання, а у частині першій статті 625 ЦК України зазначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Статтею 638 ЦК України визначено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Статтею 526, 527 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до статті 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Зобов`язання, строк виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк виконання боржником обов`язку не встановлений, або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час, боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно з частиною першою статті 550 ЦК України право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов`язання.
Статтею 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до статті 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
За змістом статті 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відповідно до статті 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з частиною першою статті 1077 ЦК України за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов`язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату, а клієнт відступає або зобов`язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).
Відповідно до частин першої та другої статті 1078 ЦК України предметом договору факторингу може бути право грошової вимоги, строк платежу за якою настав (наявна вимога), а також право вимоги, яке виникне в майбутньому (майбутня вимога). Майбутня вимога вважається переданою фактору з дня виникнення права вимоги до боржника. Якщо передання права грошової вимоги обумовлене певною подією, воно вважається переданим з моменту настання цієї події.
Проаналізувавши зазначені вище положення законодавства, а також письмові докази у їх сукупності, й з урахуванням того, що відповідачем не надано суду доказів на спростування доводів позивача, а також доказів щодо належного виконання ним умов договору про отримання товарів в системі ПлатиПізнішетм, суд вважає, що відповідач порушив договірні зобов`язання за договором і має сплатити заборгованість та штрафні санкції за неналежне виконання зобов`язання на користь позивача, до якого перейшло право вимоги за цим договором, а тому позовні вимоги слід задовольнити.
Позивач сплатив судовий збір в сумі 2422 гривні 40 копійок, в порядку статті 141 ЦПК України вказані судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись статтями 207, 512-514, 526-527, 530, 549-550, 610-611, 625-626, 628-629, 638, 806, 1077, 1078 ЦК України, статтями 3, 10, 141, 259, 263, 265, 273, 430 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фангарант Груп» заборгованість за договором №60200351550 від 20 квітня 2024 року у сумі 11261 гривня 97 копійок, у тому числі: 9274 гривні 34 копійки заборгованість за основним зобов`язанням, 1987 гривень 64 копійки штрафні санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фангарант Груп» витрати по сплаті судового збору у сумі 2422 гривні 40 копійок.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Про перегляд заочного рішення відповідачем до Народицького районного суду Житомирської області може бути подана заява протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду до Житомирського апеляційного суду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фангарант Груп», місцезнаходження: проспект Степана Бандери, 21, корпус В, місто Київ, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 38922870.
Представник позивача: Гаврилюк Олександр Сергійович, місце перебування: проспект Степана Бандери, 21, корпус В, місто Київ, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Відповідач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Повне рішення суду складено 17 лютого 2025 року.
Суддя: Ірина ПІЩУЛІНА
Суд | Народицький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
Оприлюднено | 20.02.2025 |
Номер документу | 125230327 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Народицький районний суд Житомирської області
Піщуліна І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні